REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-12-01 07:57 | | huawei | ultrabook | muzyka
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Huawei MateBook X - ultrabook z systemem dźwięku Dolby Atmos

Wielu użytkownikom dźwięk z głośników komputera kojarzy się ze słabą jakością i brakiem głębi, wysokich tonów lub basu. Możliwe jest jednak przeżywanie filmowych i muzycznych efektów na poziomie zbliżonym do kinowego i to niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy – w domu, w podróży czy na wakacyjnym wyjeździe w odległym zakątku świata. Ultrabookiem, który oferuje doskonałe wrażenia dźwiękowe jest Huawei MateBook X, wyposażony w system Dolby Atmos.

Huawei MateBook X
Huawei MateBook X

Dolby Atmos jest systemem dźwięku, który powstał stosunkowo niedawno, jednak odniósł już spory sukces i zyskał uznanie specjalistów. Dla wielu osób, zawodowo zajmujących się reżyserią dźwięku i udźwiękowieniem filmów, Dolby Atmos stał się synonimem znakomitej jakości i odczuwania pełni wrażeń z oglądanej produkcji. Pierwszy raz system ten zagościł w kinach w 2012 roku. Na samym początku dostępny był jedynie w kilkudziesięciu multipleksach na całym świecie. Barierą w upowszechnianiu technologii była konieczność wyposażenia sal w specjalne głośniki, które instalowane były w ściśle określonym miejscu na suficie, w bocznej części i z tyłu sali. Często wiązało się to również z przearanżowaniem przestrzeni wewnątrz kina. Problemem w implementacji nowego rozwiązania były procesory dźwięku, które również musiały zostać wymienione.

Huawei MateBook X
Huawei MateBook X

Kolejnym, naturalnym krokiem w upowszechnianiu standardu Dolby Atmos było przeniesienie go do zacisza domowego. Użytkownicy, którzy poznali zalety systemu dźwięku, chcieli mieć możliwość korzystania z tego rozwiązania na co dzień. Podobnie, jak w przypadku kin, także i tu dużym wyzwaniem była jego cena, ale także skromny wybór odpowiednich urządzeń, przystosowanych do domowych zastosowań. Problem ten został rozwiązany wraz z miniaturyzacją systemu. Obecnie efekt dźwięku przestrzennego możliwy jest do osiągnięcia nawet przy jedynie dwóch aktywnych głośnikach. Pozwoliło to na zastosowanie Dolby Atmos w urządzeniach mobilnych.

Huawei MateBook X
Huawei MateBook X

Największa zaletą Dolby Atmos, w porównaniu do poprzednich rozwiązań audio, jest opcja przesyłania do głośników niemal nieskończonej liczby kanałów audio. Daje to ogromną możliwość dostosowywania dźwięku do potrzeb konkretnej produkcji czy to muzycznej, czy filmowej. Najlepszym przykładem jest dźwięk strzałów i lotu pocisków. Dotąd możliwe było jedynie usłyszenie przelotu od lewej do prawej strony. Obecnie technologia pozwala na wykorzystanie głośników do imitowania wrażenia zbliżania się kuli i „mijania” przez nią głowy oglądającego.

MateBook X - pierwszy ultrabook Huawei dostępny w Polsce od 4,799 PLN

Efekt osiągnięty w kinie można przenieść do własnego domu. Konieczne jest jednak zainwestowanie w wysokiej jakości sprzęt audio, wspierający standard Dolby Atmos. Oczywiście podczas wyboru urządzenia należy pamiętać, że końcowy efekt w ogromnej mierze zależy od liczby użytych głośników. Możliwe jest wygenerowanie efektu dźwięku przestrzennego już przy zastosowaniu dwóch przetworników, jednak w tym przypadku im więcej, tym wrażenia będą bliższe tym z sal multipleksów.

Rozrywka to jednak nie jedyna dziedzina, w której jakość dźwięku jest istotna. Dolby Atmos idealnie sprawdzi się również podczas biznesowych telekonferencji, podczas których odgrywa ona kluczową rolą. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z ultrabooka, wyposażonego w zaawansowany system dźwięku.

Huawei MateBook X jest pierwszym urządzeniem mobilnym, wyposażonym w Dolby Atmos, który sprawia, że użytkownik słyszy dźwięk przestrzenny. Technologia, dotychczas zarezerwowana dla sal kinowych i drogich zestawów audio, po raz pierwszy zagościła w ultrabooku. Co więcej, MateBook X wyposażony został w predefiniowane ustawienia, dostosowane do oglądania filmów, słuchania muzyki czy prowadzenia telekonferencji. W połączeniu z ekranem o rozdzielczości 2K ultrabook zapewnia bogate wrażenia audio-wizualne, a oglądanie filmów dostarczy niezapomnianych emocji.

Dolby Atmos jest idealnym przykładem technologii, która w pierwotnym kształcie przeznaczona była do kin, ale wraz z jej rozwojem trafiła do domów i urządzeń mobilnych. Dzięki temu przestrzenny dźwięk o znakomitej jakości może towarzyszyć nam praktycznie wszędzie - w domu, w podróży czy na wakacjach.

źródło: Huawei

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | huawei | ultrabook | muzyka Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 199

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)