REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-05-15 11:26 | Rynek | 5g | test | internet
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Ericsson i MTS testują nowe funkcjonalności sieci 5G

Ericsson i MTS, największy operator komórkowy w Rosji, stworzyli prototypową sieć 5G i z powodzeniem zakończyli testy nowych funkcji sieci radiowej.

Zakres testów obejmował funkcjonalności takie jak Masowe i Wielodostępowe MIMO (wielokrotne wejścia-wielokrotne wyjścia), śledzenie wiązki i dynamiczny TDD (dwufazowy podział transmisji w czasie), znajdujące się wśród koncepcji i technologii dostępnych w portfolio komercyjnym firmy Ericsson, a także scenariusze zastosowań stacjonarnych i mobilnych. System prototypowy składa się ze stacji bazowej zintegrowanej z wieloma antenami i dwoma zestawami urządzeń użytkownika i został zainstalowany w Moskwie.

Funkcjonalność Masowych i Wielodostępowych MIMO są oparte na rozwiązaniach sprzętowych, w których w skład jednej stacji bazowej wchodzi do 512 inteligentnych anten zintegrowanych z modułami nadawczo-odbiorczymi, co znacznie poprawia przepustowość sieci dostępnej dla abonentów. Ponadto funkcjonalność Wielodostępowych MIMO umożliwia operatorom obsługę wielu abonentów w jednym sektorze stacji bazowej, w jednym widmie radiowym, a tym samym zwiększenie efektywności wykorzystania częstotliwości i możliwości stacji bazowych.

Hannes Ekstrom, Dyrektor ds. Klientów MTS, Rynki Europy i Ameryki Łacińskiej firmy Ericsson, podkreśla: „W oparciu o skalowalną i dynamiczną sieć 5G będziemy mogli zaoferować operatorom szereg nowych usług i strumieni generowania przychodów. Pozwoli im to na zautomatyzowanie i transformację procesów biznesowych niezbędnych w perspektywie rozwoju Internetu rzeczy (IoT), a także usług takich jak rzeczywistość wirtualna i rozszerzona”.

W tym scenariuszu równie istotną rolę odgrywać będą funkcjonalności takie jak śledzenie wiązki i dynamiczny TDD. Śledzenie wiązki zapewnia stabilność połączeń w systemie i osiągnięcie możliwie najwyższej przepustowości przy dużej mobilności użytkowników w ramach sieci, natomiast dynamiczny TDD umożliwia dalszą poprawę przepustowości i wykorzystania zasobów sieci radiowej dzięki dynamicznemu przydzielaniu przepustowości łączy dla ruchu w kierunku terminali i stacji bazowej (downlink/uplink).

Igor Jegorow, Dyrektor Regionu Moskiewskiego firmy MTS, potwierdza: „W testach osiągnęliśmy absolutny rekord prędkości transmisji danych na urządzeniu mobilnym w Rosji, a konkretne przykłady pokazały nam, jak bliska jest perspektywa wykorzystania rozwiązań 5G w codziennym życiu. MTS buduje obecnie sieć transmisji danych i testuje różne rozwiązania, które zapewnią nam pełną gotowość na standaryzację wymogów 5G”. Ericsson i MTS planują rozbudowę prototypowego systemu 5G do pokazowej rozszerzonej strefy zasięgu 5G, która ma być gotowa na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji w 2018 r.

źródło: Ericsson

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | 5g | test | internet Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 6

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)