REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-04-11 10:57 | PDA & Navi | akcesoria | komputer
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Icy Dock ICYRaid - zewnętrzna kieszeń na dyski

ICYRaid MB662U3-2S R1 zawiera wbudowany kontroler RAID, wytrzymałą metalową obudowę, cichy wentylator z kontrolą prędkości obrotów i rozwiązanie pozwalające wyjmować dyski HDD czynią z niego rozwiązanie dla zadań potrzebujących wysokiej wydajności i pojemności, takich jak: cyfrowa fotografia, magazyn muzyki, kopia bezpieczeństwa czy dla edytowania audio i video.


MB662U3-2S R1 posiada port USB 3.0 z obsługą UASP, która zwiększa prędkość przesyłania lub renderowania dużych plików. ICYRaid pozwala na wybranie jednego z typów macierzy RAID: 0 (Fast), 1(Safe), Big lub JBOD. MB662U3-2S R1 posiada dwie diody LED, które powiadamiają kiedy uszkodzony został, któryś z dysków w macierzy RAID 1. Możesz także pobrać oprogramowanie z naszej strony, dzięki któremu zobaczysz więcej informacji o swoich dyskach.


ICYRaid MB662U3-2S R1 jest podwójną zatoką, w które można zamontować dwa dyski HDD w macierzy RAID, które są niezależne wobec komputera. Oznacza to, że nie obciąża ona zasobów komputera i można ją podpiąć do dowolnego systemu poprzez port USB. MB662U3-2S R1 pozwala swobodnie wybierać pomiędzy różnymi macierzami: RAID 0 (FAST-wydajny), RAID 1(SAFE-bezpieczne), BIG i JBOD.


RAID 0 (FAST - wydajny) możesz połączyć dwa dyski w jedną dużą przestrzeń, dzięki czemu podwoi się odczyt i zapis do 420 MB/s w trybie UASP (do 320 MB/s bez UASP). Jest to przydatne przy przenoszeniu dużych danych lub przy odtwarzania wielu materiałów video w wysokiej jakości.

RAID 1 (SAFE - bezpieczny)ta konfiguracja jest idealna dla profesjonalistów, którzy nie mogą sobie pozwolić na utratę danych. Nie musisz się martwić kiedy jeden z Twoich dysków się uszkodzi. Po prostu usuń zepsuty dysk i zastąp go sprawnym, po tym dane zostaną na niego przeniesione.

Uwaga: W macierzy RAID 1 nawet kiedy obudowa jest uszkodzona, dane mogą zostać odzyskane poprzez zamontowanie w innej obudowie lub poprzez podłączenie przez złącze SATA w komputerze.

BIG - pozwala połączyć dwa dyski o różnej pojemności w jeden duży wolumin, aby zmaksymalizować przestrzeń dyskową. JBOD - możesz zapisywać i odczytywać dane z poszczególnych dysków. Jest to idealne rozwiązanie do katalogowania danych do oddzielnych dysków, co jest przydatne kiedy potrzebujesz różnych dysków do różnych projektów. Jeśli potrzebujesz danych znajdujących się na innym dysku wystarczy go podmienić z dyskiem znajdującym się w obudowie.


Instalacja i konserwacja MB662U3-2S R1 nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi, wszystko czego potrzebujesz znajduje się w zestawie. ICYRaid MB662U3-2S R1 używa beztackową konstrukcję, dzięki czemu montaż dysków jest bardzo prosty. Gdy masz gotowe dyski twarde, po prostu otwórz drzwiczki i włóż dyski do zatok i wybierz tryb RAID. Potem, po włączeniu urządzenia automatycznie się uruchomi.

Diody LED pokażą kiedy dysk został wysunięty, pracuje lub się uszkodził. Kiedy urządzenie jest w trakcie przebudowy w trybie matrycy RAID 0, z tyłu zaświeci się dioda. ICYRaid MB662U3-2S R1 zawiera oprogramowanie pozwalające sterować diodami LED. To rozwiązanie jest idealne dla osób mających urządzenie w pokoju i nie chcą świecących diod w nocy; wyłącznik znajduje się na tylnym panelu obudowy. Dodatkowo, oprogramowanie monitorujące pozwala w łatwy sposób zarządzać matrycami RAID, zarówna na Windowsie jak i urządzeniach z MacOS


Wykorzystaj interfejs USB 3.0 ze wsparciem UASP (komputery PC wymagają systemu Windows 8 i wsparcie Hosta, urządzenia z MacOS posiadają to funkcję natywnie). Użytkownicy będą mogli przesyłać dane z wysokimi prędkościami. Interfejs USB 3.0 jest wstecznie kompatybilny z interfejsem USB 2.0, więc bez problemu możesz używać MB662U3-2S R1 ze starszymi komputerami. jeśli Twój komputer korzysta z interfejsu USB 3.0 będziesz mógł wykorzystać wyższe transfery - które są istotne dla profesjonalistów, którzy potrzebują narzędzi, które pozwolą im wykonywać pracę szybko i efektywnie.

Wiadomo, że najczęstszą przyczyną awarii dysków jest słabe zarządzanie ciepłem lub uszkodzenie mechaniczne. Biorąc to pod uwagę, konstrukcja MB662U3-2S R1 zbudowana jest z aluminium, które dobrze rozprowadza ciepło, jest wytrzymałe i dobrze chroni dyski. ICYRaid MB662U302S R1 dodatkowo redukuje wibracje zewnętrze, poprzez specjalne klatki, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia dysku.


Przy ochronie danych równie ważne jest stała konserwacja. Ponieważ dyski twarde są wrażliwe na ciepło, ważny jest system chłodzenia. Wykorzystując ultracichy 40-milimetrowy wentylator ze zmienną prędkością obrotów, który pozwala zachować odpowiednie rozprowadzanie ciepła i cichą pracę dla takich zastosowań jak: studio nagrań czy hali produkcyjnej.


Skorzystaj z naszej linii 2,5-calowych kieszeni, aby zainstalować dysk SSD w 3,5-calowej zatoce i skorzystaj z niesamowitej szybkości dysków SSD przy edytowaniu video.

Kluczowe cechy:

 • Wbudowany kontroler Raid z obsługą 4 trybów macierzy: RAID 0 (FAST), RAID 1 (SAFE), JBOD i BIG
 • Beznarzędziowa konstrukcja ułatwia wymianę dysku
 • Interfejs USB 3.0 ze wsparciem UASP
 • Mieści 2 x 3,5" dysk HDD SATA I/II/III
 • Obsługuje dyski HDD o pojemności do 8TB w zatoce w każdym z czterech trybów RAID pozwalając uzyskać nawet 16TB przestrzeni dyskowej
 • Przednia dioda LED monitoruje stan dysków w macierzy RAID
 • Tylna dioda LEDwskazuje status przebudowy macierzy RAID
 • Przystosowany dla profesjonalistów w każdej branży
 • Diody LED można wyłączyć w razie potrzeby
 • Obudowa z aluminium ułatwia przenoszenie, rozprowadzanie ciepła i zapewnia dodatkową ochronę
 • Wbudowane miejsce na kabel zabezpieczający
 • Zgodny z Mac OS X Time Machine
 • Przystosowany dla komputerów MAC i PC
 • 3-letnia gwarancja producenta

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | akcesoria | komputer Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 9

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)