REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2018-01-12 14:02 | PDA & Navi | cisco | ces2018 | technologia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

CES 2018: Cisco - od samochodu nowej generacji po szerokopasmowe sieci przyszłości

Cisco zaprezentowało swoje najnowsze rozwiązania podczas największych światowych targów elektroniki CES, które odbywają się w Las Vegas w dniach 9 - 12 stycznia. Wśród nowości Cisco znaleźć można m.in. platformę sieciową dla pojazdów nowej generacji, aplikację Cisco Kinetic dla miast oraz innowacje w zakresie usług wideo opartych na aplikacjach w chmurze.


Hyundai i Cisco opracowują hiper-połączony pojazd nowej generacji

Połączenie kompetencji sieciowych Cisco i doświadczenia Hyundaia w dziedzinie motoryzacji zaowocowało stworzeniem platformy, która umożliwia dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla pojazdów nowej generacji. Platforma, dzięki zastosowaniu wielowarstwowych zabezpieczeń i najnowszych technologii sieciowych, jest wysoce konfigurowalna i bezpieczna. Umożliwia to elastyczność w zakresie projektowania i tworzenia nowych usług dla pojazdów przyszłości. Dostarczane bezprzewodowo aktualizacje pozwolą skrócić czas wprowadzania innowacji na rynek. Rozwiązanie będzie dostępne w 2019 r. w wybranych modelach samochodów Hyundai.

Nowe rozwiązania do automatyzacji sieci dla dostawców usług

Aby uprościć operacje i przyspieszyć wprowadzanie nowych produktów na rynek usługodawcy korzystają obecnie z infrastruktury chmurowej, wykorzystując chmury prywatne, publiczne lub chmurę hybrydową. Dzięki platformie Cisco® Infinite Video dostawcy usług mogą korzystać z wirtualnego zestawu chmur, aby dostarczać w bezpieczny sposób najlepszej jakości treści wideo do wszystkich urządzeń konsumenckich z jednej platformy. Platforma znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku streamingu wideo OTT rozwiązań DVR w chmurze, umożliwiając klientom strumieniowe przesyłanie nagrań wideo z chmury do dowolnego urządzenia.

Większa wydajność dla operatorów telewizji kablowej

Cisco wprowadza nowy, elastyczny plan licencjonowania Infinite Broadband Unlocked (IBU) dla dostawców usług kablowych korzystających z rozwiązań Cisco Converged Broadband Router (cBR-8). Dzięki temu mogą oni konkurować z systemami światłowodowymi w zakresie dostarczania usług wideo i głosowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli licencjonowania, które wymagają od operatorów kablowych zakupu wielu licencji przepustowości dla każdej grupy usług, IBU ma tylko jeden typ licencji oparty na zużyciu przepustowości. Po raz pierwszy operatorzy kablowi mają możliwość wykorzystania pojemności swoich platform CCAP bez ograniczeń i bez ponoszenia dodatkowych kosztów licencyjnych.

Podczas Targów CES 2018 Cisco zaprezentowało również platformę Cisco Kinetic wykorzystującą potencjał IoT, rozwiązanie Jasper Control Center oraz innowacje z zakresu bezpieczeństwa.

źródło: Cisco

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | cisco | ces2018 | technologia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 189

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)