REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-02 17:13 | Rynek | huawei | cpu | ifa2017 | technologia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 5

IFA 2017: Huawei - Kirin 970 to przyszłość sztucznej inteligencji w smartfonach

Dzisiaj, na targach #IFA, Huawei Consumer Business Group zaprezentował innowację, która zapoczątkuje nową erę smartfonów. CEO Richard Yu w swoim przemówieniu przedstawił wizję przyszłości dla firmy Huawei, w której, wraz z zastosowaniem Kirin 970, pojawia się nowa jakość urządzeń, bazujących na sztucznej inteligencji. Łącząc możliwości chmury z szybkością i responsywnością inteligentnych procesorów, Huawei wprowadza sztuczną inteligencję do codziennego życia. Oferuje tym samym nową jakość doświadczeń oraz interakcji pomiędzy ludźmi a ich urządzeniami.


Kiedy patrzymy na przyszłość smartfonów, zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na progu ekscytującej, nowej ery”, powiedział Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group. „Mobilna sztuczna inteligencja = sztuczna inteligencja urządzenia + sztuczna inteligencja chmury. Firma Huawei czuje się zobowiązana do tego, by rozwijać swoje urządzenia, tworząc z nich urządzenia inteligentne. Czyni to poprzez wypracowywanie całościowych rozwiązań, które będą wspierać jednoczesny rozwój procesorów, urządzeń oraz chmury. Ostatecznym celem tego procesu jest zapewnienie jak najlepszych wrażeń użytkownikom urządzeń mobilnych. Kirin 970 jest pierwszym procesorem, który zapoczątkowuje serię innowacji i wprowadza sztuczną inteligencję do urządzeń Huawei. Dzięki temu stają się one bezkonkurencyjne.”


Po latach rozwoju sztucznej inteligencji w chmurze pojawiały się plany szerokiego zastosowania, jednak doświadczenia użytkowników pokazywały, że udoskonalone muszą być przede wszystkim kwestie opóźnienia, stabilość działania i bezpieczeństwo danych. Połączenie sztucznej inteligencji w chmurze oraz możliwości procesora, otworzyły nowe możliwości współpracy i rozwoju. Urządzenie ze sztuczną inteligencją na pokładzie oferuje ogromne możliwości wykrywania wzorów zachowań, które są podstawą pomagania ludziom. Czujniki generują duża liczbę spersonalizowanych danych oraz scenariuszy – wszystko to w czasie rzeczywistym. Urządzenia, wspierane przez ogromne możliwości obliczeniowe procesora, będą lepiej rozpoznawać potrzeby użytkownika, zapewniając prawdziwą personalizację i łatwo dostępne usługi.

Kirin 970 jest zasilany przez 8-rdzeniowy procesor i 12-rdzeniowy processor graficzny nowej generacji. Procesor, zbudowany z wykorzystaniem 10-nanometrowego procesu technologicznego zawiera 5,5 miliarda tranzystorów na powierzchni zaledwie 1 cm². Nowy produkt flagowy firmy Huawei - Kirin 970 to pierwsza mobilna platforma komputerowa sztucznej inteligencji, wyposażona w dedykowaną jednostkę (Neutral Processing Unit – NPU). W porównaniu do czterordzeniowego procesora Cortex-A73, nowa heterogeniczna architektura obliczeniowa Kirin 970 zapewnia do 25-krotnie lepsze efekty przy 50-krotnie wyższej efektywności energetycznej. Mówiąć prościej – Kirin 970 może wykonywać te same zadania związane ze sztuczną inteligencją szybciej, przy mniejszym zużyciu energii. W teście rozpoznania zdjęć Kirin 970 przetwarzał 2000 obrazów na minutę, co oznacza, że był szybszy niż inne procesory dostępne na rynku.

Kolejne postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji wymagają wspólnego wysiłku, który dotyczy dziesiątek milionów programistów, a także opinii setek milionów użytkowników. Huawei pozycjonuje Kirin 970 jako platformę otwartą na mobilne systemy sztucznej inteligencji. Otwiera również procesor na potrzeby programistów oraz partnerów, którzy mogą znaleźć nowe i innowacyjne zastosowania urządzeń.

źródło: Huawei

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | huawei | cpu | ifa2017 | technologia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 5
Komentarze: 5 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimOgi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.03 22:43 Odpowiedz
No cóż dziś smartfon to zamiennik komputera. Ale czy każdy potrzebuje by sprzęt do dzwonienia robił inne rzeczy
AnonimW
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.03 17:31 Odpowiedz
Tylko frajerzy kupują teraz z "wyźszej półki smsrty" Chyba tylko ci muszą dla nas z niezrozumiałych powodów
Anonimgosc
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.03 14:01 Odpowiedz
Chyba przyszłość w eksporcie twoich wszystkich danych z telefonu na serwery do Chin...
AnonimFoe
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.03 11:28 Odpowiedz
To teraz kolejne flagowce, a co dopiero wyszedł Galaxy note S8. I kolejna cena przekroczy granicę absurdu. 5k, czy 6 k na co stawiacie
AnonimGenko
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.02 18:04 Odpowiedz
W jakim kierunku to pójdzie. Telefon kiedyś służył podobno do rozmów.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 48

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)