REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-07-01 12:42 | Telefony | podatek | telewizja | prawo
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 10

Fiskus ściąga abonament RTV. 27 tysięcy nowych spraw do egzekucji

Do urzędów skarbowych w całej Polsce tylko od początku roku wpłynęło łącznie blisko 27 tysięcy tytułów wykonawczych wystawionych przez Pocztę Polską w związku z zaległościami abonamentowymi - dowiedział się portal Bankier.pl.

Od stycznia 2017 roku miała wejść w życie tzw. opłata abonamentowa doliczana do rachunku za prąd. Wiadomo już jednak, że będzie to przesunięte w czasie. Obowiązującym nadal zostaje abonament RTV w dotychczasowej formie. Aktualna pozostaje również kwestia egzekucji zaległości z tytułu tej opłaty.

Ściąganiem należności z tytułu opłat abonamentowych zajmują się naczelnicy urzędów skarbowych. Kontrolę obowiązku rejestracji odbiorników i uiszczania opłaty prowadzą upoważnieni do tego pracownicy Poczty Polskiej – wyjaśnia Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, redaktor Bankier.pl.

Jak dowiedział się portal Bankier.pl, podobnie jak w ubiegłym roku, zaległości ściągane są przez fiskusa m.in. z nadpłaty podatkowej, natomiast kontrole, co potwierdza Poczta Polska, wykonywane są sukcesywnie na terenie całego kraju.

Z danych udostępnionych portalowi Bankier.pl przez izby skarbowe wynika, że tylko od 1 stycznia do 30 maja tego roku do urzędów skarbowych na terenie całego kraju wpłynęło blisko 27 tytułów egzekucyjnych wystawionych przez Pocztę Polską w związku z zaległościami abonamentowymi.

Zgodnie z wciąż obowiązującą ustawą, obowiązek uiszczania opłaty abonamentowej powstaje z pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano rejestracji odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego. Z opłaty abonamentowej zwolnieni są m.in. emeryci, kombatanci i bezrobotni, którzy w urzędzie pocztowym przedłożyli odpowiednie oświadczenie i dokumenty uprawniające do zwolnienia. Wysokość miesięcznej opłaty abonamentowej za odbiornik telewizyjny i radiofoniczny wynosi obecnie 22,70 zł.

źródło Bankier.pl

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | podatek | telewizja | prawo Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 10
Komentarze: 10 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimTola
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.04 07:54 Odpowiedz
A co jak ja nie mam telewizora wogóle?
wlowlo
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1423
Zarejestrowany:
2008-02-09 16:06:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.04 11:58
Jak nie masz telewizora to nie masz się czym przejmować ;-)
SimplusowiecUSimplusowiecU
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 90
Zarejestrowany:
2012-08-03 14:23:09
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.01 19:12 Odpowiedz
Zakodować publiczną telewizję z tzw. "misją", kto sobie będzie życzył oglądać ten zapłaci. Ale obawiam się, że nagle mogło by się okazać że nikt nie chce oglądać reklam przerywanych barachłem
Anonimwosq
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.01 17:40 Odpowiedz
Pamiętam, że onegdaj (jeszcze nie premier) Tusku apelował, by nie płacić haraczu. Szanuję Tusku, a jego apel jest dla mnie rozkazem.
AnonimWolna Polska
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.01 16:32 Odpowiedz
pis to taki sam socjalista jak PO+Nowoczesna +EU. To żadna prawica... A medialnie zostało to ładnie rozegrane. Masa kupiła , że mamy dwie rożne partię PO i PIS. A to jest to samo ale dla niepoznaki rozdzielne by raz jednia a raz drudzy byli namiestnikami polskojęzycznymi tego kraju... Najgorsze w pismie jest hipokryzja z ukrajną -udają , tak udają , że bronią wartości narodowych i katolickich jest to maska. Czyny mówią co innego : http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/weterani-upa-z-przemysla-na-ukrainskim-marszu-foto
AnonimYed
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.01 14:41 Odpowiedz
A miało być tak pięknie, telewizja bez abo i z samymi wartościami. Co pozostało??
Anonimzibi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.01 13:14 Odpowiedz
W sklepach też powinno wszystko za darmo!!!
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3224
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.01 13:04 Odpowiedz
Jeszcze niech zaczną rozstrzeliwać ludzi za ten śmieszny abonament na tą śmiesznej jakości telewizję publiczną. W sumie PiS to jest zdolny do tego...
wlowlo
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1423
Zarejestrowany:
2008-02-09 16:06:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.01 18:39
No mnie za czasów PO ścignęli... Nie płaciłem, bo na poczcie przestali przyjmować "na książeczkę" i od nikogo nie mogłem się dowiedzieć jaki mam nowy numer abonencki i na jakie konto mam wpłacać. Infolinia odsyłała mnie na pocztę z książeczką, poczta na infolinię. Przyszedł tytuł wykonawczy i już wiem wszystko - znam numer abonencki, numer rachunku bankowego... ;-)
AnonimJo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.04 12:08
Dzisiaj się rozstrzeliwuje sądowo i komorniczo.