REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-21 15:55 | Rynek | google | htc | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Google i HTC zawarły porozumienie o współpracy warte 1,1 mld USD

Część pracowników HTC - pracujących przy tworzeniu smartfonów Pixel, przejdzie do Google. Google otrzyma także prawo do korzystania z własności intelektualnej HTC bez wyłączności, w ramach umowy licencyjnej. HTC nadal będzie umacniać swoją pozycję na rynku smartfonów jako lider innowacji.


Google i HTC Corporation ogłosiły dziś podpisanie porozumienia, na mocy którego część pracowników HTC, dedykowanych od dłuższego czasu do współpracy przy tworzeniu smartfonów Pixel, dołączy do zespołu Google. W ramach transakcji HTC otrzyma 1,1 mld USD w gotówce od Google. Dodatkowo firma Google otrzyma licencję bez wyłączności na własność intelektualną HTC. Porozumienia jest przypieczętowaniem dziesięcioletnich, strategicznych relacji między HTC i Google, w zakresie rozwoju flagowych produktów.

Porozumienie umacnia strategię marki HTC na rynku smartfonów, pozwalając na rozwój portfolio oraz większą elastyczność operacyjną i finansową. HTC posiada utalentowanych, światowej klasy inżynierów, którzy po udanej premierze HTC U11, kontynuują pracę nad kolejnym flagowcem. Firma HTC zamierza rozwijać pracę nad wirtualną rzeczywistością i ekosystem VIVE oraz inwestować w technologie nowej generacji, w tym Internet rzeczy, AR i sztuczną inteligencję.

Google dzięki porozumieniu rozwinie dział smartfonów oraz wzmocni swoje inwestycje w hardware. Oprócz utalentowanego i doświadczonego zespołu profesjonalistów, będzie miał dostęp do HTC IP, aby wspierać rozwój rodziny Pixel. Niniejsze porozumienie stanowi także znaczącą inwestycją Google na Tajwanie, jako kluczowego ośrodka innowacji i technologii.

"Jako pionier rynku smartfonów, jesteśmy bardzo dumni z naszego dziedzictwa w tworzeniu innowacji. Nasze najwyższej jakości portfolio smartfonów, w tym IP i inżynierowie światowej klasy oraz doświadczenie w integracji systemów pomogą firmie Google w rozwoju rynku Androida" - powiedziała Cher Wang, Prezes HTC. "To porozumienie jest kolejnym krokiem w naszym długotrwałym partnerstwie. Zapewni firmie Google duże wsparcie i umocni jednocześnie rozwój innowacji w smartfonach HTC i wirtualnej rzeczywistości VIVE. Uważamy, że HTC jest na najlepszej drodze do wykorzystania bogatego doświdczenia w zakresie nowych technologii, a także do wykorzystania potencjału produktów i usług nowej generacji".

"Firma HTC jest wieloletnim partnerem Google i wspólnie tworzą jedne z najpiękniejszych, najlepszych urządzeń dostępnych na rynku" - powiedział Rick Osterloh, wiceprezes ds. Sprzętu w firmie Google. "Jesteśmy podekscytowani i z radością powitamy członków zespołu HTC, którzy dołączą do Google, aby wspierać rozwój kolejnych innowacji i produktów".

Transakcja wymaga zatwierdzenia przez instytucje regulacyjne. Jej zamknięcie ma nastąpić na początku 2018 r.

źródło: HTC

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | google | htc | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 189

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)