REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-03-18 08:02 | PDA & Navi | garmin | nawigacja | gps | targi
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Garmin na Targach Wiatr i Woda - najnowsze rozwiązania na2017r

Garmin prezentuje najnowsze rozwiązania z segmentu marine i outdoor na sezon 2017 podczas trwających do niedzieli Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2017.


Podczas targów po raz pierwszy zaprezentowane zostaną komunikatory satelitarne inReach SE+ oraz inReach Explorer+. Są to pierwsze urządzenia zapewniające 100% globalny zasięg sieci satelitarnej Iridium i umożliwiające dwustronną komunikację tekstową oraz wysyłanie komunikatu SOS z dowolnego miejsca na świecie. Oba modele posiadają wbudowany GPS umożliwiający śledzenie pozycji oraz podstawową nawigację, a inReach Explorer+ oferuje dodatkowo fabrycznie wgrane mapy topograficzne Garmin TOPO, kompas i wysokościomierz barometryczny.

W tegorocznym portfolio produktów marine znaleźć można m.in. rodzinę ploterów z serii GPSMAP, echosondy z serii STRIKER, a także inne urządzenia wykorzystujące technologię sonarową ClearVü wyposażone w sonary skanujące DownVü, SideVü i CHIRP. Garmin zaprezentuje również wyświetlacze pokładowe, radary morskie, urządzenia do sterowania, odbiorniki radiowe, ręczne urządzenia nawigacyjne, zegarek żeglarski quatix oraz najnowsze wersje map BlueChart® g2 HD i g2 Vision® HD. Nie zabraknie również rozwiązań na urządzenia mobilne, takich jak aplikacje BlueChart mobile i Garmin Helm™.

Garmin ClearVü
Garmin ClearVü

Garmin ClearVü

Garmin ClearVü to zaawansowana technologia sonarowa zastosowana w najnowszych urządzeniach Garmin wyposażonych w sonary skanujące DownVü, SideVü i CHIRP. Wykorzystanie wieloelementowego przetwornika wysyłającego szeroki zakres impulsów pozwala uzyskać większą ilość informacji, a tym samym jedne z najwyraźniejszych obrazów sonarowych, jakie można spotkać na rynku tego typu urządzeń. Urządzenia obsługujące technologię ClearVü oferują wysokiej rozdzielczości, pozbawiony szumów, obraz odzwierciedlający rzeczywisty widok struktury dna i obiektów znajdujących się pod łodzią i po obu stronach burty, zapewniając precyzyjną separację celów i dokładniejsze wykrywanie niewielkich obiektów. Podczas targów zaprezentowane zostaną urządzenia obsługujące technologię ClearVü, takie jak plotery GPSMAP 8400 MFD, GPSMAP 922xs/722xs, GPSMAP 1222/1220, echoMAP 72sv/cv czy echosondy z serii STRIKER.

Garmin inReach
Garmin inReach

Komunikatory satelitarne inReach

inReach SE+ oraz inReach Explorer+ to pierwsze urządzenia zapewniające 100% globalny zasięg sieci satelitarnej Iridium® i umożliwiające dwustronną komunikację tekstową oraz wysyłanie komunikatu SOS z dowolnego miejsca na świecie. Oba modele posiadają wbudowany GPS umożliwiający śledzenie pozycji oraz podstawową nawigację, a inReach Explorer+ oferuje dodatkowo fabrycznie wgrane mapy topograficzne Garmin TOPO, kompas i wysokościomierz barometryczny.

Garmin Marine
Garmin Marine

Aplikacje nawigacyjne

Garmin Helm to bezpłatna aplikacja, która umożliwia korzystanie z ploterów nawigacyjnych z serii GPSMAP 8000 i kontrolowanie ich za pomocą urządzenia iPhone lub iPad — pozwalając jednocześnie zachować lepszą orientację. Z kolei aplikacja BlueChart Mobile pozwala korzystać na ekranie iPhone’a czy iPad’a z map BlueChart znanych z ploterów Garmin, dzięki czemu użytkownik może wyświetlać cieniowane izobaty i strefy pływów z sondowaniami punktowymi. Aplikacja pozwala także planować podróże z uwzględnieniem morskich punktów szczególnych i slipów. Istnieje również możliwość monitorowania warunków pogodowych, temperatury, punktu rosy, kierunku i prędkości wiatru, radarów i zachmurzenia w postaci danych nałożonych na mapę.

Garmin, począwszy od 1989 r. projektuje, produkuje i sprzedaje urządzenia oraz aplikacje nawigacyjne, komunikacyjne i informacyjne, z których większość bazuje na technologii GPS. Produkty Garmin są używane w transporcie drogowym, sportach outdoorowych, marine, lotnictwie i zastosowaniach mobilnych, bezprzewodowych oraz OEM. Powyższe produkty i rozwiązania zobaczyć będzie można na stoisku producenta podczas tegorocznych Targów WIATR i WODA, odbywających się w dniach 16-19 marca w Warszawie.

źródło: Garmin

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | garmin | nawigacja | gps | targi Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimjaro
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.19 16:41 Odpowiedz
Podczas targów po raz pierwszy zaprezentowane zostaną komunikatory satelitarne inReach Raczej nie pierwszy bo są już dawno do kupienia na znanym portalu Alledrogo.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 196

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)