REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-19 08:20 | Rynek | hp | rynek | cybersec
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

HP na CYBERSEC 2017 - cyberbezpieczeństwo w dobie rosnącej ilości urządzeń

Tydzień po Szczycie Cyfrowym UE, który odbył się 29 września br. w Tallinie, stolica Małopolski stała się centrum europejskiej debaty na temat cyberbezpieczeństwa. W dniach 9-10 października br. goście Forum rozmawiali o współpracy między rządami, podmiotami sektora prywatnego oraz organizacjami międzynarodowymi, w kontekście zagrożeń powiązanych z cyberbezpieczeństwem. Debaty odbyły się w ramach czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość oraz Biznes. Specjaliści z firm technologicznych przekazali swoją wiedzę na temat definiowania trendów, szans i wyzwań, tworzenia cyberinnowacji oraz rozwoju społeczeństwa informacyjnego.


Jak co roku w debatę zaangażowali się między innymi ministrowie obrony i cyfryzacji, unijni komisarze, przedstawiciele NATO, a nawet doradcy ds. cyberbezpieczeństwa w administracjach poszczególnych Prezydentów Stanów Zjednoczonych. Wśród najważniejszych osób zajmujących się tą tematyką nie mogło zabraknąć również przedstawicieli HP, którzy skupili się na cyberzagrożeniach oraz zabezpieczeniach urządzeń końcowych, zarówno sprzętowo, jak i programowo.

Podczas CYBERSEC Forum Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział w Krakowie utworzenie wojsk cybernetycznych, na co rząd ma przeznaczyć 2 miliardy złotych. Jak podkreślił, MON ponosi odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni na poziomie państwowym i a wojska cybernetyczne Cyber Unit są w tej chwili koniecznością.


Gartner uważa, że do 2020 roku w użyciu będzie 25 miliardów urządzeń podłączonych do Internetu. Przy tak dużej sieci połączeń, zrozumiałe jest, że obserwuje się wzrost i złożoność cyberataków oraz naruszeń danych. Choć prawdopodobnie nigdy już nie będzie świata bez cyberprzestępczości, ludzie i firmy powinny mieć możliwość życia w rzeczywistości, w której punkty końcowe dają im gwarancję pełnej ochrony. Tylko w ten sposób firmy technologiczne mogą liczyć na zaufanie swoich klientów. Dlatego też HP nowoczesne zabezpieczenia wprowadza nawet do swoich wcześniejszych modeli urządzeń, aby ich użytkownicy mieli zawsze najbardziej aktualną ochronę. Co więcej, naszym celem jest nie tylko oferowanie rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa w stosunku do obecnych problemów, ale także wyprzedzenie szkodliwych ataków – powiedział Corbett Hoxland, HP Security Lead CEMA.


Obecnie cyberprzestępcy bardzo często dopuszczają się ataków na oprogramowania firmowe, dlatego tak ważna jest kontrola, wczesne wykrywanie i odpowiednia reakcja. Zaawansowane rozwiązania HP takie, jak HP Sure View, HP Sure Click oraz HP Sure Start zapewniają ochronę przed piractwem wizualnym, złośliwymi atakami podczas przeglądania stron internetowych oraz wykrywają, chronią i przywracają ustawienia w przypadku ataków systemu BIOS. Dzięki HP Device as a Service (Urządzenie jako usługa) użytkownicy mają możliwość korzystania z bezpiecznych komputerów oraz przewidywalnych kosztów na stanowisko.

Giulia Pastorella, Government Relations Manager w HP Inc., na CYBERSEC 2017 podczas swojego wystąpienia omówiła metody, które znacząco mogą zwiększyć bezpieczeństwo cybernetyczne dla urządzeń końcowych w poszczególnych państwach. Jej zdaniem niezwykle istotnie jest rozpoznanie zagrożenia urządzeń, ustanowienie obowiązkowych wymogów bezpieczeństwa w zakresie zamówień publicznych oraz inwestycje w bezpieczeństwo krytycznych aplikacji.

źródło: HP

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | hp | rynek | cybersec Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 224

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)