REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-09-14 15:49 | Rynek | netflix | upc | telewizja | rozrywka | aplikacje
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Netflix na dekoderach UPC Polska wkrótce

Liberty Global, właściciel UPC Polska, międzynarodowy operator telewizji kablowej i dostawca usług szerokopasmowego Internetu, poinformował dzisiaj o zawarciu wieloletniej umowy partnerskiej z Netflix, przewidującej udostępnienie należących do Netflix treści klientom Liberty Global korzystającym z usług telewizji w ponad 30 krajach na całym świecie. Uruchomienie usługi Netflix na nowoczesnych platformach telewizyjnych Liberty Global umożliwi abonentom korzystającym z usług telewizji Liberty Global w Europie, Ameryce Południowej i rejonie Karaibów dostęp do wielu znanych filmów, seriali i programów dla dzieci produkowanych przez Netflix.

Porozumienie o partnerstwie to następny krok po udanym debiucie oferty Netflix na platformie Virgin Media (spółki z grupy Liberty Global) w Wielkiej Brytanii w 2013 r. To kolejny przykład potwierdzający zaangażowanie Liberty Global w działania mające na celu zapewnienie klientom najlepszej oferty rozrywki, dostępnej w wygodny sposób na ekranie telewizora, tableta lub smartfona. Platformy telewizji cyfrowej Liberty Global np. Horizon łączą świat tradycyjnej telewizji z udostępnianiem treści na żądanie i online, zapewniając użytkownikom integrację wszystkich treści i możliwość ich oglądania na wielu urządzeniach.

Umowa z Netflix stanowi uzupełnienie procesu inwestycyjnego dotyczącego pozyskiwania treści przez Liberty Global poprzez przejęcia, współpracę partnerską i produkcję własnych programów oferowanych na platformach telewizyjnych wraz z zasobami nabywanymi na prawach licencji za łączną kwotę 2,5 mld USD rocznie.

Mike Fries, Prezes Zarządu Liberty Global, stwierdził: „Podejmujemy zdecydowane działania, dążąc do zaoferowania naszym klientom najlepszych treści i cieszy nas ogromnie rozwój partnerskiej współpracy z Netflix. Nowe porozumienie z Netflix zapewnia naszym abonentom jeszcze większą swobodę i wybór, umożliwiając im dostęp do niewyczerpanych zasobów znakomitych programów telewizyjnych i filmów dostępnych za kliknięciem jednego przycisku, integrując nowe treści w ramach zwyczajowych ustawień przyjętych przez widzów.”

Reed Hastings, Prezes Zarządu Netflix, dodał: „Nowa partnerska współpraca to nasz kolejny wspólny krok po zbudowaniu bliskich relacji z Virgin Media w Wielkiej Brytanii, pozwalający milionom naszych wspólnych klientów na całym świecie uzyskać łatwy dostęp do największej oferty programów telewizyjnych i filmów bez konieczności poszukiwania drugiego pilota. Dodanie aplikacji Netflix - wraz z oferowanymi przez Netflix zasobami wspaniałych treści - do znajomego, łatwego w użyciu dekodera sprawia, że wzrasta atrakcyjność i jednego i drugiego.”

Holandia będzie pierwszym spośród nowych krajów, w których Liberty Global uruchomi aplikację Netflix na dekoderze Horizon w ramach rozpoczynającej się współpracy partnerskiej. Usługa będzie wprowadzana na kolejnych rynkach, na których działa Liberty Global w miarę modernizacji zasobów technologicznych firmy przez cały 2017 rok.

Z chwilą, gdy aplikacja Netflix zostanie uruchomiona na nowoczesnych platformach cyfrowych Liberty Global, obecni użytkownicy Netflix będą mogli zalogować się i w łatwy sposób przeszukiwać zasoby Netflix na głównym ekranie telewizora, co eliminuje konieczność posiadania odrębnego urządzenia, przełączania kanałów wejściowych telewizora i zmiany pilota. Nowi klienci Netflix mogą po prostu zarejestrować się za pomocą aplikacji bezpośrednio z ekranu telewizora i od razu zacząć korzystać z tego łatwego w użyciu i wygodnego rozwiązania.

Uruchomienie nowej aplikacji Netflix dodatkowo rozszerzy bogaty repertuar rozrywki na żądanie oferowanej przez Liberty Global o kolejne 6 000 godzin filmów fabularnych, seriali telewizyjnych i filmów dokumentalnych, które można będzie oglądać, korzystając z usług MyPrime i Play, wykorzystując również cieszące się dużą popularnością innowacyjne usługi, takie jak catch-up i Replay TV umożliwiające natychmiastowy dostęp do najlepszych programów emitowanych przez najbardziej popularnych nadawców i kanały telewizji kablowej.

źródło: Liberty Global

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | netflix | upc | telewizja | rozrywka | aplikacje Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 189

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)