REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-30 11:55 | PDA & Navi | acer | ifa2017 | kamera
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3

IFA 2017 - Acer przestawił dwie kamery 360° z modemem LTE

Podczas targów #IFA w Berlinie Acer przestawił dwie kamery 360° z modemem LTE. Acer Holo360 to kamera 360 stopni pozwalająca użytkownikom nagrywać, odtwarzać, edytować i udostępniać za pomocą jednego urządzenia. Z kolei Acer Vision360 to kamera do samochodu z dostępem do Internetu.


Acer przedstawił dwie kamery 360° wyposażone w modem LTE. Holo360 pozwala na nagrywanie, odtwarzanie, edytowanie oraz udostępnianie za pomocą tylko jednego urządzenia. Vision360 jest kamerą samochodową, zapewniająca połączenie z chmurą.


Acer Holo360

Acer Holo360 działa w oparciu o platformę Qualcomm Connected Camera i wyposażona jest w mobilny procesor Qualcomm Snapdragon 625. Łączy w sobie wydajność pozwalającą na obróbkę wideo w czasie rzeczywistym, zintegrowane połączenie LTE oraz 3” ekran dotykowy w roli interfejsu. Dzięki temu Acer Holo360 jest zintegrowanym rozwiązaniem do transmitowania na żywo filmów 360°. Certyfikowana przez ImmerVision panoramiczna optyka nagrywa obraz w wysokiej rozdzielczości, bez zniekształceń w całym polu widzenia. Pozwala to Holo360 tworzyć wysokiej jakości zdjęcia w rozdzielczości 6.9K oraz filmy w rozdzielczości 4K. Użytkownicy mogą również odtwarzać nagrane treści za pomocą zestawów VR.


Holo360 działa pod kontrolą Androida 7.1, co pozwala użytkownikom udostępniać zdjęcia 360° oraz nagrania bezpośrednio do portali społecznościowych, a także dokonywać podglądu filmów na urządzeniu, bez konieczności wcześniejszego parowania go z komputerem bądź telefonem.


Acer Vision360 – połączenie sieciowe dla kierowców

Acer Vision360 jest wyposażony w dwie kamery Ultra HD, współpracujące ze sobą by dać pełne pokrycie pola 360° w rozdzielczości 4K. Dzięki akcelerometrowi urządzenie podczas kolizji automatycznie zapisuje nagranie, a odbiornik GPS - koordynaty zdarzenia. Dane są przechowywane nie tylko w pamięci urządzenia, ale także wgrywane natychmiast do chmury, pozwalając na zabezpieczenie dowodów. Dla bezpieczeństwa, kamera Vision360 montowana jest na przedniej szybie pojazdu, na poziomie oczu kierowcy i pokazuje aktualną prędkość jazdy.


Dzięki sieciowemu połączeniu z chmurą, Vision360 nagrywa także stłuczki mające miejsce gdy pojazd jest zaparkowany. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to urządzenie wysyła powiadomienie na telefon użytkownika i wgrywa nagranie do chmury. Vision360 pozwala również użytkownikowi na podgląd otoczenia pojazdu i śledzenie jego położenia, co docenią szczególnie osoby często podróżujące i parkujące w nieznanych sobie okolicach.


Cena oraz dostępność

Kamera sieciowa Acer Holo360 dostępna będzie w regionie EMEA czwartym kwartale 2017 roku w cenach od €349. Szczegółowe specyfikacje, ceny oraz dostępność zależne od regionu.

źródło: Acer

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | acer | ifa2017 | kamera Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3
Komentarze: 3 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

LesHLesH
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4432
Zarejestrowany:
2008-04-27 21:37:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.05 11:28 Odpowiedz
'Chmura' to lipa i koszt. Lepiej strumieniować na domowy SSD w czasie rzeczywistym. W razie złych zdarzeń nie przepadną nagrania, przynajmniej te słane pod zasięgiem LTE. Mam na myśli video-rejestracje z auta albo z 'ręki', z ważnych okoliczności, gdy istnieje ryzyko uszkodzenia kamery w kolizji lub wyrwania jej z ręki przez jakiegoś intruza, gdyż wtedy jego wizerunek - zapisany na dysku domowym lub w tej 'chmurze' - pozwoli go odnaleźć i zidentyfikować.
AnonimKornek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.04 22:06 Odpowiedz
@Lenka świetna sprawa? Świetna zabawka jak już, wiele okazji do nagrywania takimi kamerami nie ma. Co jak co ale zwykle sportowe kamery mogą się pochwalić dużo lepszą jakością nagrywania zwłaszcza Taurus czy Yi
AnonimLenka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.30 22:45 Odpowiedz
Kamery 360 stopni to świetna sprawa

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 775

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)