REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-06-14 08:54 | Rynek | nauka | edukacja | technologia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Cyfrowa platforma edukacyjna Edupolis dla szkół działa w kujawsko-pomorskim

Im więcej inwestycji w cyfrowe narzędzia do nauki, takie jak platforma edukacyjna Edupolis, tym lepszy start uczniów w dorosłość. Rozwój umiejętności cyfrowych u dzieci powinien być priorytetem. Jednak z danych UE wynika, że szkoły wciąż nie są wystarczająco dobrze wyposażone w nowoczesne narzędzia.

Ważne informacje:

  • zakończono pilotaż platformy edukacyjnej Edupolis w kujawsko-pomorskim;
  • samorządy powinny inwestować w cyfrowe rozwiązania dla szkół;
  • na Edupolis znajduje się ponad 7 tys. materiałów edukacyjnych;
  • może z niej korzystać ponad 600 szkół, 120 tys. uczniów i 10 tys. nauczycieli z regionu;
  • Edupolis to już czwarta z kolei platforma edukacyjna opracowana przez Young Digital Planet w Polsce.

Mniej niż 15% uczniów w Unii Europejskiej ma możliwość korzystania z internetu w swojej placówce – wynika z informacji Eurostatu i Komisji Europejskiej. Ponad 60% 9-latków nie dysponuje odpowiednim sprzętem komputerowym i nie ma dostępu do szerokopasmowego internetu.

Czym skorupka za młodu…

Tymczasem posiadanie cyfrowych umiejętności to obecnie podstawowy wymóg wobec kandydatów do pracy. Według danych UE są one niezbędne w przypadku 90% stanowisk. Dodatkowo szacuje się, że do 2020 r. zabraknie 825 tys. informatyków.

Nie należy zatem pytać, czy samorządy powinny inwestować w cyfryzację szkół, ale jak najlepiej mogą to robić. Odpowiedź na to pytanie znalazły już władze województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie w maju zakończył się pilotaż platformy edukacyjnej Edupolis dostarczonej przez Young Digital Planet.

Przedstwiciele Young Digital Planet prezentują zalety cyfrowej edukacji
Przedstwiciele Young Digital Planet prezentują zalety cyfrowej edukacji

- Nie ma ucieczki przed wprowadzaniem technologii ICT do edukacji. W województwie kujawsko-pomorskim patrzymy na to zagadnienie kompleksowo - mówi Ryszard Rumiński, Zastępca Dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Transportu i Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. – Wdrożenie platformy edukacyjnej Edupolis to kolejny etap naszych inwestycji w nowoczesne rozwiązania dla placówek szkolnych. Kujawsko-Pomorska Platforma Edukacyjna umożliwia optymalne wykorzystanie tablic interaktywnych, kupionych w ramach naszego projektu, których szkoły używają od pewnego czasu. Platforma zapewnia ciekawe treści oraz narzędzia do tworzenia lekcji, jak również do komunikacji między nauczycielami i uczniami.

Platforma Edupolis to pomoc dla nauczycieli. - Średnio przygotowują się oni do zajęć dydaktycznych przez 7 godz. 5 minut - mówi Jolanta Gałecka, ekspert edukacyjny Young Digital Planet. - Wyobraźmy sobie, że czas ten zostanie znacznie skrócony, a pedagog będzie mógł przeznaczyć pozostałe godziny na efektywniejszą pracę z uczniami. To jeden z celów, jakie stawialiśmy sobie budując platformę edukacyjną Edupolis. Cyfryzacja edukacji jest nieuniknionym trendem na całym świecie. - Cieszy nas, że samorządowcy, a także nauczyciele, rozumieją potrzebę zapewniania szkołom dostępu do nowych technologii - mówi Kuba Pancewicz, Prezes Zarządu Young Digital Planet. – Jestem przekonany, że platforma edukacyjna Edupolis będzie dobrze służyć uczniom i nauczycielom. To fantastyczne, że Young Digital Planet ma swój wkład w cyfryzację szkół.

Edupolis – inspiracja i źródło wiedzy

Nauczyciele mogą przygotowywać atrakcyjne lekcje, zajęcia, projekty, a nawet gry terenowe korzystając z ponad 7 tys. zasobów umieszczonych na platformie. Obejmują one różne obszary edukacyjne (m.in. język polski, muzyka, plastyka, wiedza o społeczeństwie, przyroda, matematyka, zajęcia komputerowe i techniczne, wychowanie fizyczne, etyka, język angielski i niemiecki). Uzupełnieniem tej bazy jest Portal Wiedzy o Regionie, dzięki któremu uczniowie dowiadują się więcej o miejscu, w którym mieszkają.

Kujawsko Pomorska Platforma Edukacyjna (KPPE) Edupolis obejmuje ponad 600 szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego, 120 tys. uczniów i 10 tys. nauczycieli. Projekt został zrealizowany dla Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego w ramach zamówienia publicznego na „Utworzenie Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej wraz z treściami edukacyjnymi oraz systemem ich dystrybucji”. Przedsięwzięcie o wartości blisko 8 mln zł było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa kujawsko-pomorskiego i partnerów projektu.

źródło: Young Digital Planet

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | nauka | edukacja | technologia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)