REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2013-07-11 10:15 | PDA & Navi | garmin | nawigacja | android | ios | wp8
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Garmin HUD: nawigacja na szybie auta

Garmin prezentuje HUD, pierwszy w swoim portfolio wyświetlacz samochodowy przeznaczony do współpracy ze smartfonami z zainstalowaną aplikacją nawigacyjną.

Garmin HUD
Garmin HUD

HUD (Head-Up Display) to innowacyjny sposób prezentacji informacji, znany m.in. z samolotów myśliwskich, który znacznie ułatwi nawigację samochodową. Dane dotyczące zaplanowanej trasy wyświetlane są bezpośrednio na przedniej szybie auta lub na dołączonym transparentnym ekranie. Takie rozwiązanie zapewnia kierowcy komfortowy dostęp do informacji o podróży, takich jak najbliższe manewry, odległość do celu i wiele innych. Dane do systemu HUD przekazywane są bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth ze smartfonów z uruchomioną aplikacją Garmin StreetPilot lub NAVIGON.


Urządzenie jest w pełni kompatybilne z smartfonami wyposażonymi w moduł Bluetooth i pracującymi pod kontrolą systemów iOS, Android lub Windows Phone 8.

Garmin HUD oferuje wygodny dostęp do znacznie większej ilości danych bez odwracania uwagi kierowcy od drogi. Wyświetlane informacje umożliwiają intuicyjny i bezpieczny przejazd nawet przez najbardziej rozbudowane węzły komunikacyjne. Za pomocą HUD kierowca informowany jest o odległości do kolejnego zakrętu, aktualnej prędkości, ograniczeniach prędkości czy przybliżonym czasie przybycia do wyznaczonego celu. Ponadto HUD wyświetla wskazówki które pozwolą zająć właściwy pas ruchu oraz alarmy sygnalizujące przekroczenie dozwolonej prędkości. HUD ostrzega również o potencjalnych utrudnieniach w ruchu drogowym oraz o możliwej lokalizacji fotoradaru . Kierowcy docenią też system automatycznego dostosowywania poziomu jasności wyświetlanych danych do warunków zewnętrznych, dzięki czemu prezentowane informacje są czytelne zarówno w słoneczny dzień jak i w nocy.


Praktycznym uzupełnieniem wizualnej nawigacji są komendy głosowe odtwarzane za pomocą głośnika wbudowanego w nawigacji/smartfonie lub systemu audio samochodu (komunikacja via Bluetooth)1. W trakcie odczytywania komend głosowych muzyka przesyłana bezpośrednio ze smartfona do samochodowego systemu audio jest automatycznie wyciszana. Ponadto HUD umożliwia wyświetlanie informacji nawigacyjnych także w trakcie prowadzenia rozmów telefonicznych.


Najnowsze rozwiązanie Garmin HUD jest proste w instalacji i konfiguracji. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy wyświetlaniem informacji na przedniej szybie lub na dołączonym przezroczystym ekranie podłączonym bezpośrednio do systemu HUD.

HUD będzie dostępny w sprzedaży jeszcze tego lata w sugerowanej cenie brutto 149 €.

Aplikacje Garmin StreetPilot i NAVIGON to rozbudowane możliwości nawigacyjne dla smartfonów, które oferują m.in. dostęp do szerokiej bazy map, asystenta pasa ruchu, ostrzeżeń o ograniczeniach prędkości, informacji drogowych oraz wielu innych funkcji.

źródło: Garmin

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 2)
Tagi: | garmin | nawigacja | android | ios | wp8 Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimleo
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.07.11 11:55 Odpowiedz
to juz wyglada jak w filmie. Super sprawa
KyokoMaiKyokoMai
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 176
Zarejestrowany:
2008-06-29 09:21:15
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2013.07.11 10:26 Odpowiedz
Zaraz się nasi doczepią, że to niebezpieczne i zaczną lepić mandaty

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 266

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)