REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-01-10 08:04 | PDA & Navi | intel | ces2017 | procesor | auto | technologia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Intel na CES 2017 - autonomiczne samochody i procesor nowej generacji

Intel zaprezentował podczas Consumer Electronics Show 2017 w Las Vegas siódmą generację procesorów Intel Core oraz platformę Intel Go, czyli pakiet rozwiązań dla firm działających na rynku samochodów autonomicznych. Zapowiedział też pierwsze uliczne testy samochodów autonomicznych zaprojektowanych wspólnie z BMW i Mobileye.

7 generacja procesorów Intel Core – zwiększona wydajność, szybkość i bezpieczeństwo

7 generacja procesorów Intel Core
7 generacja procesorów Intel Core

Intel zaprezentował rodzinę procesorów Intel Core siódmej generacji z modelami od 4,5 do 91W. Wykonane w ulepszonym procesie technologicznym 14 nm+, najnowsze układy trafią do szerokiej gamy urządzeń - od ultraprzenośnych komputerów, takich jak Intel Compute Stick, przez urządzenia 2w1, komputery stacjonarne i All-in-One, po mobilne stacje robocze. Wzrost produktywności, szybkości i bezpieczeństwa — to kluczowe aspekty na które postawiono przy projektowaniu najnowszej generacji procesorów Intel Core. Użytkownicy mogą oczekiwać wyraźnych skoków jakościowych i wsparcia dla odtwarzania oraz tworzenia filmów w rozdzielczości 4K UHD, czy też coraz popularniejszych filmów sferycznych. Nowe procesory Intel Core, w połączeniu z ulepszonymi układami graficznymi Intel® Iris™ Plus, gwarantują odpowiednią moc obliczeniową niezbędną do korzystania z immersyjnych rozgrywek w technologii VR. Ponadto, procesory Intel® Core vPro siódmej generacji i Intel Xeon po raz kolejny wyznaczają standard komercyjnych systemów obliczeniowych. Dzięki nim, właściciele firm i dyrektorzy działów IT mogą zaoferować pracownikom nowe komputery z bateriami o żywotności nawet do 10 godzin, zwiększoną produktywnością oraz bezpieczeństwem – chociażby dzięki implementacji technologii Intel Authenticate, wspomaganego sprzętowo rozwiązania do uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Rozwiązania Intel GO napędzą rozwój autonomicznych pojazdów, w tym BMW serii 7

Intel GO
Intel GO

Intel zaprezentował na CES Intel GO, platformę zaprojektowaną z myślą o samochodach autonomicznych. W skład Intel GO wchodzi kilka platform deweloperskich i narzędzi użytecznych z punktu widzenia firm działających na rynku samochodów autonomicznych. Intel Go In-Vehicle Development Platform pozwoli na wykorzystanie potencjału procesorów Intela (od Intel Atom po Intel Xeon) do wykonywania niezbędnych czynności takich jak wyznaczenie trasy poruszania się pojazdu, podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym podczas jazdy czy analizy poszczególnych procesów. Intel GO Automotive 5G z kolei to pierwsza w branży motoryzacyjnej platforma 5G-ready, pozwalająca na rozwijanie i testowanie różnych rozwiązań, aplikacji i technologii z wykorzystaniem łączności 5G. Intel GO Automotive SDK z kolei to zestaw specjalistycznych narzędzi, w tym tych z obszaru uczenia maszynowego, pozwalających inżynierom pracującym nad technologiami dla samochodów autonomicznych na zwiększenie możliwości swoich rozwiązań oraz przyspieszenie tempa pracy nad projektami związanymi z autonomiczną jazdą.

Pierwszymi samochodami wyposażonymi w rozwiązania bazujące na Intel Go będą BMW serii 7. Zaprojektowany od podstaw system sterowania pojazdem Intel GO ze złożonym i bardzo zaawansowanym układem programowalnym FPGA pozwoli na uzyskanie równowagi pomiędzy wydajnością a mocą pojazdu przy jednoczesnym spełnieniu rygorystycznych norm termicznych oraz bezpieczeństwa, wymaganych w przemyśle motoryzacyjnym. Podczas jazdy zaimplementowany w samochodzie system Intel GO przy pomocy wielu czujników będzie dokonywał m.in. modelowania w czasie rzeczywistym otaczającego samochód terenu, planowania ścieżki jazdy i podejmował wszelakie decyzje związane z poruszaniem się pojazdu.

źródło: Intel

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | intel | ces2017 | procesor | auto | technologia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimGajeno
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.10 10:14 Odpowiedz
Hahahaha hahahaha toscie napisali :-D Procesory nowej generacji hahahaha a tak naprawdę to poprawiona rewizja bublowatych Skylakow z poprawiony błędem fabrycznym o progresie wydajności ok 5 %. Brawo srIntel ;-)

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 190

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)