REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-05-19 04:59 | PDA & Navi | google | aplikacje | komunikator | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Google - poznajcie asystenta Google Home oraz komunikatory Allo i Duo (wideo)

W Mountain View, w Kalifornii, ruszyła coroczna konferencję Google I/O dla deweloperów. A na niej poznaliśmy asystenta Google - nowy komunikator Allo. Google Home - produkt aktywowany głosem, który przynosi pomoc asystenta Google do każdego pokoju w domu. Zapowiedziano też Android Wear 2.0, z nowym interfejsem użytkownika i możliwością uruchamiania samodzielnych aplikacji, które działają na zegarku.


Asystent Google

Gdy dzisiaj myślimy o tym jak korzysta się z wyszukiwarki Google -- np. z paneli informacyjnych czy alertów dotyczących opóźnionego lotu -- uderzające jest jak wiele zmieniło się od dawnych czasów 10 niebieskich linków. Wiele z tych osiągnięć nie byłaby możliwa bez systemów uczących się i sztucznej inteligencji (AI). Szczególnie obszary takie jak naturalne przetwarzanie języka, rozpoznawanie mowy czy tłumaczenia. Postęp w każdej z tych dziedzin przyspiesza i ludzie coraz częściej wchodzą w naturalną interakcję z Google i oczekują nie tylko dostępu do światowych zasobów informacji, ale także pomocy Google w codziennych zadaniach. Asystent jest rozmowny - umożliwia ciągły dwustronny dialog pomiędzy nami a Google, które rozumie otaczający świat i pozwala załatwiać sprawy. Pomoże kupić bilety na film, znaleźć restaurację dla rodziny przed rozpoczęciem seansu i ułatwi dojazd do kina.

Asystent jest dostępny zawsze gdy go potrzebujemy i działa na różnych urządzeniach i w różnych kontekstach. Koncern elektroniczny zapowiedział dwa nowe produkty, które już niebawem pozwolą nam na skorzystanie z pomocy asystenta Google.


Google Home

Google Home to produkt aktywowany głosem, który przynosi pomoc asystenta Google do każdego pokoju w domu. Pozwala cieszyć się rozrywką, zarządzać codziennymi zadaniami i otrzymywać odpowiedzi od Google - wszystko przy użyciu mowy, w formie konwersacji. Za pomocą prostych komend głosowych możemy poprosić Google o włączenie piosenki, ustawienie timera w piekarniku, sprawdzenie godzin lotu czy włączenie światła w mieszkaniu. Został zaprojektowany tak, by dopasować się do każdego wnętrza, z wieloma wersjami kolorystycznymi i materiałowymi do wyboru. Google Home zostanie udostępniony w dalszej części roku.

Asystent Google
Asystent Google

Allo i Duo

Allo to nowy komunikator, który zawiera w sobie asystenta Google, możemy więc prosić go o pomoc bezpośrednio w swoich rozmowach - zarówno porozumiewając się z przyjaciółmi jak i tylko z Google. Ponieważ asystent rozumie nasz świat, możemy pytać o rzeczy takie jak agenda na dany dzień czy zdjęcia z ostatniej wycieczki. A jeśli planujecie kolację z przyjaciółmi, to możecie poprosić go o najlepsze restauracje w okolicy, wszystko w ramach jednego wątku rozmowy.

Allo jest wyposażony w Sprytne Odpowiedzi, funkcję, która podpowiada co można odpowiedzieć bazując na kontekście i daje wiele możliwości na to by rozmowa była bardziej ekspresyjna dzięki emotikonom, naklejkom i kreatywnym sposobom wykorzystania fotografii. Allo jest także wyposażony w Tryb Incognito, który zawiera szyfrowanie end-to-end, dyskretne powiadomienia i czas wygaśnięcia wiadomości.

Oprócz Allo, Google pokazał Duo, bratnią aplikację, służącą do rozmów wideo jeden-do-jednego. - Z Duo, naszym celem było uczynienie rozmów wideo szybszymi i bardziej niezawodnymi, nawet przy wolniejszym połączeniu. Wprowadziliśmy także funkcję Knock Knock, która umożliwia zobaczenie obrazu wideo drugiego rozmówcy zanim odbierzesz - podkreśla Google.

A co najlepsze, zarówno Allo jak i Duo bazują na naszym numerze telefonu, możecie więc rozmawiać z innymi niezależnie czy korzystają oni z Androida czy z iOS. Obie aplikacje będą dostępne tego lata.

źródło: Google

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | google | aplikacje | komunikator | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 229

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)