REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-11 08:16 | Rynek | dell | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Dell Technologies - kluczowe osiągnięcia w pierwszym roku działalności

Dell Technologies, największa na świecie firma technologiczna z większościowym kapitałem prywatnym, świętuje pierwszą rocznicę swojego powstania, będącego następstwem połączenia firm Dell i EMC. W pierwszym roku działalności utworzono jednolitą strukturę sprzedaży rozwiązań Dell oraz Dell EMC oraz stworzono nowy, globalny program partnerski, który pomógł Dell EMC w zdobyciu 10 tys. nowych klientów biznesowych. Dell EMC uzyskało w pierwszym półroczu 2017 roku bardzo szybki wzrost przychodów, do czego przyczyniła się sprzedaż łączona w obszarach serwerów, pamięci masowej, urządzeń PC i infrastruktury konwergentnej.

Firma Dell Technologies szybko spłaciła ok. 9,5 mld USD(1) zadłużenia, zakończyła trzy wielkie transakcje sprzedaży pionów biznesowych oraz w dalszym ciągu intensywnie inwestuje w najbardziej innowacyjne technologie. 91% klientów Dell EMC uważa, że firma spełniła obietnice poczynione przed połączeniem – wynika z badania przeprowadzonego przez IDC(2).

Rok temu postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko, ale osiągnięcia przewyższyły nasze oczekiwania” — powiedział Michael Dell, przewodniczący rady nadzorczej i CEO Dell Technologies. „W ubiegłym roku poczyniliśmy ogromne postępy w zaspokajaniu potrzeb naszych klientów, od użytkowników indywidualnych po największe światowe przedsiębiorstwa, które obecnie uznają Dell Technologies za strategicznego partnera w obszarze IT. A to dopiero początek”.

W skład rodziny Dell Technologies wchodzą Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream i VMware. Z obrotami 74 mld USD(3), Dell Technologies jest liderem na rynku, oferującym najszerszą gamę produktów w branży — od urządzeń końcowych, po centra przetwarzania danych i rozwiązania chmurowe.

Inne kluczowe osiągnięcia w pierwszym roku działalności Dell Technologies:

  INWESTYCJE — Dell Technologies w dalszym ciągu inwestuje 4,5 mld USD rocznie w prace badawczo-rozwojowe. Ponadto firma zainwestowała (poprzez Dell Technologies Capital) dalsze 100 mln USD w innowacyjne nowe przedsięwzięcia w przyszłościowych obszarach technologii, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, Internet rzeczy, genomika i inne. Od momentu połączenia firm Dell oraz EMC wartość inwestycji w pracowników, strategie rynkowe i technologie w obszarach największego wzrostu wzrosła o niemal 1 mld USD.

  POZYCJA LIDERA RYNKU — serwery Dell EMC PowerEdge prześcignęły swojego najbliższego konkurenta i uzyskały pozycję najlepiej sprzedających się serwerów x86 na świecie(4) (pod względem liczby dostarczonych jednostek). Dell EMC zajmuje także pierwszą pozycję pod względem dostaw systemów konwergentnych(5). Ponadto Dell zwiększa w dalszym ciągu swój udział w rynku PC: rośnie on nieprzerwanie w 18 ostatnich kwartałach (licząc rok do roku)(6). Dell zajmuje także pierwszą pozycję na świecie pod względem dostaw stacji roboczych(6) i monitorów(7). Natomiast Dell EMC utrzymała przez 12. kwartał z rzędu pierwszą pozycję w segmencie storage’u w technologii all-flash(8).

  SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU — klienci oraz pracownicy wysoko cenią zaangażowanie Dell Technologies na rzecz ludzi i środowiska — teraz większe niż kiedykolwiek. Dell znajduje się na liście „Top 50 Companies for Diversity & Inclusion”, opublikowanej przez Diversity Inc. Dzięki grantom i programom partnerskim firma ułatwiła 2,3 mln młodych ludzi dostęp do technologii. W obszarze zrównoważonego rozwoju firma osiągnęła wskaźnik 99% odpadów produkcyjnych niewywożonych na wysypiska, umożliwiła klientom uzyskanie 380 mln USD oszczędności na kosztach energii elektrycznej dzięki poprawie sprawności energetycznej produktów, stworzyła także pierwszy globalny, działający na skalę komercyjną łańcuch dostaw przeciwdziałający zanieczyszczaniu oceanów plastikiem oraz zobowiązała się do przetworzenia 8 ton plastiku wyłowionego z oceanów w opakowania produktów. Firmy Dell i Dell EMC łącznie wydały 4,9 mld USD na materiały lub usługi od małych firm i dostawców, których właścicielami są kobiety bądź przedstawiciele mniejszości.

  SZYBSZE INNOWACJE — firma w dalszym ciągu opracowywała i wprowadzała na rynek nowe lub udoskonalone produkty dla klientów biznesowych, w tym:

  • Nowe produkty z obszaru PC, takie jak Dell Canvas (innowacyjny, inteligentny obszar roboczy), Precision 7720 (mobilna stacja robocza gotowa na obsługę VR), XPS 13 (komputer 2-w-1), Latitude 7285 (komputer 2-w-1 z bezprzewodowym ładowaniem) czy UltraSharp 8K (pierwszy na świecie monitor 32-calowy 8K).
  • Serwery Dell EMC PowerEdge 14. generacji — niezastąpione w zastosowaniach takich jak chmura, analityka i SDDC.
  • Całościowo odświeżona oferta storage’u.
  • Nowe produkty bazujące na serwerach Dell EMC PowerEdge: ScaleIO Ready Node i Elastic Cloud Storage.
  • Rozszerzenie oferowanych przez Dell EMC możliwości ochrony danych również na chmurę, wraz z bezpośrednią obsługą VMware Cloud on VMware vSphere oraz VMware Cloud on AWS.
  • Całkowite odświeżenie najlepszej na rynku oferty systemów pamięci masowej z deduplikacją Data Domain oraz wprowadzenie produktu Integrated Data Protection Appliance, natychmiast gotowego do użytku.
  • Kontynuacja rozwoju i udoskonalenie rodziny Dell EMC VxRail — jedynej na świecie rodziny urządzeń HCI działających na platformie VMware vSAN, opracowanych wspólnie z VMware. Ponadto przejście na serwery PowerEdge, obecnie obsługiwane przez Dell EMC Enterprise Hybrid Cloud, a także duża modernizacja, w tym aktualizacje platform VMware vSAN i vSphere.
  • Nowe rozwiązania Open Networking, system operacyjny Dell EMC OS10 oraz nowy program Service Provider Solutions.
  • Rozwiązanie Dell EMC ProDeploy Suite ułatwiające klientom szybsze i mniej pracochłonne wdrażanie komputerów PC przy wyższym stopniu kontroli.

  ŁAŃCUCH DOSTAW — Dzięki połączonemu łańcuchowi dostaw, a także niezrównanym możliwościom dotarcia do klientów na całym świecie, ich obsługi i zapewnienia pomocy technicznej, Dell oraz Dell EMC mogły dostarczać produkty na rynek w tempie 2,55 jednostek na sekundę (w tym 40 mln komputerów PC, 2,5 mln serwerów i innych produktów dla przedsiębiorstw oraz 45 mln jednostek oprogramowania i akcesoriów). Pierwszy zintegrowany produkt po połączeniu Dell i EMC został dostarczony w zaledwie 27 dni od sfinalizowania połączenia.

  PARTNERSTWA — Firmy Virtustream i Pivotal nawiązały współpracę na rzecz szybkiego wdrażania aplikacji typu cloud-native. Virtustream i VMware nawiązały współpracę na rzecz rozszerzenia obsługi aplikacji i obciążeń o znaczeniu krytycznym na platformę Virtustream Enterprise Cloud. Ponadto firma RSA przeprowadziła znaczną liczbę operacji integracji z innymi podmiotami grupy Dell Technologies, w tym: połączenie RSA NetWitness Endpoint z Dell Data Security, połączenie RSA SecurID z VMware Workspace ONE i VMware AirWatch oraz integracja mająca na celu zapewnienie zgodności operacyjnej z VMware AppDefense.

źródło: Dell Technologies

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | dell | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 190

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)