REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-02-23 10:04 | Rynek | mediatel | finanse | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

GK Mediatel ubiega się o 170 mln zł z POPC dla rozwoju sieci światłowodowej

Grupa Mediatel wystąpiła o dofinansowanie dla swoich 4 projektów rozwoju sieci światłowodowej w ramach Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Powstanie blisko 3 km nowej sieci światłowodowej oraz setki punktów dostępowych.

W ramach konkursu organizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, grupa kapitałowa Mediatel ubiega się o ponad 170 mln PLN łącznego dofinansowania dla rozbudowy dostępowej sieci regionalnej na obszarze Warmii, Mazur i Podkarpacia. W ramach inwestycji ma powstać 2853 km nowej sieci światłowodów oraz 16 punktów szkieletowych i 372 punkty dostępowe. - Rzeczywiście jedna z naszych spółek zależnych ubiega się o dofinansowanie środkami unijnymi działań inwestycyjnych w trzech regionach Polski – potwierdza Paweł Paluchowski, prezes Mediatela – Wynika to ze strategii grupy. Poza obsługą operatorów ogólnokrajowych i międzynarodowych, chcemy rozbudowywać bazę klientów regionalnych. Inwestycje sprawią, że nasze sieci będą dla nich łatwiej dostępne.

Celem inwestycji realizowanych w ramach grupy kapitałowej Mediatel jest istotne zwiększenie sprzedaży, a tym samym poprawa wyników finansowych. Przychody grupy pochodzą z dzierżawy łączy światłowodowych, obsługi transmisji danych, terminacji ruchu oraz usług kolokacyjnych i hostingu świadczonych dla liderów telekomunikacyjnego rynku krajowego i międzynarodowego. - Inwestycje przede wszystkim mają zapewnić spółkom grupy organiczny wzrost i zdolność do generowania coraz większej sprzedaży – kontynuuje Paweł Paluchowski – Zgodnie z realizowanym w części grupy planem restrukturyzacji, systematycznie rosnące przychody w ciągu najbliższych lat będą źródłem finansowania zaległych zobowiązań. Obecnie każda decyzja podejmowana w grupie Mediatel wspiera realizację tego celu. Powodzenie sanacji jest naszym priorytetem.

Od września ubr. Hawe Telekom, które należy do grupy kapitałowej Mediatel, realizuje przyjęty przez sąd i radę wierzycieli plan restrukturyzacji. W tym czasie spółka blisko czterokrotnie zwiększyła wartość sprzedaży w porównaniu z przychodami wygenerowanymi przez 3 kwartały 2016 r. Zrealizowała lub rozpoczęła realizację projektów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 mln PLN. Dotychczasowe nakłady inwestycyjne w całości pochodzą ze środków własnych spółki i są zaakceptowane przez sąd oraz radę wierzycieli. Realizowane działania skupiają się na podnoszeniu efektywności sieci poprzez wzrost niezawodności transferu danych, rozwój nowej oferty usług, zwiększanie zasięgu i pozyskiwanie nowych grup klientów, w tym także operatorów regionalnych tj. lokalni dostawcy internetu czy telewizji kablowej.

Nabór wniosków do Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” w ramach I Osi priorytetowej POCP trwał od 30 września 2016 r. do 17 lutego 2017 r. W ramach konkursu złożono 144 wnioski. Łączna wartość dofinansowania dostępnego dla beneficjentów tego konkursu wynosi ok. 2,7 mld zł. Wśród podmiotów, które złożyły wnioski, tylko 10 to duzi przedsiębiorcy telekomunikacyjni. 47 wnioskodawców to małe i średnie przedsiębiorstwa.

źródło: Grupa Kapitałowa Mediatel

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | mediatel | finanse | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)