REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-09 09:16 | Rynek | hawe | telekom | rynek | inwestycje
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Hawe Telekom kończy inwestycje na 400km odcinku sieci światłowodowej

Zarząd HAWE Telekom, spółki zależna MEDIATEL, informuje, że firma zakończyła projekt związany z rozbudową własnej sieci światłowodowej na odcinku 400km w relacjach Kraków-Rzeszów oraz Lublin - Zamość. Spółka powiększyła liczbę włókien w swoim rurociągu o 72 włókna, a łączna pojemność kabli światłowodowych w tych relacjach wynosi, aż 96 włókien światłowodowych. Inwestycja, która zaczęła się w ubiegłym roku została zrealizowana zgodnie z planem restrukturyzacji. Ponadto Spółka podpisała już umowy z 30 lokalnymi firmami na świadczenie usług na rozbudowanym odcinku.

Hawe Telekom zwiększa pojemność swojej sieci do 8Tbps

Projekt został zrealizowany w odpowiedzi na liczne zapytania ze strony nowych Klientów zainteresowanych usługami HAWE Telekom w tym rejonie Polski oraz w relacjach, w których wysycenie włókien sięgnęło 100%. Dzięki inwestycji możliwości dzierżawienia włókien światłowodowych przez HAWE Telekom zwiększyły się trzykrotnie.

Już w trakcie trwania inwestycji zgłaszali się do nas pierwsi Klienci. W sumie podpisaliśmy już 30 umów z podmiotami, które będą korzystać z nowych włókien w naszym rurociągu. To głównie firmy lokalne, dostawcy Internetu, telefonii i telewizji kablowej. Oczywiście nadal prowadzimy intensywną sprzedaż na dzierżawę lub wynajęcie nowych włókien na odcinkach Kraków-Rzeszów, Lublin-Zamość. Projekt był realizowany ze środków własnych HAWE Telekom. Jestem przekonany, że ta inwestycja wpłynie pozytywnie na kondycję finansową spółki w przyszłości”- powiedział Paweł Paluchowski, Prezes Zarządu HAWE Telekom.

Spółka planuje kolejne inwestycje zwiększające możliwości sprzedaży usług świadczonych na ogólnopolskiej sieci światłowodowej. Jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony projekt związany z rozbudową liczby włókien światłowodowych na 800km odcinkach: Gdańsk-Olsztyn, Olecko-Ogrodniki, Siemiatycze-Lublin, Biała Podlaska-Terespol, Zamość-Rzeszów. Inwestycja realizowana ze środków własnych HAWE Telekom zakończy się w połowie przyszłego roku.

Warto przypomnieć, że HAWE Telekom jest firmą inwestującą w rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej w skali całego kraju i jest tzw. „Operatorem dla Operatorów” ,może świadczyć usługi zarówno w Polsce, jak i w Europie Centralnej. HAWE Telekom jest również właścicielem około 4 tys. km włókien światłowodowych, które dzierżawi podmiotom komercyjnym.

źródło: HAWE Telekom

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | hawe | telekom | rynek | inwestycje Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Huawei B529 - mobilny router stacjonarny (wideo)
Huawei B529Huawei prezentuje nowy router, który wyróżnia się nie tylko szybkością przesyłania danych, ale również eleganckim wyglądem. Co więcej, dzięki wbudowanej baterii może służyć również jako mobilne centrum internetu nawet dla 32 urządzeń jednocześnie. Router umożliwia odbiór danych z prędkością do 300Mbit/s oraz wysyłanie z szybkością do 50Mbit/s. Huawei B529s-23a dostępny jest w ofercie abonamentowej T-Mobile.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 643

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)