REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-04 07:59 | Rynek | ibm | rynek | cloud
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

IBM łączy studentów z Małopolski w chmurze edukacyjnej

IBM dostarczył oprogramowanie dla platformy społecznościowej Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, aby umożliwić kontakt pomiędzy nauczycielami akademickimi, a uczniami 130 szkół ponadgimnazjalnych z regionu. W ramach projektu, już od października, będą prowadzone zajęcia wykładowe i laboratoryjne w przestrzeni wirtualnej z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Rozwiązanie IBM Connections pozwoli na utrzymywanie stałego kontaktu między uczniami, nauczycielami i pracownikami wyższych uczelni, a także dostęp do materiałów edukacyjnych oraz planów zajęć.

Projekt Małopolska Chmura Edukacyjna przewiduje prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów liceów oraz techników województwa małopolskiego w przestrzeni wirtualnej. Wszystkie szkoły biorące udział w projekcie zostaną wyposażone w bardzo nowoczesną interaktywną salę multimedialną z komputerem, kamerami rejestrującymi wykłady mówców, rzutnikiem, głośnikiem oraz mikrofonem, co umożliwi pełną interakcję między prowadzącymi a uczniami. Zajęcia odbywać się będą w trybie on-line i obejmą 20 obszarów tematycznych, m.in. informatyki, mechatroniki, przedsiębiorczości, biologii czy języka angielskiego ogólnego i zawodowego, które obecnie są najbardziej pożądanymi specjalizacjami w regionie. Zaangażowane w projekt uczelnie opracują około 4500 scenariuszy zajęć dla ponad 24 tys. uczniów z całej Małopolski.

- Małopolska Chmura Edukacyjna to inicjatywa wprowadzająca elementy edukacji akademickiej już w szkole średniej – mówi prof. Krzysztof Zieliński z Katedry Informatyki AGH - z uczelni, która jest liderem projektu infrastrukturalnego. - Obecnie uczniowie szkół średnich mają możliwość kontaktu z wiedzą uniwersytecką, co ułatwi im wybór właściwego oraz interesującego kierunku studiów. Dodatkowo uczniowie mogą zdobyć większą wiedzę na temat tego, z czym zmierzą się na uczelni – dodaje prof. Zieliński.

Warstwa technologiczna Małopolskiej Chmury Edukacyjnej łączy technologię IBM Connections oraz rozwiązania Cisco służące do komunikacji w czasie rzeczywistym. To pierwszy owoc ogłoszonej w ubiegłym roku współpracy tych firm w obszarze platform społecznościowych. IBM Connections pozwala użytkownikom znajdować kolegów z klasy, innych uczniów o podobnych zainteresowaniach, łączyć się w grupy tematyczne oraz brać udział w forach dyskusyjnych. Na platformie IBM Connections są przewidziane repozytoria nagrań ze wszystkich zajęć, a także materiały edukacyjne, do których użytkownik ma pełny dostęp. Dodatkowo serwis ma bardzo rozbudowane możliwości w zakresie zarządzania plikami, dysponuje m.in. edytorem dokumentów, który umożliwia wspólną pracę na nich w czasie rzeczywistym.

- Platforma społecznościowa IBM Connections jest pierwszym punktem kontaktu uczniów z Małopolską Chmurą Edukacyjną – tłumaczy Marek Ruciński, Senior Account Manager IBM. - Oprócz możliwości rozmowy z kolegami oraz dostępu do wszelkich materiałów edukacyjnych, użytkownik może sprawdzić również, jakie są najbliższe planowane zajęcia i spotkania. Dzięki rozwiązaniu naszej firmy uczniom z Małopolski zapewniliśmy miejsce, w którym po zajęciach mogą pogłębiać swoją wiedzę oraz rozwijać kompetencje w obszarze swoich zainteresowań – dodaje Ruciński.

źródło: IBM Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | ibm | rynek | cloud Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 187

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)