REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-11-16 13:14 | Rynek | poczta | polska | internet | neopaczka
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Envelo Neopaczka, czyli Poczta Polska przez internet

Szybko, wygodnie i tanio - tak w skrócie można podsumować najnowszą propozycję Poczty Polskiej. Dostępna na platformie Envelo Neopaczka, to usługa dzięki której można przez Internet opłacić nadanie paczki (PACZKA48 i PACZKA24) i samodzielnie przygotować dokumenty nadawcze. Dla właścicieli sklepów internetowych wysyłających każdego miesiąca kilkadziesiąt lub kilkaset paczek nowa usługa ograniczy do minimum czas przygotowywania przesyłek do wysyłki.


Usługa Neopaczka umożliwia zarzadzanie przesyłką (śledzenie, zmiana adresata, pytania i reklamacje) z poziomu skrzynki Envelo. Wśród innych korzyści jakie przygotowała Poczta Poska jest możliwość personalizacji przesyłki poprzez dodanie logotypu firmy na nalepce adresowej oraz bezpłatne ubezpieczenie zawartości na kwotę do 1 000 zł. Usługa jest dostępna pod adresem nadaj-paczke, a jej promocyjna cena do końca roku wynosi 9,99 zł (zamiast 12 zł) za paczkę do 0,5 kg.

- Ciągłe rozszerzanie i ulepszanie usług pocztowych na Platformie Envelo to dla nas priorytet. Doskonale wiemy jak zmieniają się potrzeby i zwyczaje naszych klientów i dlatego chcemy za nimi podążać, a nawet je wyprzedzać. Za pięć lat mniej niż połowa przychodu Poczty będzie pochodziła z tradycyjnych usług pocztowych, zamiast nich intensywnie będzie się rozwijać oferta dla branży e-commerce, komunikacja cyfrowa i usługi finansowe oferowane przez Grupę Poczta Polska - mówi Adam Grzebieluch, Prezes Zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Usługa Neopaczka jest dostępna dla firm z branży e-commerce, które zawarły umowę z operatorem platformy Envelo oraz dla osób prywatnych i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, posiadających Konto Zaufane na platformie Envelo. Założenie Konta Zaufanego wymaga uwierzytelnienia tożsamości danej osoby, poprzez wizytę w dowolnej placówce pocztowej i jest bezpłatne.

Po podpisaniu umowy lub założeniu Konta Zaufanego, należy zalogować się na platformie Envelo, wybrać opcję „nadaj paczkę” i w kilku krokach przejść przez proces zakupu: wpisanie danych odbiorcy, zdefiniowanie parametrów paczki, takich jak waga, rozmiar, wartość oraz czas doręczenia, wybór placówki w której paczka będzie nadana i płatność on-line. Po opłaceniu paczki i naklejeniu etykiety adresowej, należy udać się do jednej z ponad 4,5 tys. placówek pocztowych i filii. Weryfikacja opłaty odbywa się błyskawicznie poprzez zeskanowanie kodu przez pracownika placówki. Po tej czynności klient otrzymuje SMS oraz wiadomość do swojej skrzynki elektronicznej z potwierdzeniem przyjęcia paczki. Cała dalsza obsługa, tj. otrzymanie elektronicznego potwierdzenia nadania, śledzenie statusów czy zmiana adresata odbywa się on-line na platformie Envelo.

Neopaczka to jedna z najnowszych e-usług na platformie Envelo. Flagowe produkty z rodziny Envelo to pocztówka z komputera lub smartfona – neokartka, neoznaczek, czyli znaczek pocztowy do samodzielnego wydruku i neolist, czyli list nadawany online i dostarczany adresatowi w wersji tradycyjnej. Platforma udostępnia ponadto usługi dla wystawców i odbiorców faktur – Neofakturę i Neorachunki. Obecnie trwają prace nad nowoczesnym systemem digitalizacji korespondencji tradycyjnej. Każdy użytkownik, który podpisze umowę z Pocztą Polską, będzie mógł otrzymywać na skrzynkę Envelo skany korespondencji przychodzącej.

źródło: Poczta Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | poczta | polska | internet | neopaczka Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 46

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)