REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-10 08:45 | PDA & Navi | hp | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

HP przeznaczy 20 mln dolarów na zapewnienie najuboższym dostępu do edukacji

W trakcie Festiwalu Global Citizen 2017, odbywającego się w Hamburgu, firma HP Inc. poinformowała, że w latach 2015-2025 będzie aktywnie angażować się w zapewnienie 100 milionom najbardziej potrzebującym dogodnych warunków do nauki. Tegoroczna edycja festiwalu przypadała w przeddzień Szczytu G20, podczas którego światowi przywódcy gromadzą się, aby rozmawiać o kwestii nierówności oraz promować zrównoważony rozwój.


Program HP stanowi wsparcie dla Celu 4 Zrównoważonego Rozwoju ONZ i wpasowuje się w cel firmy, jakim jest poprawienie dostępu do wysokiej jakości edukacji i ustawicznego kształcenia, zarówno w środowisku szkolnym, jak i poza nim, co zostało zarysowane w opublikowanym niedawno raporcie HP dotyczącym zrównoważonego rozwoju za rok 2016.

Dla setek milionów ludzi na całym świecie, którzy są obecnie pozbawieni nawet podstawowej edukacji w zakresie czytania, pisania i liczenia, takie działania mogą być kluczowe w przerywaniu zamkniętego kręgu biedy, w którym tkwią. HP przekształca klasy szkolne, mocniej angażuje uczniów, daje nowe możliwości nauczycielom, jednocześnie budując silne i tętniące życiem społeczności. Co więcej, HP zapewnia takie klasy bezpośrednio wszystkim uczniom, którzy mogliby w innym przypadku nigdy nie uzyskać dostępu do edukacji.


HP buduje innowacyjne rozwiązania edukacyjne dla milionów ludzi, w tym także z zaniedbanych społeczności, dając zastrzyk energii gospodarkom na całym świecie. Obejmuje to także tworzenie rozwiązań technologicznych przeznaczonych wyłącznie dla szkół, wsparcia edukacji I integracji cyfrowej oraz pomysłów pomagających rządom tworzyć skuteczne strategie i programy w zakresie rozwoju kapitału ludzkiego.

Starania HP mające na celu promowanie edukacji na najwyższym poziomie oraz wspierania Celów Zrównoważonego Rozwoju rozszerzają możliwości społeczne i gospodarcze dla ludzi na całym świecie – mówi Nate Hurst, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju i Wpływu Na Społeczeństwa w HP. Jestem dumny, że pracuję dla firmy, która tworzy i inwestuje w technologie pomagające nauczycielom nauczać, a uczniom uczyć się, zdobywając jednocześnie umiejętności potrzebne do osiągnięcia sukcesu w przyszłości - dodaje.


Aby zwiększyć zasięg swoich inicjatyw edukacyjnych do 2025 roku, firma HP będzie rozszerzać programy takie, jak HP World on Wheels, zapewniające umiejętności informatyczne ludziom mieszkającym na terenach wiejskich w Indiach poprzez mobilne laboratoria edukacyjne. HP będzie także nadal zapewniać uchodźcom na Bliskim Wschodzie dostęp do spersonalizowanej edukacji – wszystko dzięki Studiom Edukacyjnym HP wyposażonym w sprzęt, oprogramowanie i usługi szkolenia nauczycieli, które inspirują do innowacji w nauczaniu oraz wprowadzaniu edukacji nowej generacji. Studia Edukacyjne HP wspomagają także proces nauczania poprzez promowanie wiedzy w ponad 60 szkołach w Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych oraz siedmiu krajach Europy. Co więcej, HP LIFE, globalny program e-nauczania Fundacji HP, ma na celu edukację kolejnego miliona aspirujących przedsiębiorców.

Poprzez realizację programu HP National Education Technology Assessment (NETA) firma pomaga zadbać o to, aby umiejętności zdobyte w szkołach były dopasowane do tych wymaganych przez pracodawców. Dzięki połączeniu analizy makroekonomicznej, hiperlokalnych spostrzeżeń i analizy predykcyjnej, HP wspiera rządy i ustawodawców na całym świecie w tworzeniu skutecznych strategii i programów rozwoju kapitału ludzkiego, w tym programów angażowania pracodawców.

Edukacja pobudza innowacyjność, zwiększa dobrobyt i szanse grup narażonych i marginalizowanych ,/i>– mówi Sarah Brown, Prezes Wykonawcza Globalnej Koalicji Biznesu dla Edukacji (GBC-Education). Jak najbardziej pochwalamy zaangażowanie HP w umożliwienie każdej osobie odkrycia swojego potencjału, rozwijania talentów i nabywania niezbędnych umiejętności, które pozwolą zapewnić im lepszą przyszłość– dodaje.

źródło: HP

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | hp | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 770

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)