REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-03 09:44 | Rynek | google | praca
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Google funduje 60 tys. bezpłatnych kursów dla programistów

Unia Europejska przewiduje, że w 2020 r. nieobsadzonych pozostanie pół miliona stanowisk w branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Jedną z przyczyn są niewystarczające kompetencje cyfrowe Europejczyków (wśród których Polska zajmuje obecnie 23. miejsce na 28 badanych państw). Choć Polska słynie z dobrej jakości programistów i dużej liczby absolwentów kierunków cyfrowych, to nadal na rynku jest ich za mało. Wiadomo też, że zapotrzebowanie na takie stanowiska będzie rosnąć.

Google zależy na tym, by zmieniać ten stan — dlatego funduje 60 tys. kursów dla przyszłych i obecnych programistów. Są one skierowane zarówno do zupełnie początkujących, jak i do osób mających już doświadczenie w branży. Obejmują zajęcia z tworzenia aplikacji webowych oraz na Androida (który jest największym mobilnym systemem operacyjnym na świecie). Nabór został już otwarty, a termin składania zgłoszeń upływa 15 października.

Na początku września w Polsce odbyła się też największa dotychczas konferencja deweloperska Google w Europie, w której wzięło udział ponad 2 tys. programistów z regionu i z całego świata. To, że konferencja odbyła się w Krakowie, to nie przypadek. W Polsce i innych krajach środkowej Europy, mamy bardzo silną społeczność deweloperską. Mamy nadzieję, że szkolenia Udacity pomogą do niej dołączyć kolejnym tysiącom Polaków - mówi Ola Kalinowska-Nowak, Marketing Manager Google w Polsce.

W 2016 r. Google wraz z partnerami sfinansował już stypendia dla 10 tys. deweloperów z Europy, odnosząc duży sukces (ponad 90% uczestników poleciłoby szkolenia kolejnym osobom). W ramach pierwszej edycji programu to Polacy skorzystali z największej liczby kursów Udacity ufundowanych przez Google, a w sumie prawie połowę wszystkich stypendiów przyznano mieszkańcom Europy Środkowo-Wschodniej. To region, który przez cały czas intensywnie rozwija się pod względem umiejętności programistycznych — w naszej części Europy co roku studia informatyczne kończy więcej osób niż w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytać o szczegółach tegorocznej edycji szkoleń Google i zgłosić się do programu można na stronie udacity.com/google-scholarships.

źródlo: Google

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | google | praca Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 6

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)