REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-10-26 10:52 | Rynek | ibm | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

IBM pomaga Gminie Przemków w cyfryzacji

Urząd Miejski w Przemkowie i firma IBM poinformowały o współpracy w zakresie wdrożenia wewnętrznego systemu obiegu dokumentów. Dzięki aplikacji opartej na IBM Notes, Urząd Miasta w Przemkowie zyska szybszy wgląd w dokumentację, co pozwoli skuteczniej reagować na potrzeby zgłaszane ze strony mieszkańców.

-Dzięki rozwiązaniu IBM, nasza gmina dołączyła do grona liderów stosujących cyfrowe rozwiązania dla administracji w Polsce. Intensywna cyfryzacja pozwoliła naszemu samorządowi na zautomatyzowanie kluczowych działań i inicjatyw realizowanych na rzecz naszych mieszkańców – mówi Jerzy Szczupak, Burmistrz Przemkowa - Zyskaliśmy większą dostępność i przejrzystość kluczowych procesów administracyjnych – dodaje.

System umożliwia mieszkańcom kontakt z urzędem poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą (ESP) na elektronicznej platformie usług publicznych ePuap. Każdy z mieszkańców, po utworzeniu swojego profilu i konta na platformie ePuap, może zdalnie złożyć wniosek poprzez ESP i załatwić urzędową sprawę bez wychodzenia z domu. Oparty o IBM Notes, system elektronicznego obiegu dokumentów w Gminie Przemków, obejmuje swoim zasięgiem 5 jednostek organizacyjnych, w tym: referat organizacyjny, spraw obywatelskich, gospodarki przestrzennej i inwestycji, gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska.

- Miasta w Polsce szukają nowych modeli funkcjonowania. Przebudowują kluczowe systemy, infrastrukturę i e-usługi, by stymulować zrównoważony wzrost ekonomiczny i zapewniać swoim mieszkańcom wysoką jakość życia. Oferowane przez IBM rozwiązania technologiczne do zarządzania miastami mogą przyczynić się do integracji między poszczególnymi jednostkami i pomóc władzom samorządowym tworzyć nowe formy współpracy z mieszkańcami - mówi Andrzej Olsztyński, Social Solutions Manager, IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

Rocznie w liczącej prawie 9 tys. mieszkańców gminie Przemków, obsługiwanych jest ponad 5tys. spraw i powstaje około 2,5 tysiąca dokumentów wewnętrznych.

Dzięki funkcji kontroli dostępu, dokumenty przechowywane są w bezpieczny sposób. System działa w oparciu o Jednolity Rzeczowy Wykaz Akt i wykorzystuje mechanizmy automatycznego przepływu pism („workflow”) wspomagające bezobsługową pracę systemu. Pracownicy urzędu otrzymują wgląd w poszczególne fazy realizacji danej sprawy, dzięki czemu zyskują większą kontrolę i mogą efektywniej zarządzać swoim czasem pracy.

Według najnowszych badań PBS na temat wpływu cyfryzacji na urzędy administracji publicznej w Polsce, 6 na 10 urzędów posiada tradycyjny system obiegu dokumentacji wspomagany wykorzystaniem narzędzi IT i wykorzystuje go jako podstawowy sposób załatwiania i rozstrzygania spraw.

Wdrożenie platformy IBM Notes w Urzędzie Miejskim w Przemkowie zrealizowała firma STB24, partner biznesowy IBM.

źródło: IBM Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | ibm | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 191

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)