REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-12-28 16:32 | PDA & Navi | ferguson | gadgety
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Ferguson Smart Whistle - gadżet przydatny w każdej sytuacji zagrożenia

Ferguson ogłosił wprowadzenie nowego produktu do swojej rodziny produktów SmartHome: alarmowego gwizdka Ferguson Smart Whistle.

Ferguson Smart Whistle
Ferguson Smart Whistle

Ferguson Smart Whistle to nieduży, elegancki, dostępny w czterech kolorach gwizdek alarmowy przeznaczony dla każdego, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet, dzieci i młodzieży. To gadżet przydatny w każdej sytuacji zagrożenia, nie tylko bezpośredniego. Dzięki współpracy ze smartfonem, wystarczy gwizdnięcie lub przytrzymanie przycisku alarmowego, by wysłać najbliższym informację o sytuacji zagrożenia w formie SMSa, wiadomości eMail a nawet połączenia telefonicznego. Dodatkowo w wiadomości SMS oraz eMail wysyłany jest link do mapy z naniesioną i stale odświeżaną informacją o lokalizacji użytkownika Ferguson Smart Whistle. Dzięki tym możliwościom zawsze wiemy, gdzie znajdują się nasi najbliżsi i możemy udzielić im natychmiastowej pomocy w sytuacji zagrożenia.


Jak to działa?

Bardzo prosto. Aby w pełni wykorzystać możliwości Ferguson Smart Whistle, niezbędny jest smartfon (iOS lub Android) z zainstalowaną aplikacja kliencką, z którą za pomocą połączenia Bluetooth komunikuje się Ferguson Smart Whistle. Po aktywacji sytuacji zagrożenia (przez gwizdnięcie mające na celu odstraszenie napastnika bądź przez ciche wciśnięcie przycisku zagrożenia) wysyłany jest sygnał do aplikacji klienckiej, która natychmiast wysyła do zdefiniowanych wcześniej kontaktów informację o zagrożeniu za pomocą SMS oraz eMail a także wywołuje połączenie telefoniczne (funkcja obsługiwana tylko przez system Android). W wiadomościach SMS i eMail dodatkowo wysyłane są współrzędne lokalizacyjne w postaci linku do mapy z zaznaczoną lokalizacją użytkownika. To pozwala na szybką i precyzyjną reakcję na zgłoszony stan zagrożenia i możliwość podania odpowiednim służbom dokładnej lokalizacji zdarzenia.


Dla kogo jest przeznaczony Ferguson Smart Whistle?

Dla każdego ale szczególnie dla:

    - Kobiet, które dzięki silnemu sygnałowi gwizdka mogą aktywnie odeprzeć napastnika przez zaalarmowanie ludzi będących w pobliżu

    - Rodziców, którzy mogą sprawdzać aktualną lokalizację swoich pociech i są w stanie pomóc dziecku, które mogło się np. zgubić w drodze ze szkoły lub zaginęło w tłumie przy większych wydarzeniach kulturalnych

    - Młodych dziewcząt będących niestety często obiektem ataków lub niewybrednych żartów czy też prób molestowania

Ferguson Smart Whistle będzie dostępny w dobrych sklepach z elektroniką użytkową i sklepie internetowym producenta w połowie stycznia 2017 roku w cenie: 198 PLN.

źródło: Ferguson

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 2 (głosy: 1)
Tagi: | ferguson | gadgety Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 779

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)