REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-01 07:34 | | dell | laptop | software
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Dell EMC XC Xpress for VDI - nowe rozwiązanie do wirtualizacji pulpitów

Firma Dell poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego zestawu rozwiązań do wirtualizacji pulpitów, pozwalającego klientom znacznie łatwiej niż dotychczas wdrażać i konfigurować środowiska pulpitów wirtualnych (VDI) oraz zarządzać takimi środowiskami. W skład wspomnianych rozwiązań wchodzą: Dell EMC XC Xpress for VDI, przenośny terminal thin client Latitude 3480 z systemem Windows 10 IOTE, łączący dużą wydajność i opcje zabezpieczeń z wyjątkowo wygodną obsługą, typową dla laptopa klasy korporacyjnej oraz ThinOS 8.4, z wbudowaną obsługą protokołu VMware Blast Extreme, a także nowe oprogramowanie Wyse Management Suite.

Dell Latitude 3480
Dell Latitude 3480

Dell EMC XC Xpress for VDI: rozwiązanie łatwe do wdrożenia i zarządzania w małych i średnich przedsiębiorstwach Hiperkonwergentne urządzenie Dell EMC XC Xpress, którego wprowadzenie na rynek ogłoszono na konferencji Dell EMC World, zostało zoptymalizowane pod kątem środowisk VDI, co umożliwi małym i średnim przedsiębiorstwom wdrażanie środowisk opartych na platformie Nutanix i zarządzanie nimi. Urządzenie stanowi gotowe, kompleksowe rozwiązanie, które obejmuje infrastrukturę serwera i pamięci masowej, oprogramowanie do wirtualizacji i funkcje tworzenia kopii zapasowej w chmurze, a także obsługę wybranych hiperwizorów i brokerów pulpitów wirtualnych. Rozwiązanie XC Xpress for VDI udostępnia małym i średnim przedsiębiorstwom funkcje niezbędne do wdrażania i uruchamiania skalowalnych środowisk wirtualizacji stanowisk pracy i administrowania takimi środowiskami.

Dodatkowe korzyści wynikające z zastosowania urządzenia Dell EMC XC Xpress for VDI:

  • Proste wdrażanie i zarządzanie: Urządzenie umożliwia kompleksową obsługę środowiska VDI. Klient może je samodzielnie wdrożyć w ciągu kilku godzin — nie jest potrzebna głęboka wiedza w dziedzinie wirtualizacji ani pomoc specjalistów. Do efektywnego zarządzania bieżącym działaniem urządzenia są używana jest konsola Nutanix PRISM.
  • Elastyczność i opcje rozbudowy: Klienci mogą zainstalować najpierw konfigurację składającą się z trzech węzłów z możliwością rozszerzenia do czterech. Obsługiwane są najważniejsze hiperwizory i brokery.
  • Rozbudowane funkcje i niezawodność: Urządzenie oferuje zaawansowane funkcje udostępniania aplikacji i pulpitów, a przy tym zajmuje niewiele miejsca w stelażu (wysokość 3U). Wśród dodatkowych funkcji klasy korporacyjnej warto wymienić tworzenie kopii zapasowej w chmurze oraz samonaprawiające się klastry, zwiększające odporność systemu.

Dell Latitude 3480
Dell Latitude 3480

Przenośny terminal thin client Dell Latitude 3480 oferuje funkcje zabezpieczeń klasy korporacyjnej

Przenośny terminal thin client Dell Latitude 3480 charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem oraz łatwością zarządzania i sterowania na takim poziomie, jakiego przedsiębiorstwa oczekują od tego rodzaju urządzeń. Konstrukcja tego przenośnego urządzenia została oparta na najlepszych komputerach Latitude firmy Dell. Nowy terminal, przeznaczony dla pracowników umysłowych i osób wykonujących różne zadania w terenie, jest ekonomicznym, zaawansowanym rozwiązaniem z systemem Windows 10 IoT Enterprise, które udostępnia różnorodne opcje komunikacji i zapewnia wygodę obsługi znaną z laptopów klasy korporacyjnej.

Z zastosowaniem przenośnego terminala thin client Dell Latitude 3480 wiążą się również następujące korzyści:

  • Duża wydajność i przenośność: Model 3480 opiera się na przemyślanej konstrukcji i odznacza wygodą obsługi typową dla laptopów z serii Latitude. Jest wyposażony w 14-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, a także w dwurdzeniowy procesor Intel, zintegrowaną kartę graficzną, 8 GB pamięci DDR4 RAM oraz akumulator o dłuższym czasie pracy.
  • Rozbudowane funkcje komunikacji: obsługa urządzeń peryferyjnych i połączeń sieciowych dzięki portom USB 3.1 (2) i 2.0 (1), RJ45, HDMI oraz VGA, a także opcjom połączeń WLAN i Bluetooth. Klienci mogą również skorzystać ze stacji dokującej USB Dell D1000, która umożliwia podłączenie kolejnych urządzeń.
  • Obsługiwane oprogramowanie: Klienci mogą łączyć się z różnymi brokerami pulpitów wirtualnych, takimi jak Citrix XenDesktop, Microsoft RDS i VMware Horizon.

Dostępna jest również dodatkowa warstwa zabezpieczeń z zaawansowanym systemem ochrony przed zagrożeniami Dell Threat Defense, który wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Pozwala on zapobiec atakom klasy zero-day i uruchamianiu szkodliwego oprogramowania, w tym ransomware, na wszystkich terminalach thin client z systemem Windows. Ponadto terminale zakupione z systemem Windows 10 IoT Enterprise są objęte programem Microsoft Software Assurance, zatem koszt licencji na oprogramowanie wynosi około 50 USD na urządzenie w skali roku, co oznacza 50% oszczędności w porównaniu z licencją Virtual Desktop Access (VDA).

System ThinOS 8.4 z obsługą dodatkowych protokołów

Firma Dell rozbudowuje swój najbardziej odporny na wirusy system operacyjny przeznaczony dla terminali thin client, dodając nowe funkcje i rozszerzając obsługę protokołów w konfiguracjach wykorzystujących produkty Citrix i VMware. System ThinOS 8.4 obsługuje obecnie protokół zdalnej komunikacji VMware Blast Extreme, który oferuje jeszcze bogatszy zestaw funkcji graficznych, większą elastyczność i więcej opcji zarządzania w środowiskach wirtualnych stanowisk pracy.

System ThinOS 8.4 obsługuje także najnowszy pakiet Citrix HDX RealTime Optimization Pack 2.2, zwiększający możliwości ujednoliconej komunikacji w systemie. Ponadto zapewnia więcej funkcji przetwarzania wideo i multimediów, m.in. obsługuje przekierowanie wideo HTML5, co umożliwia optymalizację sposobów dostarczania zawartości multimedialnych HTML5 przez serwery XenApp i XenDesktop oraz sterowanie tym procesem. System oferuje także obsługę protokołów RTSP (Real Time Streaming Protocol), HLS (HTTP Live Streaming) i ICA (HTTP Independent Computing Architecture) przeznaczonych do przekierowywania informacji multimedialnych. Jest to niezbędna funkcja w nowoczesnych systemach dystrybucji wideo, takich jak QUMU Multicasting.

Pojawiły się również udoskonalenia zabezpieczeń w systemie ThinOS 8.4, m.in. domyślna weryfikacja sygnatury oprogramowania wbudowanego podczas jego aktualizacji lub przejścia na starszą wersję, a także obsługa uproszczonego protokołu rejestrowania certyfikatów, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne wystawianie certyfikatów dla zaufanych urządzeń sieciowych.

Nowa platforma do zarządzania terminalami thin client

W ubiegłym miesiącu firma Dell zaprezentowała pakiet Wyse Management Suite — nowe rozwiązanie, dzięki któremu przedsiębiorstwa mogą konfigurować, monitorować i optymalizować wdrożenia terminali Wyse, obejmujące nawet dziesiątki tysięcy stanowisk, oraz zarządzać takimi środowiskami. Proces instalacji pakietu zajmuje niecałe pięć minut, dlatego administratorzy są w stanie łatwo i szybko wdrożyć nowe rozwiązanie, a następnie zarządzać środowiskiem terminali thin client, unikając skomplikowanych problemów towarzyszących zwykle takimi działaniom. Dostępne są dwie wersje pakietu: Standard oraz Pro.

Wyse Management Suite Standard to bezpłatne narzędzie do zarządzania w siedzibie firmy instalacjami złożonymi maksymalnie z 10 tysięcy punktów końcowych. Wersja Pro pozwala zastosować w przedsiębiorstwie model hybrydowy i skorzystać z przenoszenia licencji między obydwoma sposobami zarządzania.

Najnowsze rozwiązania firmy Dell do wirtualizacji pulpitów są już dostępne w wybranych krajach. Ich cena i dostępność w Polsce nie są jeszcze znane.

źródło: Dell

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | dell | laptop | software Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 194

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)