REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-20 09:48 | PDA & Navi | play | aplikacja | nawigacja
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Bezpieczna Rodzina - aplikacja, którą pokochają wszyscy rodzice

Według polskiego prawa dziecko, które ukończyło 7 lat może samodzielnie poruszać się po mieście. Młodszemu musi towarzyszyć osoba, która ukończyła co najmniej 10 lat. Prawo a dojrzałość do takiej samodzielności nie są jednak równoznaczne. To rodzice najlepiej wiedzą, czy i w jakim stopniu dziecko jest na nią gotowe. Wrzesień to dobry moment, by przetestować zarówno samodzielność dziecka, jak i aplikację Bezpieczna Rodzina, dzięki której rodzic będzie miał większą kontrolę nad samodzielnymi powrotami dziecka ze szkoły.


Z aplikacją rodzic w każdej chwili może sprawdzi, gdzie się znajduje dziecko. Ponadto aplikacja, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, pozwala dziecku na błyskawiczny kontakt z rodzicem bez konieczności telefonowania. Zobaczcie, jak to działa. Dla abonentów Play aktywowanie aplikacji na 1 miesiąc jest bezpłatne, potem jej koszt to 19,90 zł miesięcznie.

Bezpieczna Rodzina
Bezpieczna Rodzina

Nowa klasa lub szkoła, nowi koledzy i mnóstwo pozalekcyjnych zajęć… Wydawałoby się, że początek roku szkolnego to stres przede wszystkim dla dzieci. Czy aby na pewno? Rodzice przeżywają to wydarzenie równie mocno. Dla wielu rodziców wrzesień to stresujący moment, w którym muszą podjąć decyzję o zwiększenie samodzielności dziecka. Czasem jest to zgoda na powrót ze szkoły bez opieki. Czasem na samodzielną podróż autobusem na zajęcia sportowe czy językowe, lub po prostu do dziadków czy znajomych.

Bezpieczna Rodzina
Bezpieczna Rodzina

Mój syn dojeżdża i wraca ze szkoły samodzielnie. Chociaż umówiliśmy się, że Szymon będzie meldował sms-em jak dotrze na miejsce, zdarza mu się zapomnieć… Zastanawiam się wtedy, czy wszystko w porządku, a syn jest po prosu pochłonięty testowaniem najnowszej gry na X-Boxie, czy może jednak coś się stało. To momenty, kiedy chciałabym mieć jakiś „radar”, za pomocą którego mogłabym sprawdzić, gdzie jest mój syn - mówi mama dziesięcioletniego Szymona.

Z myślą o takich właśnie mamach Play stworzył możliwość bezpłatnego przetestowania aplikacji Bezpieczna Rodzina. Za pomocą technologii GSM, GPS i WiFi lokalizuje ona telefon osoby, z którą zostanie powiązana. Jeśli jest nią dziecko, wystarczy jedno kliknięcie, by zobaczyć, gdzie dokładnie się ono znajduje.

Ponadto aplikacja pozwala tworzyć tzw. strefy bezpieczeństwa, w których dziecko może przebywać bez rodziców. Strefą taką może być np. obszar szkoły, podwórka, czy np. dom dziadków. Jeżeli dziecko opuści tę strefę, rodzic zostanie natychmiast powiadomiony i będzie mógł zainterweniować. Dzięki temu samodzielność dziecka można stopniować np. zwiększając mu powoli obszar, po którym może się poruszać bez opieki.

Staram się dawać mojemu dziecku w miarę dużo swobody i zachęcać do rozwijana swoich pasji. Bartek uwielbia futbol i jest bardzo dumny z tego, że gra w drużynie ze starszymi kolegami. Nie chce mu robić „obciachu” odprowadzając go na zajęcia, ale z drugiej strony chcę wiedzieć, czy jest tam, gdzie powinien oraz, że jest bezpieczny. – tłumaczy mama ośmiolatka.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina pozwala na wezwanie pomocy w ciągu zaledwie 3 sekund. SOS dotrze do Ciebie, a także do wskazanych wcześniej osób i odpowiednich służb. Komunikat zawiera dokładną lokalizację dziecka, wraz linkiem do filmu z otoczenia dziecka w momencie, kiedy wzywało pomocy.

Bezpieczną Rodzinę w Play można przetestować przez pierwszy miesiąc za darmo bez konieczności kontynuowania subskrypcji. Po tym czasie każdy kolejny miesiąc będzie kosztować 19,90 zł netto.

Więcej informacji o aplikacji można znaleźć na stronie www.bezpiecznarodzina.play.pl.

O aplikacji:

Bezpieczna Rodzina to usługa dzięki, której poznasz dokładne miejsce pobytu Bliskich bez względu na to w jakiej sieci mają telefony. Wystarczy użyć aplikacji mobilnej, wysłać SMS-a lub wejść na stronę www. Dzięki wykorzystywanym technologiom GSM, GPS i WiFi, usługę cechuje wysoka dokładność pomiaru. Usługa pozwala na stworzenie własnych stref bezpieczeństwa, dzięki temu natychmiast dowiesz się, gdy Bliski dotrze na miejsce lub je opuści. Bliski natomiast zyskuje dostęp do aplikacji Rodzinne S.O.S., dzięki której wezwie pomoc nawet w 3 sekundy a wezwanie SOS trafi do Ciebie oraz do wszystkich wskazanych wcześniej osób, a także do odpowiednich służb. Do zgłoszenia dołączone zostanie video, zdjęcie i lokalizacja.

źródło: Play

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | play | aplikacja | nawigacja Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 20

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)