REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-04 07:02 | Telefony | roaming
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Czas połączenia w roamingu sztucznie wydłużany?

Europejscy użytkownicy telefonów komórkowych spędzili pierwsze wakacje bez dodatkowych opłat roamingowych. Według badania Eurobarometr Flash, znacząco zwiększyła się liczba połączeń telefonicznych w roamingu. Więcej na ten temat pisaliśmy: Tutaj. Pytanie tylko ile w tym sztucznie wydłużonego czasu, poprzez odegranie nagranej rozmowy właśnie. O takim dziwnym zjawisku w roamingu poinformował redakcję Niebezpiecznik.pl jeden z Czytelników, któremu przytrafiła się nietypowa sytuacja.

"Dzisiaj w trakcie rozmowy telefonicznej do Polski, po 2 - 3 min rozłączyło mnie i odtworzyło całą rozmowę od początku do końca, gdzie było słychać tylko i wyłącznie mojego rozmówce. Mój głos nie był słyszany" - otrzymał wiadomość od czytelnika Portal Niebezpiecznik.pl.

W podobnym tonie wypowiadają się komentujący pod tekstem. Także w Sieci pojawia się coraz więcej głosów o nietypowym zjawisku podczas wykonywania rozmów głosowych w roamingu. Użytkownicy będący za granicą z telefonami polskich operatorów dzwonią do kraju, a następnie z bliżej nieokreślonych przyczyn są rozłączani, by potem w słuchawce usłyszeć zapis dotychczasowej rozmowy.

Deja vu? A może ktoś naprawdę kombinuje po drugiej stronie? Zdarzenie występuje tylko na rozmowach międzynarodowych (roaming), a więc nie jest spowodowane lokalnie zainstalowaną aplikacją na telefonie dzwoniącego. Według portalu Niebezpiecznik.pl podejrzana sytuacja nie jest związana z podsłuchem, a ze sztucznym wydłużaniem połączenia roamingowego. Winny jest pośrednik w połączeniach roamingowych, który w ten sposób podwyższyć opłatę za połączenie.

źródło: Niebezpiecznik.pl

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | roaming Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 770

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)