REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-10-05 09:55 | Rynek | ibm | rynek | youtube | iot | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

IBM inwestuje 200 mln USD w Internet Rzeczy na europejskim rynku (wideo)

Firma IBM poinformowała o inwestycji 200 milionów dolarów w centrum Watson Internet of Things (IoT) w Monachium. Centrum będzie wspierać zastosowanie Internetu Rzeczy w obszarach blockchain oraz bezpieczeństwa i analizy danych dostarczanych z miliardów sensorów umieszczonych w maszynach, autach i dronach.

Firma przeznaczy ponad 200 milionów dolarów na projekty realizowane w Monachium w ramach całościowego zaangażowania IBM w IoT o łącznej watości 3 miliardów dolarów. Jedna z największych inwestycji IBM w Europie, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów, którzy chcą transformować swoje działania w oparciu o Internet Rzeczy i sztuczną inteligencję. Liczba klientów, wykorzystujących rozwiązania i usługi IBM Watson IoT, wzrosła z 4 tysięcy, 8 miesięcy temu do 6 tysięcy obecnie.

IBM otwiera pierwsze kognitywne kolaboratoria IoT (z ang. Collaboratories) dla klientów i partnerów.

W monachijskim centrum IBM Watson IoT zostaną otwarte pierwsze kognitywne kolaboratoria IoT – laboratoria branżowe, gdzie klienci oraz partnerzy w praktyce będą mogli testować różne rozwiązania, mając do dyspozycji zaplecze naukowe liczące 1000 pracowników: badaczy, inżynierów, programistów oraz ekspertów branżowych.

Schaeffler, Aerialtronics i Szpital Uniwersytetu Thomasa Jeffersona współpracują z IBM Watson IoT.

Schaeffler, niemiecki potentat przemysłowy oraz jeden z wiodących światowych dostawców do sektora motoryzacyjnego i przemysłowego, podpisuje wieloletnią umowę strategicznego partnerstwa z IBM. Ma ona przyspieszyć cyfrową transformację wszystkich działań firmy i rozwiązań dla jej klientów, przy użyciu kognitywnej technologii Watson oraz analizy wyników pobieranych z instalowanych w wielu urządzeniach sensorów.

Aerialtronics, holenderska firma zajmująca się projektowaniem i produkowaniem bezzałogowych systemów latających dla przemysłu, poinformowała o pierwszym projekcie komercyjnych dronów wyposażonych w kognitywne technologie Watson IoT działających w chmurze IBM. Pojazdy Aerialtronics dostarczają wysokiej jakości usługi, od monitoringu ruchu ulicznego, do kontroli turbin wiatrowych, platform wiertniczych oraz optymalizacji działania wież telefonii komórkowych. Przykładowo, zamiast wspinania się na wieże w celu pobrania danych, technicy dokonujący przeglądu będą mogli użyć drona firmy Aerialtronics i poprzez kamery o wysokiej rozdzielczości i analitykę Watson Visual Recognition, zyskać natychmiastowy dostęp do 360 stopniowego widoku o wysokiej rozdzielczości.

Szpital Uniwersytetu Thomasa Jeffersona, z 957 miejscami dla ciężko chorych osób, będący częścią Jefferson Health w Center City w Filadelfii w Pensylwanii, współpracuje z IBM nad projektem uruchomienia kognitywnych sal szpitalnych. Pacjenci zyskają nowe możliwości rozmowy i interakcji. Sale zostaną wyposażone w głośniki połączone z systemem Watson IoT. Pacjenci będą mogli sterować światłem i żaluzjami okiennymi, zadawać pytania o udogodnienia szpitalne, a nawet uzyskać ogólne informacje na temat swojego lekarza.

W nowej ofercie IBM Watson IoT znajdą się również następujące usługi: Watson IoT dla Blockchain, oraz nowy zestaw rozwiązań i usług z zakresu bezpieczeństwa IoT, pomagający firmom aktywnie identyfikować potencjalne ryzyka i zabezpieczać urządzenia przed uszkodzeniem. Dodatkowo, w Internecie Rzeczy będzie wykorzystywany Interfejs Naturalnego Języka: nowa oferta, która umożliwi klientom używać platformy Watson IoT, aby rozwijać interfejsy głosowe dla klientów. Przykładem może być Local Motors używający Interfejsu Naturalnego Języka Watsona dla Olli – jednego z pierwszych samosterujących pojazdów, zdolnego do interakcji z pasażerami w naturalnym języku. Dla programistów przygotowano Kognitywny Podręcznik IoT: zawierający zalecenia, kody i przykłady najlepszych praktyk rozwiązywania kognitywnych zadań IoT z użyciem interfejsów Programowania Aplikacji Języka Naturalnego.

O IBM Watson IoT

Według firmy badawczej IDC (Global Decision Maker Survey), firma IBM odgrywa wiodącą role w rozwijaniu technologii Internetu Rzeczy. Z usług IBM w tej dziedzinie korzysta już 6 tysięcy klientów z 170 krajów, wspieranych przez ekosystem 1400 partnerów biznesowych. Jak dotąd w obszarze IoT firma IBM zdobyła 750 patentów.

źródło: IBM

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | ibm | rynek | youtube | iot | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 46

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)