REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-10-19 12:18 | PDA & Navi | bank | aplikacja
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3

BZWBK - ruszyła wideoweryfikacja, wystarczy pokazać twarz i dowód

Klienci indywidualni oraz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą założyć konto bankowe w Banku Zachodnim WBK przy pomocy wideoweryfikacji wykorzystującej metody biometrii twarzy. To kolejny, po biometrii głosowej i odcisku palca, biometryczny sposób weryfikacji tożsamości.

- Nieustannie pracujemy, testujemy i wprowadzamy nowoczesne narzędzia i usługi, które sprawią, że korzystanie z produktów i usług bankowych będzie jeszcze łatwiejsze. Takimi z pewnością są rozwiązania biometryczne, które dla klientów nie są nowością. Warto jednak podkreślić, że wraz za cyfrową transformacją powinny iść także zmiany w przepisach prawa. Tylko wtedy będzie można w pełni korzystać z technologicznych możliwości nowoczesnych narzędzi – mówi Krzysztof Polcyn odpowiedzialny za tworzenie cyfrowej tożsamości w Banku Zachodnim WBK.

Wystarczy pokazać twarz i dowód

Wideoweryfikacja to innowacyjny sposób potwierdzania tożsamości, który polega na potwierdzaniu autentyczności danych z dowodu osobistego i porównaniu wizerunku z dokumentu z rzeczywistym wyglądem klienta za pomocą kamery komputera. Potwierdzenie tożsamości poprzez wideoweryfikację w Banku Zachodnim WBK odbywa się aż na trzech poziomach: biometrycznego porównania wizerunku klienta ze zdjęciem z dowodu osobistego, sprawdzenia autentyczności danych z dowodu w bazach zewnętrznych oraz identyfikacji klienta przez doradcę banku.

Z tej wygodnej formy zakupu wybranych produktów w Banku Zachodnim WBK (Konto Jakie Chcę oraz Firmowe Konto Godne Polecenia) będzie można skorzystać, wypełniając wniosek dostępny na www.bzwbk.pl. Po wypełnieniu wniosku wystarczy wybrać opcję weryfikacja w rozmowie wideo z doradcą,. W tym momencie nastąpi połączenie z doradcą, a klient zostanie poproszony o wyrażenie zgody na wykorzystanie kamery w urządzeniu do potwierdzenia jego tożsamości przy wykorzystaniu dowodu osobistego pokazanego do kamery. Po pozytywnej weryfikacji tożsamości zostanie wygenerowana umowa, którą doradca zaprezentuje na ekranie. Klient – po zapoznaniu się z umową – będzie mógł słownie zaakceptować warunki i potwierdzić chęć zawarcia umowy. Umowa zostanie wysłana na wskazany adres e-mail. W większości przypadków z produktów będzie można korzystać od razu po zakończeniu rozmowy z doradcą.

Bank poznaje już klientów po głosie i palcu

- Przez bankowość na najwyższym poziomie klient ma na myśli nie tylko atrakcyjną ofertę produktową, ale sprawny kontakt z bankiem, dzięki czemu wybraną sprawę może załatwić łatwo i szybko. Dlatego w Banku Zachodnim WBK wdrażamy już trzecią – po biometrii głosu i linii papilarnych – technologię biometryczną. To bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu m.in. szybko założymy konto bankowe – wystarczy tylko laptop z kamerką oraz dowód osobisty. Wszystko bez wychodzenia z domu i w wybranym przez klienta czasie – mówi Maciej Pietrucha, dyrektor Multikanałowego Centrum Komunikacji w Banku Zachodnim WBK.

W Multikanałowym Centrum Komunikacji Banku Zachodniego WBK klienci mogą już identyfikować się z wykorzystaniem biometrii głosowej. Bank wykorzystuje metodę automatycznego uwierzytelniania tożsamości osoby na podstawie charakterystyki głosu. Z kolei użytkownicy BZWBK24 mobile mogą za pomocą odcisku palca zalogować się do aplikacji na urządzeniach z systemem iOS i Android.

źródło: BZWBK

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3 (głosy: 1)
Tagi: | bank | aplikacja Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3
Komentarze: 3 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimahmed
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.20 07:09 Odpowiedz
Same pierdoły oferują te banki...a oprocentowanie środków skandaliczne, prawie 0 %.
Anonimpabloki
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.19 14:13 Odpowiedz
Robi sie niebezpiecznie. Przetwarzanie wizerunku i danych biometrycznych nie jest bezpiecznym rozwiązaniem . Wystarczy wyciek tych danych .
swenswen
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 448
Zarejestrowany:
2014-01-14 11:33:26
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.10.19 13:42 Odpowiedz
W niektórych bankach taka opcja jest już dostępna 100 lat. Tylko jeśli kasjerka Cię zna.Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 266

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)