REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-29 08:53 | Telefony | aplikacja | fitbit | sport | trening | zdrowie
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Fitbit wprowadza płatną usługę treningową

Firma Fitbit, producent urządzeń ubieralnych zaprezentowała dziś nową odpłatną usługę szkoleniową klasy premium, zaprojektowaną z myślą o analizie danych z urządzeń Fitbit oraz poziomu aktywności użytkownika. Na tej bazie ma sporządzać spersonalizowany program treningowy zorientowany na osiąganie indywidualnie wyznaczanych celów. Pierwszym narzędziem z nowej oferty, które ujrzy światło dzienne jest aplikacja Fitbit Coach, która łączy popularne ćwiczenia wideo istniejącej już aplikacji Fitstar Trainer z zupełnie nowymi sesjami Audio Coaching, zaprojektowanymi przez ekspertów z myślą o zwiększaniu wytrzymałości, szybkości i formy użytkowników. Do oferty wprowadzono także Guided Health Programs, czyli program poradników zdrowotnych, zawierający wskazówki krok po kroku, spersonalizowane spostrzeżenia, narzędzia edukacyjne oraz nagrody, których celem jest wpojenie użytkownikowi nawyków związanych ze zdrowym trybem życia. W roku 2018 oraz w kolejnych latach, nowa oferta premium Fitbit, zostanie dodatkowo wzbogacona o zaawansowane narzędzia z biblioteką programów i treningów włącznie. Zgromadzone w Panelu Doradczym firmy Fitbit, w jak największym stopniu odpowiadały będą indywidualnym potrzebom użytkowników.


"Nowa usługa premium otwiera kolejny rozdział w historii Fitbit - wprowadzając inteligentne, adaptacyjne i jeszcze bardziej spersonalizowane oprogramowanie, które pomaga naszym użytkownikom osiągnąć pozytywne efekty zdrowotne, a nam budować z nimi długotrwałe relacje” - powiedział Jon Oakes, Wiceprezes ds. Produktu w Fitbit - "Dzięki temu, że nasze plany obejmują otwarcie platformy dla zewnętrznych partnerów, w przyszłości nasza oferta premium zostanie rozbudowana o nowe treści oraz narzędzia, które wprowadzą naszych użytkowników na ścieżkę prowadzącą do poprawy zdrowia, którą będzie można podążać w bardzo prosty sposób.”


Nowa aplikacja Fitbit Coach obejmuje Fitstar – obszerną bibliotekę sprawdzonych materiałów treningowych , które dostosowują się do postępów użytkownika. W oparciu o jego historię aktywności fizycznej oraz wyznaczone cele, Fitbit rekomenduje nowe materiały szkoleniowe, audio oraz wideo. Badania wskazują, że 85% osób, korzystających z treningów wideo Fitstar, które znajdują się obecnie w Fitbit Coach, po co najmniej pięciu sesjach, zauważa wzrost swojej siły.

  • Spersonalizowane treningi kalisteniczne: wybierz preferowanego trenera, prowadzącego przez treningi w formie wideo, który dopasowuje się do indywidualnych postępów oraz informacji zwrotnych. Technologia, napędzająca Fitbit Coach, w przyszłości będzie aktualizowała każdy trening na podstawie opinii użytkownika, podobnie jak trener osobisty w czasie rzeczywistym.
  • Audio Coaching: pozwalają zwiększać wytrzymałość, szybkość i pozostać zmotywowanym, dzięki wskazówkom autorstwa ponad 40 ekspertów, przeznaczonym zarówno do ćwiczeń biegowych jak i marszowych o różnych poziomach trudności, czasem trwania ćwiczeń, trenerami oraz dostępną muzyką; nowe sesje ćwiczeń m.in. na orbitreku i treningi siłowe zostaną udostępnione w 2018 r.
  • Ćwiczenia na żądanie: możliwość przechodzenia do ulubionych treningów w oparciu o ich czas trwania, poziom trudności lub typ ćwiczeń, aby otrzymywać instrukcje krok po kroku skupione na doskonaleniu formy i techniki.
  • Zalecane treningi: zalecane ćwiczenia udostępniane w aplikacji Fitbit Coach na podstawie indywidualnych danych dotyczących aktywności pochodzących z aplikacji Fitbit. Przykładowo, jeśli wczoraj jeździliśmy na rowerze, aplikacja zasugeruje sesję ukierunkowaną na rozwój mięśni brzucha, ramion i klatki piersiowej, aby nogi mogły odpocząć.


Niezależnie od tego, czy próbujemy przebiec pierwsze 5 km, czy zdrowiej się odżywiać, Guided Health Programs oferuje wsparcie i narzędzia, które pomagają osiągnąć te cele. Każdy kilkutygodniowy program łączy spersonalizowane wskazówki i szyte na miarę instrukcje obok narzędzi edukacyjnych, informacji o zdrowiu i kamieni milowych na drodze do uzyskania pozytywnych wyników. Pierwsze programy koncentrują się na sprawności i odżywianiu, czyli dwóch obszarach, w których użytkownicy Fitbit wyrazili największą chęć osiągnięcia lepszych wyników. Dodanie programów obejmujących fitness, żywienie, ogólną poprawę samopoczucia oraz sen planowane jest na rok 2018.

  • Bieganie dla początkujących: to sześciotygodniowy program zaprojektowany przez ekspertów, aby przeprowadzić początkującego sportowca od etapu kanapy do 45 minut ciągłego biegu. Dzięki ćwiczeniom w Audio Coaching, a także programowi nauczania zaprojektowanemu przez ekspertów, zbudujesz wytrzymałość, uzyskasz właściwą formę i pozostaniesz zmotywowany.
  • Odstaw Cukier: czterotygodniowy program zaprojektowany by pomóc rozpoznawać i zredukować poziom przyjmowanych cukrów oraz rozwinąć zdrowe nawyki żywieniowe. Dzięki wykorzystaniu nowego, autorskiego narzędzia, program pomoże rozpoznać i unikać substancji słodzących, których obecności próżno szukać na opakowaniach produktów spożywczych. Jednocześnie, za sprawą odpowiednich wskazówek, celów i systemowi nagród, pomoże zbilansować konsumpcję i dopasować ją do wytycznych opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia.


"Aby program dbający o zdrowie miał naprawdę długotrwałe efekty, musi być szyty na miarę" powiedziała Dr. Sherry Pagoto, Profesor Medycyny na University of Massachusetts Medical School i członek Panelu Doradczego Fitbit. "Dzięki jednej z największych na świecie baz danych o zdrowiu, Fitbit jest w stanie dostarczyć głębszych, bardziej wartościowych informacji, które pomogą Ci pozostać na właściwym torze, zachęcić do dalszej aktywności, kiedy tego najbardziej potrzebujesz oraz celebrować sukcesy, by utrzymać wysoką motywację. Ten rodzaj spersonalizowanego coachingu pozwoli ludziom budować zdrowsze nawyki, prowadzić zdrowy tryb życia i osiągać wyznaczone cele treningowe".

Aplikacja Fitbit Coach, pierwszy element nowej usługi treningowej Fitbit dostępna będzie na urządzenia z systemem Android, iOS, oraz Windows już jesienią 2017 roku w cenie $7.99 miesięcznie lub $39.99 płatne jednorazowo za cały rok. Funkcja Audio Coaching zostanie udostępniona na Fitbit Ionic™ w 2018 roku. Pierwsze programy treningowe w ramach Guided Health Programs pojawią się natomiast już tej zimy w zakłądce "Coach” aplikacji Fitbit.

źródło: Fitbit

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | aplikacja | fitbit | sport | trening | zdrowie Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 15

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)