REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-05-16 05:46 | Rynek | 5g | wywiad | wideo | huawei
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Huawei - sieci komórkowe 5G przyspieszą postęp technologiczny

Naturalnym przejawem rozwoju nowych technologii są innowacje. Wpływają one na naszą rzeczywistość, poprawiając komfort życia, zwiększając bezpieczeństwo i pozwalając oszczędzić czas. Już wkrótce takie innowacje jak sieci 5G, autonomiczne samochody i urządzenia hybrydowe staną się codziennością, która na nowo przebuduje sposób funkcjonowania zarówno społeczeństw, jak i jednostek.

– Nawet nie zdajemy sobie sprawy z innowacji, które otaczają nas w codziennym życiu. W Huawei te innowacje wdrażamy na polski rynek. Współpracujemy z gigantycznymi operatorami i z firmami, które potrzebują innowacji do codziennego funkcjonowania. Weźmy taki zwykły telefon, który na przestrzeni 20 lat zmienił się ze zwykłej słuchawki na minikomputer, którym obecnie jest smartfon. Właściwie dziś nie wyobrażamy sobie bez niego życia – mówi agencji informacyjnej Newseria Innowacje Krzysztof Sągolewski, solution director w Huawei.

Najszybsze i najbardziej widoczne zmiany czekają nas w świecie technologii mobilnych i łączności bezprzewodowej. Niebawem do życia zostaną powołane rozwiązania takie jak sieci komórkowe piątej generacji (5G). Pojawienie się sieci komórkowej nowej generacji zwiastuje postęp technologiczny, który wyniesie standardy telekomunikacyjne na zupełnie nowy poziom: zwiększy się szybkość transferu danych, zaś zmniejszone zostaną opóźnienia połączeń i problemy związane z łącznością w najbardziej zatłoczonych obszarach miejskich. Co ważne, 5G pozwoli także zredukować zużycie energii przeznaczanej przez urządzenia mobilne na łączność w sieci komórkowej.

– My, jako użytkownicy, nie widzimy wielu zmian, natomiast widzi je operator i cały czas je wdraża. Są to wszelkiego rodzaju rozwiązania, jak np. sieć 5G, które dla nas, jako dostawców, oznaczają wyjście poza strefę komfortu, ponieważ musimy cały czas konstruować rozwiązania innowacyjne tak, żeby przyjęły się na rynku. Innymi słowy, nie mogą być ani zbyt drogie, ani skomplikowane, ani nie mogą wymuszać od osób wprowadzających to rozwiązanie zmniejszenie ich strefy komfortu ­– komentuje Krzysztof Sągolewski i dodaje – Sieć 5G będzie głównym trendem w świecie mobilnym. UE kładzie duży nacisk na to, żeby wprowadzić ją w Europie tak szybko jak to możliwe.

Ponadto na naszych oczach powstają urządzenia, które do niedawna wydawały się jedynie futurystycznymi konceptami. Wystarczy wymienić autonomiczne samochody czy sprzęty hybrydowe łączące kilka narzędzi w jednym. Postęp technologiczny w tych dziedzinach nie zwalnia, lecz wręcz wydaje się jeszcze przyśpieszać.

– W najbliższym czasie na pewno możemy się spodziewać łączenia ze sobą wielu urządzeń. To jest coś, co kompletnie zmieni nasze życie, rozszerzy możliwości. Ponadto już wkrótce możemy się spodziewać autonomicznych samochodów, które będą tak jak na filmach si-fi podróżowały od punktu A do punktu B bez naszej ingerencji – wylicza Krzysztof Sągolewski.

Specjalista zwraca uwagę na tempo, z jakim postępują kolejne innowacje, stawiając tezę, że ludzie nie zwracają na nie uwagi. Co więcej, samo społeczeństwo traktuje je jako coś zupełnie naturalnego.

– Z innowacjami mamy do czynienia tak naprawdę całe życie i spotykamy je niemal na każdym kroku. Na przykład kasownik w autobusie – pamiętam zwykłe bilety, kartonikowe, których używało się dawno temu. Natomiast w chwili obecnej możemy kupić bilet przez aplikację mobilną. To jest jedna z innowacji, która jest z nami już od dłuższego czasu, a której praktycznie nie dostrzegamy. Obecne pokolenie nawet nie myśli, że może być inaczej – twierdzi Krzysztof Sągolewski.

źródło: Agencja Informacyjna Newseria

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 2)
Tagi: | 5g | wywiad | wideo | huawei Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 187

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)