REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: tomaszh2016-12-12 20:47 | PDA & Navi | krrit | abonament | tv | rtv | radio
tomaszh
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 10

Czy abonament RTV będzie pobierany poprzez podatek dochodowy?

Wokół abonamentu radiowo-telewizyjnego krąży sporo kontrowersji. W naszym kraju rządzący nie do końca potrafią wyegzekwować tę opłatę od obywateli. Tylko 7 milionów gospodarstw domowych na ponad 13 milionów zgłosiło odbiorniki radiowe oraz telewizyjne. Połowa z nich jest ustawowo zwolniona z opłaty z racji przekroczonego wieku emerytalnego czy niepełnosprawności. Jak więc skłonić do płacenia abonamentu?

logo KRRiT

Prezes KRRiT - Witold Kołodziejski twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem byłoby dodanie kwoty abonamentowej do podatku dochodowego. Jego zdaniem taki ruch wpłynąłby bardzo pozytywnie na rozwój telewizji publicznej oraz stacji radiowych.

- Jeżeli w jednej puli płacimy PIT i składki zdrowotną oraz emerytalną, to 10 złotych na przykład na abonament również mogłoby się tam znaleźć - mówi Witold Kołodziejski.

Kiedy miałyby nadejść zmiany? Wypowiedź prezesa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest jedynie pomysłem rozwiązania problemu, z jakim mierzy się od kilku lat nasz rząd. Przez cały 2017 rok sposób pobierania abonamentu nie zmieni się. Jego kwota również ma nadal wynosić 22,70 zł za telewizor oraz odbiornik radiowy.

Źródło: KRRiT

Tomasz


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | krrit | abonament | tv | rtv | radio Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 10
Komentarze: 10 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimkamil
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.13 10:39 Odpowiedz
@Lisu...Nie lepiej pisać pod prawdziwym nickiem: PiSu ?
AnonimDo Lisu
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.13 10:06 Odpowiedz
Wpis "Czemu pisowski elektorat to zawsze połączenie CHAMSTWA i NIEWIEDZY ?...." pisany był oczywiście DO Lisu a nie przez Lisu. Więcej pokory nieuku.
AnonimLisu
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.13 09:59 Odpowiedz
Czemu pisowski elektorat to zawsze połączenie CHAMSTWA i NIEWIEDZY ? Zawsze pokrywacie nieuctwo inwektywami i obrażaniem innych ? Piszesz nieuku, że "Zakuty platfonserski łbie, w każdym kraju abonament rtv jest OBOWIĄZKOWY." Więc do nauki się weź. Luksemburg, Słowacja...- BRAK. Wielka Brytania, Francja....-ZWOLNIENIE deklaratywne.... To tylko kraje UE. Ale przecież łatwiej jest obrazić kogoś niż się pouczyć, prawda ?
AnonimKerto
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.12 23:49 Odpowiedz
@Lisu: zakuty łeb to raczej twój. To, że gdzieś wprowadzono coś idiotycznego oznacza, że u nas też to być musi? Przecież to złodzieje myślą tylko nad tym jak komuś coś świsnąć. Podatek RTV to haracz dla manioulantów i popisujesz się na forum, że nie potrafisz już samodzielnie myśleć. Przecież wystarczy np. Wprowadzić dekodery. PIS chce swoje gęby pokazywać w TV to niech sam za to płaci. Przecież od 27 lat telewizja publiczna to tylko ogłupianie, kretyńskie seriale i punkt widzenia rządzącej partii.
AnonimSalwador
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.12 23:43 Odpowiedz
Lisu ty pisuarowski imbeculu po 1. Tam jest co oglądać w telewizji i nie to telewizja propagandowa beznadziejnego rządu 2. Pomoc dla rodzin najczęściej dostają ci co jej naprawdę potrzebują a u nas dostaje każdy, niezależnie ile zarabia 3. Nie słyszałem by w jakimś państwie europejskim budowano dla rodzin, co najwyżej dla tych co ledwo na czynsz mają Najpierw sprawdź fakty a potem się wypowiadaj
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3224
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.12 22:12 Odpowiedz
Płać na 500+ nie mając dzieci, buduj mieszkania+ choć sam masz do spłacenia kredyt na dom, którego nikt ci za pół darmo nie wybudował, płać na autostrady z których prywatne firmy mają zyski, a ty stoisz w kilometrowych korkach, a teraz jeszcze trzeba płacić na telewizję, której się nie oglada. Ręce opadają.
AnonimLisu
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.12 22:42
To emigruj a nie jęcz. Wszędzie gdzie wyemigrujesz barani łbie zapłacisz OBOWIĄZKOWY abonament. Wszędzie gdzie wyemigrujesz państwo płaci pieniądze dla rodzin i buduje dla nich mieszkania. Tylko platformiana mafia w Polsce hodowała niewolników i wtedy było ci dobrze.
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3224
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.13 00:00
W Wielkiej Brytanii zgłosiłem, że nie mam telewizora i nie płacę abonamentu. Więc jednak nie wszędzie.
dragon22dragon22
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 159
Zarejestrowany:
2014-02-10 20:04:36
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.12 21:56 Odpowiedz
Ja pi.. Do czego jeszzce się posunie ta neokomuna? A dlaczego utrzymywanie mediów propagandowych nie powinno być płacone przez posłów i dzialaczy partii?
AnonimLisu
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.12 22:44
Zakuty platfonserski łbie, w każdym kraju abonament rtv jest OBOWIĄZKOWY.