REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-09-22 13:45 | Rynek | gemius | internet | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Gemius - patentuje informację kto i jak korzysta z sieci

Gemius jako pierwsza firma na świecie znalazła sposób, aby za pomocą autorskiego algorytmu odpowiedzieć na pytanie o to, kto i jak korzysta z sieci. To było 13 lat temu. Przez ten czas rozwiązanie Gemiusa ewaluowało wraz z internetem.


Przez ten czas rozwiązanie Gemiusa ewaluowało wraz z internetem. Najbardziej zaawansowaną wersję technologii umożliwiającej pomiar rynku internetowego wdrożono już w Polsce. Teraz flagowy produkt firmy czeka na patent z krajowego urzędu patentowego.

Mowa o badaniu internetu, które jest znane w Polsce od ponad dekady, do niedawna pod nazwą Megapanel PBI/Gemius, a obecnie jako badanie PBI/Gemius, z którego korzysta się obecnie w około 30 krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Od początku swego istnienia badanie bazuje na autorskich rozwiązaniach technologicznych, dzięki którym reklamodawcy, agencje reklamowe i domy mediowe mogą, używając wspólnej miary, szacować potencjał reklamowy stron WWW i na tej podstawie planować kampanie reklamowe w sieci. Jest to możliwe, ponieważ Gemius mierzy Internet w sposób, który pozwala określić liczbę osób faktycznie odwiedzających daną stronę WWW, a nie tylko liczbę plików cookie. Pierwsze wyniki pomiaru sieci uzyskane dzięki technologii badawczej Gemiusa zaprezentowano w 2003 roku w Los Angeles podczas konferencji Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Opinii Publicznej i Rynku ESOMAR.

Od mobile po multimedia

Od tamtej pory firma rozwinęła swój produkt podążając za zmianami na globalnym rynku internetowym. Mierzy już nie tylko ruch w sieci z komputerów stacjonarnych, ale też tabletów i smartfonów, zarówno ruch na stronach internetowych i ich mobilnych wersjach, jak i w aplikacjach mobilnych. Obecnie technologia badawcza Gemiusa dostarcza także informacji o popularności treści multimedialnych, a wydawcy internetowi mogą sprawdzić swój całkowity zasięg w sieci na wszystkich urządzeniach podłączonych do internetu i porównać się do konkurencji. Narzędzie umożliwia także sprawdzenie różnic między tym, jak internauci korzystają z sieci z domu i pracy. A co więcej, dane o internecie są prezentowane klientom z dnia na dzień, co pozwala na szybką modyfikację działań reklamowych w sieci.

Produkcja danych prezentujących zmiany w sieci z dnia na dzień to ewenement na skalę światową – mówi Piotr Ejdys, prezes Gemiusa, spółki, która kilkanaście lat temu zaczynała w Polsce jako start-up, a dziś ma biura w kilkunastu krajach Europy. – Szybki dostęp do danych ma kluczowe znaczenie w pomiarze tak dynamicznego medium, jakim jest internet. Ewaluujemy razem z nim, a nasza technologia badawcza jest tego najlepszym wyrazem. Z niecierpliwością czekamy na decyzję z urzędu patentowego – dodaje z dumą Ejdys.

Natomiast Jakub Wysoczański, szef polskiego oddziału Gemiusa wyjaśnia powody, dla których firma zdecydowała się złożyć wniosek do urzędu patentowego. – Chcemy ochronić unikatowe rozwiązanie, które tworzyliśmy ponad dekadę, a którego nie odkryli jeszcze nasi konkurenci. Co więcej, jeśli uzyskamy patent, wzmocnimy naszą przewagę konkurencyjną – mówi Wysoczański.

Docenienie europejskiej branży

Znaczenie autorskich rozwiązań Gemiusa dla rozwoju rynku online dostrzegli już przedstawiciele europejskiej branży internetowej. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat spółka dwukrotnie otrzymała nagrodę główną w konkursie organizowanym przez europejski Związek Pracodawców Branży Internetowej (IAB Europe) na najlepszy projekt badawczy na naszym kontynencie.

źródło: Gemius Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | gemius | internet | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 53

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)