REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-12 07:43 | Rynek | rynek | cybersec
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

CYBERSEC 2017: Alior Bank - Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes

Panele z udziałem przedstawicieli rządu, najnowsze rozwiązania technologiczne z różnych branż, prelegenci z całej Europy i ponad 1000 uczestników – we wtorek zakończyło się III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – Cybersec 2017 w Krakowie, na którym podejmowane były najbardziej aktualne wyzwania płynące z cyfrowego świata. Partnerem konferencji był Alior Bank.

Zakończyło się III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa

Debaty odbywały się w ramach czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes. Ich głównym celem było wypracowanie strategicznych rekomendacji dla działań w cyberprzestrzeni. Przed takimi wyzwaniami stoi także Alior Bank.

Pierwszego dnia forum w panelu „Innovation & cybersecurity - potential of the CEE region” udział wziął Michał Chyczewski, wiceprezes Zarządu, pełniący obowiązki prezesa Alior Banku. W debacie poświęconej innowacjom podkreślał, że Alior Bank, zgodnie z ogłoszoną strategią „Cyfrowy buntownik”, zamierza inwestować 100 mln zł rocznie w technologie IT i innowacje.

Macierewicz - podjęliśmy decyzje o utworzeniu wojsk cybernetycznych

- Zarządzamy innowacjami w dwóch obszarach. W obszarze wewnętrznym zachęcamy naszych pracowników do przedstawiania nam ciekawych pomysłów, w które możemy zainwestować, natomiast w zewnętrznym nastawiamy się na współpracę z firmami, które nie są bankami, ale oferują klientom ciekawe produkty finansowe. Chcemy z nimi łączyć siły i wprowadzać nowe produkty bądź usługi dla klientów – mówił podczas forum Cybersec Bruno Ferreira, dyrektor zarządzający Pionem Rozwoju Korporacyjnego Alior Banku.

W debacie „Blank cheque for cybersecurity in the financial sector?” uczestniczył Grzegorz Jasiulewicz, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Elektronicznego Alior Banku. - Należy podkreślić fakt, że polska bankowość jest naprawdę bezpieczna – zaznaczył podczas dyskusji.

B.Szydło - powstanie departament do spraw cyberbezpieczeństwa

Eksperci Alior Banku uczestniczyli także m.in w sesjach networkingowych business 2 business z przedstawicielami startupów i mniejszych firm oraz w warsztatach edukacyjnych dla seniorów. W jury konkursu opartego na 3-minutowych prezentacjach startupów zasiadał Bruno Ferreira.

Podczas konferencji dużą popularnością wśród odwiedzających cieszyło się stoisko Alior Banku, na którym można było przyjrzeć się z bliska nowinkom technologicznym prezentowanym przez bank. Zainteresowani mogli zobaczyć jak działają m.in. interaktywne lustra – ekrany Abyss Glass z wizualizacjami produktów w ramach programu pilotażowego „Wyszukane przez Alior Bank”. Eksperci banku zaprezentowali także prototyp urządzenia kryptograficznego służącego do autoryzacji transakcji dla klientów biznesowych, stworzonego w celach poprawy bezpieczeństwa, a także powstałą we współpracy z firmami IBM i Apple aplikację Open Account, która umożliwia obsługę klienta w dowolnym miejscu i czasie.

źródło: Alior Bank

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek | cybersec Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 199

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)