REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-04-27 04:29 | PDA & Navi | bitdefender | cloud
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Chmura - czy nie jesteśmy zbyt naiwni umieszczając poufne dane na serwerach?

O przykrych konsekwencjach niewiedzy przekonali się ostatnio użytkownicy Microsoft’s Docs.com, którzy przechowywali tam swoje dane bez odpowiedniego zabezpieczenia. Z usługi wypłynęły bowiem miliony dokumentów zawierających poufne informacje osobiste (w tym hasła, numery ubezpieczenia społecznego, daty urodzenia, wyciągi z karty kredytowej, szczegóły medyczne itp.).

Serwis Docs.com, podobnie jak Dysk Google, czy Dropbox, służy do prezentacji dokumentów Word, Excel, PowerPointa czy PDF. Z tą jedną różnicą, że w chmurze Microsofta wgrane dokumenty są domyślnie dostępne publicznie, dopóki samemu się tego nie zmieni.

Dziś korzystanie z zapisu danych w chmurze to nic nadzwyczajnego. Ale czy nie jesteśmy zbyt naiwni umieszczając poufne dane na publicznych serwerach? Może warto jednak poświęcić kilka sekund, aby rozważyć, co się stanie gdy już klikniemy przycisk „ok”, a nasze informacje staną się dostępne dla milionów użytkowników?

Wszyscy codziennie jesteśmy zasypywani pojawiającymi się komunikatami i ostrzeżeniami, które pytają nas, czy naprawdę jesteśmy pewni tego, co zamierzamy zrobić. Dlatego trudno jest odróżnić wartościowe informacje od zwykłego spamu i przez to uśpiona została nasza czujność – nie myślimy już o tym jakie ryzyko niesie za sobą kliknięcie opcji „Nie pokazuj tej wiadomości ponownie”.

I tak też zapewne stało się w przypadku użytkowników Docs.com. Gdy na początku użytkowania, Microsoft poinformował ich o upublicznianiu dokumentów, automatycznie zaznaczyli „Nie pokazuj tej wiadomości ponownie” i nieświadomi zagrożenia, beztrosko korzystali z zalet przechowywania dokumentów w chmurze.

Jaka płynie z tego nauka?

Nawet jeżeli korzystasz z rozwiązań innych producentów, warto sprawdzić ustawienia konta w chmurze i zmienić na opcję z ograniczeniami. Oznacza to, że ​​użytkownik, który chce wyświetlić plik, musi mieć link do dokumentu lub zostać bezpośrednio wskazany przez autora dokumentu. Żeby utrudnić dostęp do konta i umieszczonych tam informacji, warto zainstalować również program antywirusowy zapewniający ochronę przed cyberatakami. Zapobiegniemy dzięki temu przypadkowemu udostępnianiu plików i trafieniu ich w niepowołane ręce hakerów, którzy z pewnością nie przepuszczą okazji do zyskania darmowego źródła danych.

Źródło:
https://hotforsecurity.bitdefender.com/blog/users-leak-sensitive-data-via-microsoft-document-sharing-site-17850.html?cid=soc%7Cc%7Cfb%7CH4S

Autor Informacji: Bitdefender

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | bitdefender | cloud Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimJa
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.27 15:57 Odpowiedz
Wszystko jest w Internetach
AnonimWiedzacy
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.27 08:38 Odpowiedz
Cyfrowi ekshibicjoniści .

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 20

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)