REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-05 07:22 | Rynek | rynek | technologia | future | port
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Future Port w Pradze: technologie, które zmienią branżę

Już 7 września Targ Holesovice w 7 dzielnicy Pragi przekształci się w przystań przyszłości. Future Port – jest pierwszym tak wizjonerskim festiwalem międzynarodowym. Na wydarzeniu zaprezentowane zostaną najnowocześniejsze technologie z całego świata bez ograniczania się do konkretnych sektorów. Wydarzenie przyciągnie ekspertów z wielu krajów. Organizatorzy wierzą, że Future Port zainspiruje do podobnych inicjatyw stolice państw Europy Środkowo-Wschodniej, a przede wszystkim Warszawę, Budapeszt oraz Bratysławę. Polskie środowisko będzie reprezentowane m.in. przez Marka Gutt-Mostowego, Prezesa oraz założyciela EUROLOOP. Firma ta zbuduje kolejkę Hyperloop w skali 1:1 oraz zaprojektuje jej system kontroli – SpaceX Hyperloop.


Drony, elektryczne pojazdy, latające samochody, drukarki 3D, roboty, które umieją mówić, chodzić, skakać, a nawet latać - to, co widzieliśmy w filmach science-fiction parę lat temu, dzisiaj staję się rzeczywistością. Festiwal Future Port w Pradze da nam możliwość sprawdzenia projektów stworzonych przez liderów rynku od kuchni. Na warsztatach, wykładach i demonstracjach zgłębimy tajemnice użytkowania zaawansowanych technologii na co dzień.

Futuryści i liderzy biznesu połączą siły

Szacuje się, że tempo rozwoju technologii przez następną dekadę będzie porównywalne z tempem jej rozwoju przez cały XX wiek. Gwałtowny postęp trudny jest do zrozumienia dla naszego linearnego myślenia. Festiwal Future Port w Pradze zbada ten fenomen i pokaże trendy. Pomoże konsumentom oraz przedsiębiorcom w zrozumieniu dynamiki ciągłego wzrostu oraz wpływu, jaki ma on na biznes i życie. Przedstawione zostaną najnowsze osiągnięcia w sferze autonomicznego transportu, wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywiści, sztucznej inteligencji, drukowania 3D, Internetu Rzeczy, robotyki, przyszłości zdrowia i innych.

Wybitni eksperci, reprezentanci firm i instytucji m.in: IBM, Uniwersytet Singularity, Materialise, IMDEA NANOCIENCIA, Szkoły Zdrowia Publicznego John Hopkins, czy Faraday Future na Festiwalu Future Port opowiedzą o swoich wizjach przyszłości.

Podczas Future Port odbędzie się także konferencja Przyszłość Biznesu. Podczas wydarzenia zobaczymy wszystkie najnowsze technologie, które mogą sprawić, że wiele obszarów działalności gospodarczej ulegnie drastycznej zmianie w ciągu jednego dnia. Do stworzenia takiej konferencji zainspirował nas Uniwersytet Singulariti w Sillicon Valley. Jestem zachwycony, że Nell Watson opowie o implementowaniu sztucznej inteligencji do życia i biznesu na naszej konferencji – powiedział Martin Holecko, współorganizator Etnetera Group i duchowy ojciec festiwalu.

Oprócz Nella Watsona, na wydarzeniu posłuchamy Kenny Hawn, Prezesa Kanadyjskiej firmy MOJIO, która buduje inteligentne platformy transportowe, Prof. Rodolfo Miranda Soriani – Dyrektor IMDEA NANOCIENCIA – nanotechnologicznej firmy, Prof. Thomas Hartung ze Szkoły Zdrowia Publicznego Johns Hopkins, Jurgen Laudus – Dyrektor Produkcji dodatków MATERIALISE, światowej sławy inżynier Otto Fabry, który pracował dla Elona Muska, wynalazcy Aeromobilu – latającego samochodu – Juraj Vaculic oraz 35 innych błyskotliwych umysłów tego świata.

Uczestnicy podczas festiwalu doświadczą najnowszych technologii na własnej skórze. Zobaczą wyścig dronów, maszynę, która rozpoznaje wiek i płeć, bezzałogowy, latający samochód, wirtualną rzeczywistość, roboty, drukarka 3D oraz wiele innych. Wsiądą do elektrycznego samochodu, obejrzą latający pojazd oraz wejdą do wirtualnej rzeczywistości przez okulary 3D i zbadać potencjał druku 3D.

Poza wieloma premierami, które odbędą się na Future Port, organizatorzy zaplanowali dużo więcej atrakcji, których nie chcą jeszcze zdradzać.

Tworzymy społeczność

Future Port w Pradze nie jest jedynym wydarzeniem, które skupia się na innowacjach. Długofalowa wizja festiwalu zakłada, że stworzy on platformę społecznościową dla liderów przyszłości. - Żyjemy w czasach niesamowitych możliwości technologicznych. A kraje Europy Środkowo-Wschodniej mają ogromny potencjał innowacyjny. Chcemy by ludzie oraz przedsiębiorcy się lekko wymieszali, by pokazać im co jest możliwe już dzisiaj i jak przewrotnie rozwijają się technologie. Nie możemy się ich bać, wręcz przeciwnie. Powinniśmy być podekscytowani potencjałem, który z nimi płynie” – dodał Martin Holečko.

Najlepszym sposobem na przepowiadania przyszłości jest tworzenie jej - Abraham Lincoln

Kluczowe fakty:

  • Future Port odbędzie się w Pradze, na Targu Holesovice, 7 września 2017 roku.
  • Program festiwalu to kombinacja prezentacji wybitnych ekspertów z najbardziej wpływowymi trendami technologicznymi, jednodniowego Uniwersytetu Przyszłości, targu przyszłości, warsztatów oraz prezentacji przyszłych trendów
  • Gościmy przedstawicieli: Uniwersytetu Singularity, Materialise, Mojio, Faraday Fture, IBM, Euroloop oraz AeroMobil
  • Festiwal jest organizowany przez Etnetera Group wraz z Google, Microsoftem oraz T-Mobile

źródło: Future Port

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek | technologia | future | port Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 11

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)