REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-04-13 15:44 | Rynek | ibm | cloud | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

CryptoMind oferuje rozwiązania dla cyberbezpieczeństwa dzięki chmurze IBM

CryptoMind, warszawska firma działająca w obszarze cyberbezpieczeństwa rozpoczęła współpracę z IBM (NYSE: IBM), wybierając chmurę IBM dla swojej aplikacji UseCrypt udostępnianej po raz pierwszy w formie usługi o zasięgu globalnym.

Rozwiązanie UseCrypt w Polsce jest dostępne w katalogu IBM Bluemix w chmurze IBM działając na serwerach bare metals. CryptoMind jest pierwszą polską firmą, oferującą w pełni zabezpieczoną i zaszyfrowaną infrastrukturę informatyczną, odporną na wszystkie dotychczas znane metody kryptograficzne.

CryptoMind to spółka wyspecjalizowana w ochronie danych. Za pośrednictwem swojego flagowego produktu, udostępnianego w modelu chmurowym aplikacji UseCrypt, dostarcza specyficzne, w pełni autorskie mechanizmy szyfrowania. Dzięki prostocie interfejsu i wysokiej skuteczności UseCrypt może być z powodzeniem stosowany na rynku konsumenckim i biznesowym, jak również przez organizacje publiczne.

Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa rośnie, ponieważ według szacunków analityków, w ciągu najbliższych pięciu lat liczba niebezpiecznych incydentów sieciowych podwoi się .

Myśląc o dalszym rozwoju CryptoMind potrzebowało bezpiecznej infrastruktury dostarczanej w modelu chmurowym. Wśród priorytetów firmy była skalowalność i efektywność platformy, co pozwoliłoby na zwiększanie dostępności UseCrypt. Firma chciała, by z jej produktu mogli korzystać klienci w całej Unii Europejskiej, potrzebowała więc rozwiązania o zasięgu międzynarodowym.

CryptoMind wybrało chmurę IBM, która umożliwia programistom tworzenie i uruchamianie nowoczesnych aplikacji i usług, zapewniając natychmiastowy dostęp do zasobów obliczeniowych i narzędzi potrzebnych do szybkiego wdrażania rozwiązań oraz ich późniejszego rozbudowywania.

Warszawska firma potrzebuje odpowiedniej wydajności i nastawia się na wzrost liczby klientów, dlatego wybrała serwery IBM Bluemix Bare Metal. To dedykowane maszyny klasy enterprise, które gwarantują nie tylko właściwą moc obliczeniową, ale również fizyczne oddzielenie od serwerów wykorzystywanych przez innych klientów, co jest sprawą kluczową z punktu widzenia wymogów bezpieczeństwa danych. Infrastrukturę wybraną przez CryptoMind uzupełniają maszyny IBM Bluemix Virtual Servers.

Świadczenie usług w branży cyberbezpieczeństwa wymaga spełnienia szeregu wymogów, w tym prawnych. Chmura IBM odpowiada naszym oczekiwaniom w tym zakresie, zapewnia niezawodność, a jednocześnie pozwala na stały rozwój. Co ważne, jej elastyczność nie polega jedynie na zwiększaniu dostępnych mocy, ale umożliwia też „skalowanie w dół”, co jest dla nas bardzo ważne z biznesowego punktu widzenia – mówi Krzysztof Surgowt, prezes firmy CryptoMind.

Oprócz elastycznego dostępu do mocy obliczeniowych chmura IBM zapewnia CryptoMind możliwość korzystania z ponad 150 rozwiązań i aplikacji, które posłużą firmie w tworzeniu kolejnych produktów. Zyskała ona także dostęp do sieci centrów przetwarzania danych IBM i będzie mogła rozwijać swoją działalność nie tylko w ramach Unii Europejskiej, ale również w skali globalnej.

Z wykorzystaniem naszej chmury obliczeniowej start-upy oraz firmy o ugruntowanej pozycji na rynku mogą przenieść swoją działalność na zupełnie nowy poziom – mówi Piotr Łaszczewski, Cloud Business Unit Leader, IBM Polska i Kraje Bałtyckie – Naszym klientom dostarczamy rozwiązania w pełni dopasowane do ich potrzeb i wymogów branż, w których działają, dzięki czemu są w stanie efektywnie prowadzić biznes jutra – dodaje.

źródło: IBM Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | ibm | cloud | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 50

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)