REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-12 10:33 | Rynek | ibm | technologia | rynek | ekologia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

IBM wspiera naukowców przy pomocy WCG

W związku z coraz gwałtowniejszymi zmianami klimatu, IBM postanowił wspomóc realizację projektów, które w największym stopniu mogą przyczynić się do poprawienia stanu środowiska. Za pośrednictwem World Community Grid (WCG), społecznościowej platformy IBM, firma zapewni naukowcom warte 200 mln dolarów wsparcie technologiczne, a wyniki badań zostaną udostępnione do dalszego wykorzystania.


Zasoby obliczeniowe WCG pochodzą od ponad 730 tys. wolontariuszy. Dzięki specjalnej aplikacji, ich komputery lub urządzenia z systemem Android, gdy nie są w pełni obciążone, wirtualnie przekazują moc na potrzeby badań naukowych. Udostępnione zasoby mogę wesprzeć badania w wielu obszarach, m.in. szacowania zasobów wody lub śledzenia i prognozowania migracji ludzi i zwierząt w zależności od zmieniających się warunków klimatycznych. Pomogą też przy analizowaniu wpływu warunków pogodowych na zanieczyszczenie powietrza i skuteczność walki z nim czy badanie odporności plonów oraz zwierząt hodowlanych w regionach, w których panują ekstremalne warunki.

Naukowcy mogą również wnioskować o dostęp do darmowej przestrzeni dyskowej w ramach IBM Cloud, a także uzyskać historyczne i aktualne dane oraz prognozy warunków pogodowych pochodzące z należącej do IBM firmy Weather Company.

W przeszłości, społeczność World Community Grid wspierała już podobne projekty. Należało do nich przedsięwzięcie realizowane przez Uniwersytet Harvarda, w ramach którego zidentyfikowano 36 tysięcy związków węgla, mających potencjał do podwojenia efektywności organicznych ogniw fotowoltaicznych. WCG był też zaangażowany w projekt prowadzony na Uniwersytecie Tsinghua w Pekinie, gdzie badano zastosowanie nanotechnologii do zwiększenia efektywności filtracji wody pitnej. Innym projektem realizowanym przy udziale WCG było analizowanie żywotności plonów rolnych rosnących w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Obliczenia są efektywnym narzędziem służącym badaniom zmian klimatu i innych problemów w zakresie ochrony środowiska – komentuje Jennifer Ryan Crozier, wiceprezes IBM Corporate Citizenship oraz prezes IBM International Foundation. – Jesteśmy dumni, że możemy wspierać wysiłki zmierzające do przeciwdziałania zmianom klimatycznym, zapewniając naukowcom swobodny dostęp do mocy obliczeniowej, zasobów chmurowych i danych pogodowych.

Spośród zgłoszonych projektów, IBM wybierze maksymalnie 5. Na każdy z nich firma ma przeznaczyć do 40 mln dolarów. Propozycje będą oceniane pod kątem ich potencjalnego wkładu w naukę oraz w zrozumienie zmian klimatu i środowiska. Ponadto naukowcy muszą wskazać efektywną strategię ograniczania negatywnych zmian klimatycznych oraz potencjalną zdolność zespołu badawczego do ukończenia projektu. Propozycje projektów można składać do 15 września, a wyniki będą ogłoszone na początku jesieni.

Od momentu powstania, World Community Grid wsparło już 28 projektów badawczych związanych z nowotworami, wirusami HIV i Zika, energią odnawialną, czystością wody i innymi wyzwaniami, przed którymi stoi ludzkość.

źródło: IBM

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | ibm | technologia | rynek | ekologia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 785

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)