REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-04-13 07:01 | PDA & Navi | intel | technologia | monitoring
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Intel Movidius - sztuczna inteligencja w monitoringu wideo

Firma Movidius przedstawiła sposób wykorzystania jednostki przetwarzania obrazu Movidius Myriad 2 w wybranych modelach kamer firmy Dahua do monitoringu wizyjnego. Urządzenia te oprócz standardowych funkcji monitorowania i rejestrowania będą wyposażone w zaawansowane opcje analizy obrazu, takie jak monitorowanie koncentracji zgromadzeń ludzi, widzenie stereoskopowe, rozpoznawanie twarzy, zliczanie liczby osób, analiza zachowań i wykrywanie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.

Intel Movidius, światowy lider w dziedzinie systemów widzenia komputerowego, oferuje rozwiązania technologiczne, które pozwalają zastosować mechanizmy sztucznej inteligencji w kamerach do monitoringu wideo.

Technologie Movidius zostały opracowane w celu udostępnienia najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji w urządzeniach o bardzo niskim zużyciu energii. Dzięki zastosowaniu jednostek przetwarzania obrazu Myriad 2 firma Dahua była w stanie zaimplementować zaawansowane głębokie sieci neuronowe w samych kamerach, które mogą funkcjonować również bez dostępu do zasobów obliczeniowych umieszczonych w chmurze.

- Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego pozwalają wdrożyć tego rodzaju technologie w produktach oferowanych na rynku. Poziom zużycia energii jest tak niski, że pozwala na umieszczenie takich rozwiązań w samych kamerach — powiedział Remi El-Ouazzane, wiceprezes działu New Technology Group w Intelu i dyrektor generalny firmy Movidius. - Jednostka Myriad 2 oferuje ogromną moc obliczeniową, którą mogą wykorzystywać głębokie sieci neuronowe, a jednocześnie charakteryzuje się poborem mocy nieprzekraczającym jednego wata. Dzięki temu firma Dahua była w stanie stworzyć jedne z najinteligentniejszych produktów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku”.

Intel sfinalizował zakup firmy Movidius w listopadzie 2016 r. Zaawansowana platforma przetwarzania obrazu w ramach urządzenia, opracowana przez firmę Movidius, w połączeniu z rozwiązaniem do wykrywania głębi, czyli technologią Intel RealSense, pozwalają stworzyć wyjątkowe maszyny autonomiczne, które będą widzieć w trzech wymiarach i rozpoznawać otoczenie, w jakim działają, a także poruszać się w nim w odpowiedni sposób.

źródło: Intel

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | intel | technologia | monitoring Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 767

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)