REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-01-06 11:43 | PDA & Navi | ibm | aplikacja | zdrowie | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

IBM Jane AI - trener osobisty dla regularnych ćwiczeń

IBM oraz Instytut Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego współpracują nad rozwojem aplikacji Jane AI, pełniącej funkcję trenera osobistego. aplikacja jest zaprojektowana w celu analizy danych dotyczących aktywności fizycznej i zachęcania użytkowników do regularnych ćwiczeń. Aplikacja Jane AI jest rozwijana w oparciu o rozwiązania znane z kognitywnego systemu Watson.

IBM Jane AI
IBM Jane AI

Aktywność fizyczna to konieczny warunek prawidłowego rozwoju i zdrowia człowieka, jednak jak wynika z danych TNS, aż co trzeci Polak wcale jej nie podejmuje . Nie na wiele zdają się przeróżne aplikacje i urządzenia służące śledzeniu postępów sportowych – badania firmy Endeavour Partners pokazują, że 30 proc. użytkowników porzuca je już po pół roku .

Te obserwacje skłoniły programistów z IBM oraz psychologów z UJ do rozpoczęcia wspólnego projektu badawczego, którego celem byłoby znalezienie prostego i łatwo dostępnego sposobu zachęcenia ludzi do rozpoczęcia ćwiczeń. Efektem ich współpracy jest rozwijanie Jane AI. Wykorzystując interfejs programistyczny Watson Conversation, Jane AI posługuje się językiem naturalnym rozmówcy, rozpoznaje tematy konwersacji oraz intencję wypowiadanych słów.

Jane AI jest zaprojektowana tak, aby zachęcać użytkowników do zwiększenia aktywności fizycznej i wyrobienia zdrowych nawyków. Aplikacja bazuje na informacjach na temat liczby kroków, dystansie pokonanym danego dnia, spalonych kaloriach czy lokalizacji potrzebnej do ustalenia warunków pogodowych. Z kolei dzięki analizie wpisów publikowanych w portalach społecznościowych może nawet poznać nastrój, poziom motywacji czy osobiste cele i sama zachęca użytkownika do aktywności.

IBM Jane AI
IBM Jane AI

W komunikacji bazuje na bogatej wiedzy z zakresu psychologii, obejmującej teorie zmiany postaw, wpływu oraz analizę osobowości.

Mobilna i kognitywna technologia daje nam bezpośredni dostęp do specjalistycznego wsparcia bez względu na miejsce i porę. Z kolei dla nas, naukowców to ogromne źródło wiedzy, które umożliwi nam badanie nawyków związanych ze zdrowiem na większą skalę, i dzięki temu objęcie pomocą większej ilości osób – wyjaśnia Prof. Piotr Jedynak, Dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Realizując wspólny projekt z Uniwersytetem Jagiellońskim po raz kolejny chcemy pokazać, że technologia kognitywna stanowi realne wsparcie dla ludzi w wielu sytuacjach życiowych. IBM Watson już teraz dostarcza rekomendacje onkologom w diagnostyce chorób raka. Liczymy, że Jane AI przyczyni się do popularyzacji zdrowego trybu życia – mówi Marta Brańska-Rybicka, Public Sector Leader, IBM Polska.

Dane zbierane w trakcie realizacji projektu posłużą naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego i IBM do analizy wzorców zachowania związanych ze zdrowiem.

Faza testowa projektu zostanie uruchomiona po zgłoszeniu się co najmniej stu uczestników i potrwa około 10 tygodni.

źródło: IBM Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | ibm | aplikacja | zdrowie | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 774

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)