REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-01 06:44 | PDA & Navi | tomtom | software | zdrowie | aplikacje
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4

IFA 2017: TomTom Sports wprowadza nowe funkcje do urządzeń sportowych

TomTom (TOM2) ogłosił na #IFA wprowadzenie do swoich produktów sportowych nowych funkcji - Fitness Age, Fitness Points i Spersonalizowane Treningi. Połączenie tych nowych możliwości urządzeń sprawi, że użytkownicy otrzymają narzędzia do tego, aby trenować inteligentniej, szybciej osiągać swoje cele i prowadzić zdrowszy tryb życia.

  • TomTom Fitness Age pokazuje użytkownikom jaka jest ich rzeczywista forma;
  • TomTom Fitness Points dostarczają użytkownikom informacji na temat ćwiczeń, aby poprawić ich kondycję i pozytywnie wpłynąć na wiek fitness;
  • Spersonalizowane Treningi TomTom dostarczają krok po kroku wskazówki dotyczące treningów dostosowanych do indywidualnego poziomu sprawności i celów ćwiczeń.


Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca TomTom Consumer powiedziała: „Kiedy ćwiczę zawsze zastanawiam się, czy te wysiłki mają wpływ na mój poziom sprawności i jestem przekonana, że nie tylko ja sama mam taki dylemat. Poprzez wprowadzenie funkcji Fitness Age i Fitness Points stworzyliśmy niezawodny sposób pomiaru poziomu sprawności. Z dumą prezentujemy ‘osobistego trenera na nadgarstku’, który zmotywuje, gdy trzeba ćwiczyć więcej i doceni wysiłki, gdy zrobi się już wystarczająco dużo”.


TomTom Fitness Age & Fitness Points

TomTom Fitness Age dostarcza użytkownikom informacji na temat wieku związanego z ich osobistym poziomem sprawności. Opiera się na VO2max i porównuje poziom sprawności uwzględniając wiek i płeć. VO2max (maksymalny minutowy pobór tlenu wyrażany w jednostkach zrelatywizowanych względem masy ciała) jest kluczowym wskaźnikiem sprawności fizycznej i globalnie przyjętym pomiarem.


Bazując na funkcji Fitness Age zdobywasz Fitness Points za każdym razem, gdy ćwiczysz. Im większy wysiłek, tym więcej punktów zyskujesz. Zdobądź 100 punktów fitness dziennie, aby utrzymać zdrowy styl życia. Jeśli będziesz mieć około 500 punktów fitness trzy razy w tygodniu, twój Fitness Age poprawi się po upływie czasu.

Urho Kujala, Professor of Sports & Exercise Medicine na Uniwersytecie w Jyväskylä, zaangażowany w pracę nad rozwojem TomTom Fitness Age, powiedział: „Ostatnie badania dowiodły, że zalecane ćwiczenia optymalizujące zdrowie i kondycję ludzi muszą być dostosowane do danej osoby, a zwłaszcza do jej aktualnego poziomu sprawności. TomTom Fitness Age oparty jest na tych badaniach i uwzględnia osobiste czynniki. To zdecydowanie lepszy przewodnik w drodze do poprawy sprawności fizycznej niż tylko ogólne wskaźniki takie jak kroki, kalorie i aktywny czas, a użytkownicy mają większe szanse na zdrowsze życie."


Spersonalizowane Treningi

Spersonalizowane ćwiczenia oferują użytkownikom pięćdziesiąt biegowych i rowerowych treningów bezpośrednio w zegarku TomTom Sports. Intensywność i czas trwania są automatycznie dostosowywane do indywidualnego poziomu sprawności. Spersonalizowane ćwiczenia mogą poprawić wiek fitness, a także wspierać indywidualne ambicje, takie jak przebiegnięcie maratonu, jak również spalanie tłuszczu, jazdę na rowerze lub prędkość biegu i cele dotyczące siły.

Dodatkowe funkcje

W zegarkach firmy TomTom są dostępne powiadomienia z telefonu i Autopauza. Teraz można otrzymywać informacje o połączeniach przychodzących i wiadomościach tekstowych bezpośrednio w zegarku. Dzięki funkcji Autopauzy urządzenie TomTom Sports przestanie działać automatycznie, gdy użytkownik nie będzie się poruszać, tak aby zapobiec zakłóceniom w pomiarze czasu aktywności.

TomTom Fitness Age i Fitness Points zostały opracowane, aby udzielić porad i motywować wszystkich użytkowników, niezależnie od ich poziomu sprawności fizycznej. Nowe funkcje będą dostępne za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania we wszystkich produktach sportowych z funkcją cardio oraz w aplikacji TomTom Sports od września 2017 roku.

źródło: TomTom

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | tomtom | software | zdrowie | aplikacje Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4
Komentarze: 4 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimDyro
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.12.05 16:04 Odpowiedz
hej, jasne jest taka opcja, tutaj znajdziesz więcej info: http://pl.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/22491/~/powiadomienia-ze-smartfonu
AnonimDyro
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.09 13:17 Odpowiedz
Nowe funkcje rewelacja! Mam TomTom Adventurer i śmiało stwierdzam, że jest to najlepszy zegarek biegowy, z którego miałem okazję korzystać. Super sprzęt.
Anonimmag
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.21 00:31
Hej! Mam wielką prośbę, mógłbyś mi odpowiedzieć, czy w tym modelu zegarka dostępna jest opcja powiadamiania o przychodzących sms i połączeniach. W internecie są rozbieżne informacje, a zbardo zależy mi na tej opcji i jest to jedyna rzecz przez którą zwlekam z kupnem. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
AnonimDyro
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.12.05 16:07
hej, jasne jest taka opcja, tutaj znajdziesz więcej info: http://pl.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/22491/~/powiadomienia-ze-smartfonu

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 46

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)