REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-09-28 10:38 | PDA & Navi | naviexpert | nawigacja | gogle | mapy
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 6

Google Maps - ograniczenia prędkości i fotoradary dostępne już dziś

Kilka dni temu świat obiegła informacja o pojawieniu się w Mapach Google informacji o ograniczeniach prędkości na drogach. Na razie z nowości, która wzbudziła spore zainteresowanie mediów i użytkowników, mogą korzystać wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo czy w ogóle, a jeśli tak to kiedy, Google wdroży tę funkcję w Polsce. Jest jednak sposób by z danych o dozwolonej prędkości polscy użytkownicy Map Google mogli korzystać już dziś.


Wielu bieżących informacji drogowych, które można usłyszeć np. przez CB radio, a także prezentowania ograniczeń prędkości, brakuje kierowcom korzystających na co dzień z darmowych Map od Google. Są one o tyle cenne, że w przypadku zmieniających się co chwila znaków, pomagają kierowcy zachować czujność, a także uchronić się przed zdjęciem z radaru, spotkaniem z drogówką czy wypadkiem.


Jak zatem „zhakować’ darmowe nawigacje, do których jesteśmy przyzwyczajeni, by podczas jazdy na bieżąco być informowanym o dozwolonej prędkości na danym odcinku drogi? Na szczęście nie trzeba tego robić. Wystarczy dodatek, a w zasadzie zainstalowanie dodatkowo darmowej aplikacji naszego rodzimego producenta aplikacji, firmy NaviExpert – ostrzegacza o swojskiej nazwie Rysiek. Rozwiązanie współpracuje z każdą aplikacją nawigacyjną na Androidzie dostępną w Google Play. aplikacja nie tylko informuje o fotoradarach czy kontrolach, działa jak wideorejestrator, ale także wyświetla obowiązujące ograniczenia prędkości. Daje więc to, na czego brak najczęściej narzekają użytkownicy Google. Najnowsza wersja Ryśka oznaczona numerem 3.1 odświeża działanie i wygląd pływającej ikony, czyli dotykowego elementu z ograniczeniem prędkości, który jest widoczny „na wierzchu” ekranu smartfona po zminimalizowaniu aplikacji. Dzięki temu Rysiek jeszcze lepiej współpracuje i uzupełnia darmowe nawigacje o aktualne informacje drogowe i ograniczenia prędkości, nie zasłaniając jednocześnie map.


W trakcie jazdy, jeżeli zaczniemy łamać przepisy, ikona ograniczenia prędkości zacznie pulsować, przypominając o zdjęciu nogi z gazu, a także usłyszymy sygnał dźwiękowy, jeżeli zaznaczyliśmy taką opcję w ustawieniach. W zminimalizowanej formie Rysiek wyświetla również ostrzeżenia o fotoradarach czy kontrolach drogówki. Po kliknięciu w ograniczenie prędkości użytkownicy mogą także sami wysyłać ostrzeżenia innym kierowcom. Najnowsza wersja aplikacji jest już dostępna w Google Play.

Informacja o aktualizacji Google Maps odbiła się głośnym echem w Polsce. Liczni komentatorzy podkreślali, że nasi drogowcy tak często zmieniają ograniczenia prędkości, że wprost nie sposób za nimi nadążyć, co może zablokować na długie lata wprowadzenie funkcji w rodzimej wersji aplikacji. Ewentualną opcją pozwalającą na zdobycie tych informacji byłoby korzystanie przez aplikację z aparatu telefonicznego i czytanie znaków. Tu jednak dodatkowym utrudnieniem byłyby polskie przepisy dotyczące odwołań ograniczeń przez skrzyżowania oraz obciążenie samej aplikacji. Jak zatem radzi sobie z tym aplikacja od NaviExperta? – Nakładamy na siebie kilka źródeł informacji i je weryfikujemy. Z jednej strony mamy bazę pochodzącą od dostawcy map, z drugiej – bardzo pomagają nam użytkownicy zgłaszający aktualizacje ograniczeń przez samego Ryśka. To jednak nie wszystko, dodatkowo samodzielnie prowadzimy projekt poświęcony regularnej weryfikacji obowiązujących ograniczeń – mówi Adam Bąkowski, prezes NaviExpert. I przyznaje: - Jesteśmy świadomi, że część kierowców będzie korzystać wyłącznie z darmowych aplikacji nawigacyjnych – im także chcemy poprawić komfort podróży poprzez kompatybilność Ryśka z darmowymi rozwiązaniami. Dla tych, którzy są gotowi płacić za rozwiązania premium łączące w sobie funkcjonalność kilku aplikacji - nawigacyjnych, omijających korki, antyradarowych czy służących do płacenia za parkingi – przygotowaliśmy nawigację NaviExpert.

źródło: NaviExpert

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.7 (głosy: 10)
Tagi: | naviexpert | nawigacja | gogle | mapy Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 6
Komentarze: 6 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimkomen
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.10.18 14:41 Odpowiedz
Jak na razie yanosik się dobrze spisuje jeśli chodzi o policje radary i utrudnienia, wiec nie ma co się rozdrabniać na jakieś nakładki i inne apki.
Anonimmartuskaa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.29 10:31 Odpowiedz
Yanosik to jakaś pomyłka. zdecydowanie polecam HERE WeGO darmowa online oraz ofline oraz mapy google ja mam wersję angielską oraz waze.jak na razie nie ma nic lepszego
AnonimWaze
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.28 14:57 Odpowiedz
Po co kombinować. Darmowa nawigacja WAZE posiada wszystko co jest potrzebne, ostrzega o policji, radarach, korkach, prędkości i ma dobre mapy. Czas zmienić yanosika na Waze
jareczekszjareczeksz
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 63
Zarejestrowany:
2008-02-24 16:32:57
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.28 13:37 Odpowiedz
Tylko Yanosik! To prawda! Ale brakuje w nim ikony (w tle) z ograniczeniem jeśli korzystamy z innej nawigacji
AnonimMrS
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.28 17:00
Ikona z ograniczeniem prędkości już chyba jest. Gorzej z aktualizacją tej funkcji. Dlatego co sprawdzę, to wyłączam.
Anonimvpn
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.28 12:45 Odpowiedz
Tylko Yanosik.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 20

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)