REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-03 12:58 | Rynek | intel | 5g | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Intel, Telia i Ericsson - rusza pierwsza sieć komórkowa 5G w Europie

Międzynarodowy operator telekomunikacyjny Telia, we współpracy z firmami Ericsson i Intel, uruchamia pierwszą sieć 5G działającą w czasie rzeczywistym w Europie. Jest to krok milowy na drodze rozwoju technologii 5G, który coraz bardziej zbliża firmy do całkowitego wdrożenia rozwiązania w 2018 roku w Tallinie i Sztokholmie – dwóch najbardziej rozwiniętych cyfrowo miastach.

Wdrażanie rozwiązań 5G w warunkach rzeczywistych ma kluczowe znaczenie dla przemysłu. Pozwala na badanie w jaki sposób technologie mogą spełnić wymagania firm, w jakich środowiskach działają najlepiej oraz jak współdziałają w sieci, chmurze i urządzeniach końcowych. Telia* i Ericsson* ogłosiły wspólny plan działania, którego celem jest umożliwienie klientom Telia skorzystania z usług 5G w 2018 roku w Tallinie i Sztokholmie. Obecnie, we współpracy z Intelem, wprowadzono w życie pilotażowe usługi dla konsumentów i przedsiębiorstw.

- Współpracujemy z naszymi partnerami w całym ekosystemie, aby zbadać wpływ technologii 5G na naszych klientów i społeczeństwo. Nie chodzi tylko o budowę nowej sieci, ale także o stworzenie nowego sposobu myślenia i edukację. Niespotykana prędkość, niskie opóźnienia, olbrzymia przepustowość, nawet ta mobilna, spowoduje przesunięcie granic cyfryzacji – mówi Gabriela Styf Sjöman, globalny szef sieci w firmie Telia.

Środowisko 5G Tallink zostało stworzone w porcie w Tallinie, by przetestować, w jaki sposób nowa technologia mobilna może zwiększyć szybkość połączenia danych i zapewnić lepszą jakość. Testowe połączenie 5G z komercyjnym statkiem pasażerskim umożliwić miało dostęp do Internetu dla statku i jego pasażerów podczas pobytu w porcie. Podczas testów we wrześniu 2017 r. technologia pozwoliła na korzystanie z Wi-Fi systemom informatycznym i systemom łączności statku oraz jego 2000 pasażerom. Jest to pierwszy przykład wielu zastosowań usług bezprzewodowych opartych o sieć 5G.

Uczestnicy odbywającego się w Tallinie Szczytu Cyfrowego Unii Europejskiej mieli także wyjątkową okazję doświadczyć, jak zdalnie steruje się maszynami – w tym przypadku koparką przemysłową – za pomocą gogli VR i pilota obsługiwanych przez superszybkie połączenie 5G na żywo z bardzo niskim opóźnieniem. Pokazuje to, jak operator maszyny może pracować z koparkami zdalnie sterowanymi siecią 5G w środowiskach niebezpiecznych, z zachowaniem komfortu i bezpieczeństwa pracy. Uwydatnia to możliwości i szanse, jakie daje 5G w trudnych lub niebezpiecznych warunkach przemysłowych. Rozwiązaniem, na którym opierają się te przykłady, są technologie firmy Ericsson i Intel. Stacja bazowa 5G firmy Ericsson składająca się z anteny, radia i pasma bazowego w połączeniu z platformą Intel 5G mobile Trial Platform zapewnia milimetrową falę i rozszerza sieć komórkową Telia do 5G.

- Nasz raport na temat potencjału biznesowego 5G określa ogromną szansę dla operatorów telekomunikacyjnych na całym świecie. Przewidujemy, że do 2026 r. rynek ten może być wart 582 miliardów dolarów, co przekłada się na potencjalny 34-procentowy wzrost przychodów. Aby wykorzystać ten potencjał rynkowy, konieczne są inwestycje w technologię 5G oraz rozwój modeli biznesowych ich wykorzystania – wyjaśnia Arun Bansal, szef firmy Ericsson w Europie i Ameryce Łacińskiej.

- Nasza współpraca w zakresie wczesnego testowania technologii 5G i korzyści jakie przyniesie różnym branżom, pokazuje znaczenie kooperacji i potrzebę płynnego przepływu danych w sieci, chmurze i urządzeniach w celu urzeczywistnienia wykorzystania sieci 5G. Platformy 5G Intela mają kluczowe znaczenie dla dzisiejszych testów sieci 5G prowadzonych z dostawcami usług na całym świecie, zapewniając kluczowe spostrzeżenia i pomagając zdefiniować przyszłość 5G – dodaje Asha Keddy, wiceprezes i dyrektor generalny Next Generation and Standards Group w firmie Intel Corporation.

źródło: Intel

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | intel | 5g | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimmes
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.07 17:36 Odpowiedz
U nich to najlepsze sa pakiety społecznościowe, czyli ze dają no limit na social media, a poza tym to kiedyś mieli niezłe wifi calling.
Anonimneko
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.06 12:00 Odpowiedz
Ciekawe kiedy u nas? Póki co jestem w a2mobile bo po miesiąc jestem wolny w razie czego.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?




Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 55

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)