REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-09-21 10:01 | PDA & Navi | google | komunikator | android | youtube | ios
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Google Allo - na szybką komunikację tekstową i wyrażanie swoich emocji (wideo)

Dziś do sklepu Google oficjalnie trafił komunikator do obsługi wiadomości na Androida - Google Allo. W swoim założeniu aplikacja ma, nie tylko pozwolić użytkownikom na szybką komunikację tekstową, ale także wyrazić za pomocą naklejek, doodli, emotikonów swoich emocji.

Google Allo
Google Allo

Odpowiadaj szybko z funkcją Smart Reply

Gdy prowadzisz rozmowę po angielsku, Google Allo ułatwia Wam udzielenie szybkiej odpowiedzi i kontynuację rozmowy, nawet gdy jesteś w ruchu. Funkcja Smart Reply pozwoli Ci na udzielenie odpowiedzi za pomocą jednego dotknięcia, możesz więc odpisać szybkie "Tak", gdy Wasz znajomy zapyta ";Czy jesteś w drodze?". Smart Reply będzie także sugerował odpowiedzi na postawie przesyłanych zdjęć. Jeśli Wasz znajomy wyśle Wam zdjęcie zwierzaka domowego, Smart Reply może zasugerować odpowiedź "Ale słodziak!", a jeśli w Waszym stylu są inne odpowiedzi, to Smart Reply się do niego dostosuje.

Wyrażaj siebie dzięki zdjęciom, emotikonkom i naklejkom

Czat to coś więcej niż sam tekst, stworzono więc w Google Allo szeroką paletę możliwości wyrażania siebie. Możecie zwiększyć lub zmniejszyć tekst czy wielkość emotikonki przeciągając przycisk "wyślij" w górę lub w dół oraz spersonalizować swoje zdjęcia dodając do nich odręczne rysunki. Google oferuje obecnie 25 oryginalnych zestawów naklejek.

Poznaj osobistego Asystenta Google

W ramach Google Allo producent po raz pierwszy prezentuje Asystenta Google w wersji poglądowej. Anglojęzyczny Google Assistant pozwala na odbycie rozmowy z Google w ramach czatu - możecie zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi oraz gotowe rozwiązania bezpośrednio od Google. Teraz nie musicie opuszczać rozmowy żeby sprawdzić adres, podzielić się ulubionym klipem na YouTube czy wybrać miejsce na kolację. Możecie rozmawiać z Asystentem Google 1:1 w Google Allo i otrzymywać odpowiedzi na swoje pytania, lub napisać @google by przywołać Asystenta do pomocy w trakcie rozmowy ze znajomymi.

Oto kilka przykładów jak Asystent może Ci pomóc w aplikacji Google Allo:

  • Uzyskuj odpowiedzi. Otrzymuj najświeższe informacje na tematy, na których Ci zależy, takie jak wiadomości, pogoda, korki, sport czy nadchodzące połączenia lotnicze. Możesz też poprosić Asystenta Google o przesyłanie codziennych aktualizacji na tematy, które Cię interesują albo o tłumaczenie zdań w ponad 100 językach bezpośrednio w ramach czatu.
  • Znajduj miejsca w pobliżu. Zapytaj Asystenta Google w Google Allo o informacje na temat sklepów i miejsc w pobliżu takich jak apteki, bankomaty, banki, parkingi, stacje paliw czy sklepy oraz uzyskuj wskazówki dojazdu w ramach rozmowy.
  • Planuj z przyjaciółmi. Z Asystentem Google możesz łatwo przejść z rozmowy o kolacji do zaplanowania wieczoru. Niebawem będziesz mógł dokonywać rezerwacji w ramach usługi OpenTable, będziemy też dodawać kolejne usługi. Możesz też razem ze znajomymi sprawdzać hotele, loty czy miejsca, do których się udajecie.

Google zaczyna z wersją poglądową (preview), by pokazać jak Asystent może pomóc w ramach konwersacji tekstowych. W ciągu najbliższych miesięcy Asystent będzie dostępny w kolejnych produktach Google. Google Assistant jest na początku dostępny wyłącznie po angielsku, inne obsługiwane języki będą dostępne wkrótce.

Czatuj w Trybie Incognito

Google poważnie podchodzi do kwestii prywatności i bezpieczeństwa w Google Allo. Wszystkie czaty w Allo są szyfrowane za pomocą technologii takich jak Transport Layer Security (TLS). Podobnie jak w Chrome, Allo zawiera też Tryb Incognito. Czatując w Trybie Incognito wiadomości są szyfrowane end-to-end, dostępne są też dodatkowe funkcje związane z prywatnością jak dyskretne powiadomienia czy czas wygaśnięcia wiadomości.

Google Allo w wersjach na Androida i iOS, aplikacja będzie dostępna na całym świecie w ciągu kilku najbliższych dni.

źródło: Google

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | google | komunikator | android | youtube | ios Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimNika
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.09.21 11:14 Odpowiedz
Muszę go sprawdzić. Zapowiada się ciekawie

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 287

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)