REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2013-06-28 10:34 | Taryfy | blackberry | ios | android
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

BlackBerry Secure Work Space zabezpiecza iOS i Android

BlackBerry ogłosiła dostępność nowego rozwiązania zabezpieczającego, które odseparowuje służbowe oraz osobiste aplikacje i dane na platformach iOS i Android. Secure Work Space dla iOS i Android to nowa opcja w ramach Blackberry Enterprise Service 10 (wersja 10.1.1), która oferuje użytkownikom korzystającym z własnych urządzeń komunikacyjnych rozwiązanie charakteryzujące się najlepszym połączeniem bezpieczeństwa, użyteczności i całkowitych kosztów utrzymania. BlackBerry zaprojektowało rozwiązanie Secure Work Space, aby wyjść naprzeciw potrzebom CIO odnośnie zarządzania, bezpieczeństwa i kosztów oraz oczekiwaniom pracowników co do użyteczności i funkcjonalności.

Od momentu uruchomienia w styczniu 2013, klienci na całym świecie zainstalowali 18 000 serwerów BlackBerry Enterprise Service 10. Od tego samego momentu Secure Work Space dla systemów iOS i Android było testowane globalnie przez klientów BlackBerry, w tym przez zlokalizowaną w Holandii firmę e-office mobile b.v. Od 22 lat e-office tworzy wirtualne środowiska pracy dla swoich klientów. Aby mieć pewność, że są zawsze na czasie z mobilnymi potrzebami swoich klientów, e-office wzięła udział we wczesnym programie adaptacyjnym BlackBerry dla Secure Work Space.

Według firmy Forrester, Inc., w 2016 roku, 350 milionów pracowników będzie korzystało ze smartfonów, a 200 milionów będzie służbowo korzystało z własnych urządzeń. Secure Work Space oferuje rozwiązanie kwestii bezpieczeństwa w przypadku osób korzystających służbowo z własnych urządzeń mobilnych, umożliwiając firmom i organizacjom akceptację tego trendu bez narażania bezpieczeństwa. Obce interfejsy użytkownika przeszkadzają w korzystaniu z urządzenia, natomiast Secure Work Space dostarcza taki sam interfejs dla urządzeń na platformie iOS czy Android i dodatkowo integrację poczty elektronicznej (z uwzględnieniem odczytu załączników), kalendarza i kontaktów dla zwiększenia produktywności. Możliwy jest także bezpieczny dostęp do intranetu za pośrednictwem przeglądarki i możliwość edycji dokumentów przez BlackBerry Documents To Go. Wraz z odseparowanymi i kontrolowanymi w ramach kontenera Secure Work Space danymi korporacyjnymi, te standardowe aplikacje mogą być udostępnione każdemu użytkownikowi, wspólnie z innymi aplikacjami wybranymi przez firmę.

BlackBerry oferuje bezpieczeństwo na poziomach urządzenia, serwera i sieci. Rozwiązanie Secure Work Space wykorzystuje ten sam zaufany typ połączenia typu behind-the-firewall dostępny dla smartfonów BlackBerry i rozszerza funkcje BlackBerry zabezpieczające dane w spoczynku jak i w przesyle na urządzenia działające na platformach iOS i Android. Kontener Secure Work Space jest zarządzany za pośrednictwem BlackBerry Enterprise Service 10, przez co można prosto i wygodnie zarządzać wszystkimi urządzaniami z jednej konsoli.

Rozwiązanie Secure Work Space pozwala klientom oszczędzić wysiłku, zabiegów administracyjnych i kosztów, gdyż sprawia, że nie muszą już konfigurować i zarządzań drogą infrastrukturą VPN, aby umożliwić dostęp za pośrednictwem urządzeń mobilnych do danych i aplikacji za korporacyjnymi zaporami ogniowymi. Dzięki zarządzaniu mobilnością korporacyjną typu end-to-end, łatwości wdrażania i globalnemu wsparciu technicznemu, BlackBerry oferuje innowacyjne, bezpieczne i niezawodne rozwiązania dla firm i organizacji rządowych na całym świecie.

Dostępność
Oprgramowanie serwera BlackBerry Enterprise Service 10 jest do bezpłatnego pobrania. Opłata za roczną licencję na dostęp klienta (CAL – client access license) dla Secure Work Space wynosi $99 (sugerowana cena producenta) rocznie za jedno urządzenie. BlackBerry Enterprise Service 10 jest także dostępne jako próbny zestaw na okres sześćdziesięciu dni, obejmujący 50 licencji CAL na EMM Corporate (umożliwiający zarządzanie smartfonami z BlackBerry 10) oraz 50 licencji CAL na Secure Work Space.

źródło: BlackBerry

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | blackberry | ios | android Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 207

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)