REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-23 09:49 | PDA & Navi | aplikacja | zdrowie | telemedycyna | lekarz
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Gabinet drWidget - gabinet lekarski na wyciągnięcie ręki

Jaki związek mają telefon komórkowy i wizyta lekarska? Można oczywiście z niego zadzwonić, żeby umówić się na konsultację, ale jest jeszcze jedno zastosowanie, szczególnie przydatne dla lekarzy, którzy nie mają w danej chwili dostępu do komputera lub laptopa. Otóż dzięki mobilnej wersji aplikacji Gabinet drWidget mogą oni przeprowadzić wizytę za pomocą smartfona, nawet kiedy przebywają poza gabinetem.


Gabinet drWidget firmy LekSeek to oprogramowanie dla lekarzy, które pomaga im w codziennej pracy. Za jego pomocą mogą oni przechowywać wyniki i dane pacjentów w jednym miejscu. Platforma daje im również dostęp do bazy jednostek chorobowych, leków i procedur oraz możliwość wystawiania recept, skierowań czy też zwolnień. Na obecnym etapie rozwoju oprogramowania dostępna jest już także aplikacja mobilna Gabinet drWidget, która ma za zadanie pomóc lekarzom w przeprowadzaniu wizyty, kiedy są poza gabinetem lub nie mają dostępu do komputera/laptopa.

Rynek telemedyczny rośnie błyskawicznie

Mobilna wersja Gabinetu drWidget została stworzona, by umożliwić lekarzom pracę niezależnie od tego, czy mają w danym momencie dostęp do komputera czy też nie. Jest to aplikacja bezpłatna, dostępna na platformy Android i iOS. Została wyposażona w podstawowe i najważniejsze funkcje, które pomogą w sprawdzeniu danych pacjenta i przeprowadzeniu wizyty. W miarę upływu czasu będziemy dodawali do aplikacji nowe funkcjonalności” – mówi Łukasz Kamiński, dyrektor firmy LekSeek Polska.

Mobilna wersja aplikacji umożliwia wykonanie podstawowych czynności, takich jak sprawdzenie grafiku pracy i ewentualnych zmian, których dokonuje w nim recepcja. Dzięki temu lekarz nie przegapi żadnej konsultacji, a w przypadku odwołanej wizyty, nie będzie musiał czekać na pacjenta, który jednak nie przyjdzie. Za pomocą aplikacji lekarz może też przejrzeć wszystkie dane pacjenta, a także wprowadzić nowe. Co ważne, aplikacja mobilna synchronizuje się z główną, czyli webową wersją programu. To znaczy, że gdy lekarz doda na przykład zdjęcie z wynikiem badań pacjenta za pomocą telefonu, pojawi się ono w wersji głównej. Ma to istotne znaczenie i pozwala lekarzowi na dostęp do kompletu tych samych danych, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzysta.

Myślę, że narzędzie jest przydatne. Cyfryzacja medycyny to szczególnie często poruszany ostatnimi czasy temat. Jak wynika z przygotowanego przez nas raportu E-zdrowie oczami Polaków – jej pozytywny wpływ na życie społeczne ocenia niemalże 70% Polaków” – dodaje dyrektor firmy LekSeek, Łukasz Kamiński.

Aplikacja pozwala także lekarzowi na przeprowadzenie wizyty – od momentu wybrania nazwiska pacjenta, przez wywiad i badanie do wydania rozpoznania wg standardu ICD-10. Za pomocą aplikacji mobilnej lekarz może również zweryfikować w systemie eWUŚ prawo danej osoby do korzystania ze świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Gabinet drWidget wyróżnia się prostą, intuicyjną obsługą – korzystanie z aplikacji z pewnością nikomu nie przysporzy nawet najmniejszych trudności. W każdym momencie jej użytkowania można uzyskać dostęp do pomocy technicznej.

źródło: LekSeek Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | aplikacja | zdrowie | telemedycyna | lekarz Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 197

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)