REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-05-24 08:43 | PDA & Navi | cisco | komunikator
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Cisco Spark - nowe funkcje w aplikacji do komunikacji

Cisco ogłosiło dostępność nowej wersji Cisco Spark, narzędzia do współpracy, które integruje komunikację za pośrednictwem chatu, wideo oraz rozmów telefonicznych, umożliwiając elastyczną i efektywną wymianę informacji w firmach. Cisco Spark to aplikacja chmurowa oferowana w modelu subskrypcyjnym. Ponadto, Cisco wprowadza rozwiązanie Cisco Spark Board oraz Cisco Spark Meetings, które wraz z aplikacją Cisco Spark tworzą pierwszą na rynku, kompletną cyfrową platformę do współpracy.

Cisco Spark
Cisco Spark

Spotkania - zarówno te twarzą w twarz, jak i wirtualne - to najczęstsza forma współpracy zespołowej. Obecnie spotkania są jednak mało efektywne ze względu na częsty brak struktury organizacyjnej: od przygotowania planu, zorganizowania spotkania, po jego przeprowadzenie i zarejestrowanie wyników. Cisco Spark wychodzi naprzeciw tej tendencji, oferując platformę współpracy zarówno przed, w trakcie, jak i po spotkaniu.

Cisco Spark
Cisco Spark

Według raportu Harvard Business Review z 2016 roku, 72 proc. menedżerów uważa, że efektywna komunikacja zespołowa w firmie zyskała na znaczeniu w ciągu ostatnich dwóch lat. 68 proc. z nich twierdzi, że dotyczy to również współpracy z zewnętrznymi podmiotami, takimi jak firmy partnerskie, dostawcy, konsultanci i klienci, a także pracownikami mobilnymi. Podstawowe zastrzeżenia wobec powszechnie wykorzystywanych narzędzi do współpracy to: brak integracji z procesami biznesowymi (38 proc.), brak dopasowania do stylu pracy użytkowników (35 proc.), a w efekcie niechęć do korzystania z nich przez pracowników (44 proc.).

Cisco Spark
Cisco Spark

Najnowsza generacja narzędzi do współpracy jest oparta na chmurze i w pierwszej kolejności przystosowana do współpracy z urządzeniami mobilnymi oraz otwarta na możliwość integracji z różnymi procesami biznesowymi. Wg prognoz, wartość globalnego rynku rozwiązań do współpracy w latach 2016-2020 wzrośnie dwukrotnie, osiągając poziom 50 mld USD.

Nowe funkcje Spark

Cisco Spark łączy różne kanały komunikacji, takie jak chat, wideo, rozmowy telefoniczne oraz współdzielenie treści i danych, w jednej aplikacji. Jest ona niezależna od wykorzystywanych przez użytkownika urządzeń i systemów operacyjnych. Może działać pod kontrolą Windows, iOS, Android, a także jako klient webowy. Dzięki otwartemu interfejsowi API może być integrowana z różnymi dodatkowymi aplikacjami. Na stronie https://depot.ciscospark.com użytkownicy mogą znaleźć listę wspieranych, już zintegrowanych aplikacji takich, jak m.in Box, Dropbox, GitHub, Google Drive, Jira, OneDrive, Salesforce Alerts, Twitter, SmartSheet, Splunk, łącznie z narzędziami do lokalizacji i słownikami.

Cisco Spark Board

Wraz z nową wersją Cisco Spark, Cisco wprowadza Cisco Spark Board. Narzędzie Cisco Spark Board powstało, aby uporządkować chaos w salach konferencyjnych i połączyć pokoje fizyczne z wirtualnymi. Cisco Spark Board to bazujące na chmurze urządzenie typu „all-in-one”, które umożliwia:

  1. Bezprzewodowe współdzielenie ekranu przez wszystkich użytkowników z dowolnego miejsca.

Przebywając w pobliżu dowolnego urządzenia Cisco Spark Board na świecie, niezależnie kto jest jego właścicielem, można udostępniać widok ekranu za pomocą jednego kliknięcia. Urządzenie rozpozna przebywającego w jego zasięgu użytkownika wysyłając komunikat powitalny. Nie jest wymagany Bluetooth, Wi-Fi ani połączenie sieciowe. Współdzielenie ekranu kontrolowane jest przez użytkownika z poziomu własnego komputera PC, Mac, tabletu lub smartfona. Udało się to osiągnąć integrując platformę Cisco Spark z przełomową technologią ultradźwiękowej bezprzewodowej współpracy (ultrasound wireless pairing technology). Piloty zdalnego sterowania to już przeszłość.

  2. Korzystanie z interaktywnej multimedialnej tablicy edytowalnej przez wszystkich użytkowników.

Tablice interaktywne (Whiteboard) wykorzystywane są często w pracy nad nowymi pomysłami. Jednak tablice oparte na tradycyjnych technologiach okazują się problematyczne w obsłudze. Do prezentowanej idei łatwo jest dołączyć zdjęcie, ale zapisanie efektów pracy i współdzielenie informacji z odpowiednimi osobami często jest trudne. A co jeśli autor chce po jakimś czasie wrócić do pomysłu i zaprezentować jego zmodyfikowaną wersję? Niestety dostępne wcześniej rozwiązania okazały się zbyt trudne w obsłudze i nie zyskały popularności.

Dlatego Cisco Spark Board został zaprojektowany w sposób umożliwiający bezpieczne współdzielenie i edytowanie treści:

 • Praca na odległość? To nie problem. Każdy może dodać coś od siebie w czasie rzeczywistym, nawet korzystając ze smartfona. Posiadając zainstalowaną aplikację Cisco Spark, użytkownicy mogą korzystać z interaktywnej tablicy w dowolnym momencie.
 • Informacje opublikowane na tablicy są automatycznie zapisywane, przechowywane i dostępne dla wszystkich członków zespołu. W dowolnym momencie można przerwać pracę i wrócić do edycji później, a także modyfikować wprowadzone wcześniej treści.
 • Nawiązanie połączenia wideo z innymi osobami podczas wprowadzania informacji na tablicy? Korzystając z Cisco Spark Board można to zrobić bez problemu.
 • Dzięki zastosowaniu wiodących w branży mechanizmów szyfrowania transmisji, Cisco Spark zapewnia, że każde dotknięcie tablicy jest chronione i zabezpieczone przed niepowołanymi osobami.
 • 3. Najwyższej jakości dźwięk i wideo.

Cisco Spark Board zapewnia wysoką jakość odtwarzania dźwięku i wideo przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. System jest wyposażony w szerokokątną kamerę wideo 4K niepowodującą zniekształceń obrazu oraz zestaw mikrofonów rejestrujących i technologię VoiceTrack, która zapewnia, że nasz przekaz dotrze do odbiorcy w doskonałej jakości. Instalacja systemu sprowadza się do przymocowania urządzenia do ściany i podłączenia do sieci.

Poza łatwością obsługi i funkcjonalnością, dodatkowym atutem Cisco Spark Board, jest jego wzornictwo, które w tym miesiącu zostało wyróżnione nagrodą Red Dot Design Award "Best of the Best" za innowacyjny design.

Cisco Spark Meetings

Spotkanie to tylko jeden z elementów całego ciągu interakcji i współpracy. Aby wspierać cały proces komunikacji, Cisco wprowadza Cisco Spark Meetings. Dodając popularne funkcje znane z Cisco WebEx, rozszerzono funkcjonalność spotkań, aktywnie wykorzystując również czas poprzedzający spotkanie i czas po spotkaniu. Dzięki temu powstał zupełnie nowy sposób komunikacji. Stało się to możliwe dzięki unikalnej integracji rozwiązań sprzętowych, oprogramowania, aplikacji i usług chmurowych. Ponieważ usługa dostarczana jest przez platformę Cisco Spark, odpowiedni poziom bezpieczeństwa i niezawodności jest gwarantowany.

 • Cisco Spark Meetings to „kieszonkowa” wersja Cisco Spark Board. Umożliwia grupowe korzystanie z interaktywnej tablicy – nawet jeśli nikt nie posiada Cisco Spark Board. Cisco Spark Meetings to integralny element wszystkich aplikacji Cisco Spark.
 • Po wprowadzeniu do aplikacji planowanego spotkania, tworzona jest specjalna przestrzeń pozwalająca na publikację jego programu, zaproszenie do udziału wszystkich wymaganych osób, współdzielenie związanych ze spotkaniem dokumentów i plików oraz wymianę ewentualnych uwag za pośrednictwem mechanizmu chat.
 • To niezwykle proste w obsłudze rozwiązanie. Spotkanie rozpoczyna się za pomocą jednego kliknięcia.
 • Spark umożliwia zarejestrowanie i zapisanie wyników efektywnej burzy mózgów podczas spotkania.
 • Komentarze, wnioski, sprawdzanie postępów, notatki – wszystko, co niezbędne przy długotrwałej współpracy dostępne w jednym miejscu.

źródło: Cisco

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | cisco | komunikator Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 20

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)