REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-08-09 07:51 | PDA & Navi | aplikacja | zdrowie
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Dr Barbara - polska aplikacja mobilna na problem z nadwagą

Poznański startup z obszaru mobile Health przygotowuje się do ekspansji na Stany Zjednoczone i państwa Europy Zachodniej. Warta ponad 2 mln zł aplikacja Dr Barbara ma być odpowiedzią na nasilającą się epidemię chorób cywilizacyjnych.

Dr Barbara
Dr Barbara

Zespół drBarbara.pl razem z Eleonorą Burzyńską – córką lekarza, która po latach postanowiła iść w ślady ojca, pomagając ludziom w powrocie do zdrowia - opracowała skuteczną metodę umożliwiającą zmniejszenie epidemii chorób cywilizacyjnych zależnych od diety. Eleonora Burzyńska pochodzi z rodziny o długiej medycznej tradycji. Po ukończeniu szkoły wyższej, wbrew woli ojca, który chciał dla niej kariery lekarza, ukończyła podyplomowe studia MBA. Przez lata pracowała w mediach, zarządzając zespołami składającymi się z kilkudziesięciu specjalistów. W 2011 roku z powodzeniem wprowadziła polsko-hiszpańską spółkę na rynek giełdowy NewConnect, jednak mimo licznych sukcesów zawodowych nie czuła się spełniona. Jak twierdzi, brakowało jej poczucia, że to, co robi ma wymiar społeczny. Przyglądając się życiu ojca, postanowiła wrócić do korzeni, by tak jak on pomagać ludziom w odzyskiwaniu zdrowia.


- Pewnego razu kuzynka powierzyła mi opiekę nad swoją córką Olą. Okazało się, że dziewczyna od dłuższego czasu ma problem z nadwagą, a stosowane przez nią diety zamiast pomóc sprawiły, że jej waga była jeszcze większa. Ola nie wiedziała co i kiedy jeść, a na domiar złego, uczulenie pokarmowe uniemożliwiało jej korzystanie z ogólnodostępnych planów dietetycznych - wspomina Burzyńska. Motywowana chęcią pomocy zaczęła myśleć nad rozwiązaniem, które kompleksowo zadbałoby o zdrowie osób zmagających się z tego typu problemami. W ten sposób narodził się pomysł na aplikację, którą połączy nowe technologie, najnowsze badania i wiedzę medyczną pielęgnowaną w jej rodzinie przez wiele pokoleń. Z pomocą przyszła spowinowacona z Eleonorą dr Barbara Burzyńska - lekarz medycyny z międzynarodowym doświadczeniem - która objęła projekt opieką merytoryczną. To właśnie jej aplikacja zawdzięcza swoją nazwę i naukowy charakter.

Dr Barbara
Dr Barbara

Wirtualny dietetyk

Dr Barbara to aplikacja mobilna, która w konsekwentny sposób uczy zmiany nawyków żywieniowych. Według WHO i Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego powinna skorzystać z niej ponad połowa Polaków. Z badań wynika, że Polska jest w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów Europy.


Aplikacja zawiera szereg skomplikowanych algorytmów, które na podstawie formularza zdrowia tworzą odpowiednio dopasowany zestaw posiłków. Ponadto, do jej najistotniejszych funkcji należy lista zakupów, porady dietetyka i automatyczne przypomnienia o konieczności zjedzenia posiłku – brak nawyku regularności jedzenia jest typowym negatywnym przyzwyczajeniem osób żyjących w XXI wieku. Start-up doceniony przez Mobile Trends Awards i Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości daje również możliwość monitorowania postępów odchudzania poprzez wykresy zmiany masy ciała oraz stanu zdrowia za pomocą archiwum badań laboratoryjnych.

Dr Barbara
Dr Barbara

Crowdfunding aniołów biznesu

Z początkiem sierpnia drBarbara.pl pojawiła się na nowej dedykowanej inwestorom platformie crowdfundingu udziałowego CrowdWay.pl. Dociera ona do ponad 65 000 inwestorów, wśród których są także aniołowie biznesu. – Mamy ogromne plany na przyszłość. Po tym jak rozwiniemy aplikację o nowe funkcje zamierzamy rozszerzyć naszą działalność na Stany Zjednoczone, Niemcy i inne państwa Europy Zachodniej. Obecnie trwają jeszcze rozmowy z potencjalnymi partnerami i zagranicznymi inwestorami, więc nie możemy jeszcze zdradzić szczegółów – tłumaczy Eleonora Burzyńska. Jej zdaniem już na chwilę obecną przewyższa ona wszystkie inne rozwiązania dostępne na urządzenia mobilne. Innowacje obecne w aplikacji, jej pozycja na polskim rynku i szeroka perspektywa rozwoju mają stanowić magnes dla inwestorów zainteresowanych nowymi technologiami, które nie tylko zarabiają pieniądze, lecz także w realny sposób pomagają innym.

źródło: Dr Barbara

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 2)
Tagi: | aplikacja | zdrowie Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimZainteresowany
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.09 15:34 Odpowiedz
Fajna opcja by nauczyć się zdrowo jeść i gotować
Anonimi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.08.09 15:21 Odpowiedz
Ciekawe Dobrze, że są takie narzędzia

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 18

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)