REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-19 13:35 | PDA & Navi | rynek | nawigacja | infografika
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Indoorway zmieni każdy budynek w inteligentną przestrzeń

Właściciele i zarządcy nieruchomości mogą wreszcie sprawić, by ich wnętrza stały się interaktywne i inteligentne. Indoorway to efektywne narzędzie, które umożliwia cyfrowe połączenie pomiędzy człowiekiem a fizycznym otoczeniem. Technologia ta dostarcza precyzyjną lokalizację wewnątrz budynków oraz pozwala na analizę ruchu pieszych. Dzięki analityce danych zebranych przez Indoorway, administratorzy obiektów mogą lepiej poznać swoich klientów i świadomie zarządzać przestrzenią.


Cenne (i niedostępne) informacje o ruchu wewnątrz budynków

Nawigacja wewnątrz budynków nie była dotychczas dostępna, nie zbierano więc danych na temat obecności i ruchu pieszych we wnętrzach. Ograniczony dostęp do informacji na temat przyzwyczajeń i zachowań klientów utrudniał zarządcom nieruchomości dostosowywanie się do ich potrzeb i aktywności. Indoorway - inteligentne narzędzie służące prostej i intuicyjnej digitalizacji zadaszonych obiektów - pozwala zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający obcują z przestrzenią i innymi osobami. W połączeniu z danymi płynącymi z systemu automatycznego sterowania budynkiem (BMS), Indoorway tworzy niezawodne narzędzie do optymalizacji zużycia energii. Pomaga więc zoptymalizować system zarządzania nieruchomością, a także podnieść jej standard i wartość.


Technologia w służbie administratorom budynków

Indoorway dostarcza użytkownikom cyfrową nawigację po obiekcie, umożliwia zaprojektowanie usług opartych o dokładną lokalizację, a także oferuje zarządcom dostęp do danych na temat ruchu osób w ich budynku. Firma ma za sobą pilotażowe wdrożenie w fabryce Electrolux, gdzie dostarcza narzędzia do zbierania i analizy danych o ruchu pieszym wewnątrz gmachu oraz pomaga optymalizować procesy produkcji. Jednak Indoorway może być używany w różnego rodzaju obiektach - nie tylko przemysłowych. W centrach handlowych system będzie nawigował gości do konkretnych sklepów czy miejsc na parkingu, a zbliżenie się do określonego punktu może spowodować np. wysłanie spersonalizowanej oferty handlowej. Indoorway może również posłużyć jako cyfrowy asystent na dworcach i lotniskach, w biurach, muzeach, hotelach czy innych przestrzeniach publicznych.

Mimo rosnącej popularności trendu smart building na rynku nieruchomości, w dużych obiektach handlowych i publicznych nadal sięga się po mało skuteczne metody komunikacji z odbiorcą, takie jak info kioski, stojaki czy banery reklamowe.

Nasze rozwiązanie pozwala na zdigitalizowanie obiektu, wejście w interakcję z jej użytkownikami i zwiększanie ich zaangażowania. Jednocześnie zarządcy mogą analizować, co aktualnie dzieje się w ich przestrzeni. Indoorway uwalnia cenne biznesowe dane, by ułatwić im podejmowanie decyzji oraz zwiększyć komfort i efektywność przestrzeni fizycznej. Misją Indoorway jest tworzenie nowoczesnych i responsywnych budynków na miarę cyfrowej ery - mówi Grzegorz Koblański, CEO Indoorway.

Łatwość wdrożenia i precyzja

Narzędzie Indoorway można pobrać i wypróbować bezpłatnie. W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku metod nawigacji wewnątrz budynków Indoorway jest łatwy w implementacji. Może zostać zintegrowany z już istniejącą lub dopiero powstającą aplikacją mobilną, a wdrożenie technologii jest szybkie i niedrogie. Digitalizacja przestrzeni o powierzchni 2000 m² zajmuje ok. 4 godziny. Indoorway zbiera informacje z wielu czujników i dzięki technologii sensor-fusion umożliwia nawigację z dokładnością do 1-2 metrów. Oprócz możliwości tworzenia precyzyjnych interaktywnych map, Indoorway opracował też intuicyjny panel analityczny. Ponadto twórcy Indoorway przygotowali cztery darmowe aplikacje rozpowszechniane na zasadach open source, które każdy może wdrożyć w swojej przestrzeni bez dodatkowego wsparcia programistycznego . Pomogą one m.in. zgłosić usterkę czy znaleźć współpracowników w budynku . Więcej informacji na stronie: indoorway.com .

źródło: Indoorway

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek | nawigacja | infografika Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 189

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)