REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-20 16:51 | PDA & Navi | hp | technologia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

HP FitStation - kolejny krok na drodze 3D dla wkładek do butów

Firma HP Inc ogłosiła we wrześniu br. premierę FitStation, nowej platformy, która pozwoli dostarczać indywidualnie dopasowane obuwie, dzięki innowacyjnemu skanowaniu 3D, dynamicznej analizie chodu oraz technologiom produkcyjnym. FitStation to kolejny krok na drodze firmy do odkrycia, jak na świecie projektuje się i produkuje dzięki komercyjnym technologiom 3D.


FitStation od HP to innowacyjna platforma sprzętowa i programowa, która rejestruje skan stopy w 3D, pomiary nacisku oraz analizę chodu, tworząc jedyny w swoim rodzaju profil cyfrowy każdej stopy. To pierwsze na świecie wszechstronne rozwiązanie pozwalające na tworzenie indywidualnych zaleceń dotyczących gotowego obuwia, druk wkładek w 3D oraz tworzenie dostosowanego do potrzeb danej osoby obuwia1. System będzie korzystać z technologii HP Multi Jet Fusion do tworzenia wkładek z użyciem drukarek 3D.


FitStation to naprawdę przełomowa platforma, która będzie mieć pozytywny wpływ na życie ludzi i zmieni sposób, w jaki nabywają oni obuwie i wkładki do butów – powiedział Louis Kim, Global Head of Immersive Computing, Personal Systems, HP Inc. Odkrywamy na nowo wrażenia związane z kupowaniem obuwia, wznosząc indywidualizację i personalizację na nieznany dotąd poziom. Połączyliśmy możliwości HP w dziedzinie skanowania i druku 3D, by wcielić w życie wizję Blended Reality, ale też współpracujemy z naszymi czołowymi partnerami z branży obuwniczej, by rozwijać tę rewolucyjną platformę.


FitStation pozwala na wytwarzanie pierwszych na świecie wkładek do butów przy użyciu drukarki 3D, wykorzystując skanowanie 3D oraz dynamiczną analizę chodu, a Superfeet, lider w dziedzinie innowacyjnych wkładek do butów rozpoczął pilotażowe wdrożenie platformy w wybranych sklepach spośród 4000 placówek, w których są oferowane. Steitz Secura, specjalistyczny producent obuwia ochronnego wytwarzanego w Niemczech, będzie stosować FitStation, by bardziej skupiać się na wygodzie, profilaktyce oraz bezpieczeństwie.


Ta innowacyjna kampania w dziedzinie obuwia pozwala nam zdobyć pozycje technologicznego lidera w branży – powiedział Michael Huth, Dyrektor Generalny Steitz Secura. Koncepcja zindywidualizowanego obuwia ochronnego to prawdziwa innowacja w skali światowej, wytyczająca standardy przyszłości.

Informacje o FitStation

FitStation tworzy na nowo wrażenia związane z zakupami dzięki innowacyjnej, wszechstronnej technologii produkcji obuwia, która zapewnia precyzyjne dopasowanie i zindywidualizowane projekty, wytwarzane lokalnie z niewiarygodną łatwością i prędkością. Platforma do cyfrowego skanowania stóp pozwala na utworzenie profilu klienta, wybranie spersonalizowanej i gotowej wkładki oraz otrzymanie zaleceń dotyczących obuwia, stworzenie całkowicie indywidualnych wkładek do butów za pomocą drukarki 3D oraz zaprojektowanie własnej pary zindywidualizowanego obuwia3. To unikatowe rozwiązanie dokonuje analizy każdej stopy przy użyciu połączenia skanowania 3D i technologii płytki naciskowej, co pozwala na stworzenie kompletnej analizy chodu danej osoby. FitStation analizuje dane i generuje szczegółowe zalecenia dotyczące dostosowanego obuwia z wkładkami z poliuretanu, o różnej gęstości, w zależności od potrzeb klienta.

Funkcje skanowania 3D urządzenia FitStation pozwalają na zarejestrowanie długości stopy klienta, szerokości i danych objętości oraz porównanie ich z dostępnymi butami w celu uzyskania idealnego połączenia. FitStation oferuje także zalecenia dotyczące gotowych wkładek, co pozwala na uzyskanie dodatkowego podparcia w bucie.

Nie tylko klienci odniosą korzyści. Ta nowa technologia może zrewolucjonizować branżę obuwniczą przekształcając dotychczasowy łańcuch dostaw. FitStation umożliwia lokalną produkcję dokładnie na czas, dzięki czemu sprzedawcy nie będą musieli przechowywać towaru w magazynie. FitStation pozwoli także na uzyskanie mniejszej liczby zwrotów, zapewniając klientom doskonale dopasowane obuwie, z uwzględnieniem wygody oraz zastosowania.

HP

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | hp | technologia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 46

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)